Şimdi Ara

Entegre kameralı Xiaomi Mi Notebook 14 (IC) tanıtıldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
384
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Entegre kameralı Xiaomi Mi Notebook 14 (IC) tanıtıldı

Xiaomi isminde (IC) -yani Integrated Camera- eki bulunan yeni bir Mi Notebook 14 piyasaya sürdü. Hindistan'da resmiyet kazanan cihazı önceki modellerden ayıran temel farklardan biri entegre 720p web kamerasının olması. Kamer dizüstü bilgisayarın üst ekran çerçevesinde yer alıyor.

Ayrıca Bkz.2020'nin kötü hatıralarıyla dolu 2020 oyunu büyük ilgi görüyor

Yeni model Full HD çözünürlük ve 178 derecelik görüş açısı sunan 14 inç ekrana sahip. Gücünü ise Intel Core i5 10210U Comet Lake işlemcisinden alıyor. En üst versiyonda 512 GB SSD ve 8 GB DDR4 RAM'in yanı sıra Nvidia MX250 ekran kartı var.

10 saat pil ömrü

Dizüstü bilgisayarda iki USB 3.1 (Gen 1), bir USB 2.0, bir HDMI bağlantı noktası ve 3.5 mm kulaklık girişi mevcut. 46 Wh'lik pili sayesinde prizden uzakta 10 saate kadar çalışabildiği belirtildi. Mi Notebook 14 (IC), 65 watt'lık güç adaptörü ile şarj oluyor.

Cihazın diğer özelliklerini stereo hoparlörler, DTS ses teknolojisi, makas klavye ve Bluetooth 5.0 desteği olarak sıralayabiliriz. Dizüstü bilgisayar 1.5 kilogram ağırlığında. Kalınlığı ise 18 mm. Xiaomi Mi Notebook 14 (IC) aşağıda listelenen fiyatlarla satılacak:

• 8/256 GB + Intel UHD Graphics 620: 600 dolar

• 8/512 GB + Intel UHD Graphics 620: 640 dolar

• 8/512 GB + Nvidia MX250: 680 dolar

Kaynak:https://www.mi.com/in/buy/product/mi-notebook-14ic?gid=4210300002

• adamlar poco x3 diye telefon yapmıslar, telefonun arkasını kağıttan yapmıslar.. telefonun sesini yükseltince, telefonun arkası $ık $ık göbek atıyor titriyor  fanları diyor ki, o arka tarafın kağıt olması telefonun kendi özelliği, stereo hoparlör böyle olur diyorlar..  

üçüncü dünya ülkelerinde kazıklanmaya bu kadar hevesli adam varken doğru düzgün donanım neden kullansınlar? cihazın kasasını macbook'dan arakladın mı? bakınca çakma apple gibi duruyor mu? fiyatı da 4 de 1'i mi? tamamdır..

cak ortadoguya cak hindistana gec diyorum.. 

nasılsa oralarda bu tarz seyleri alıp kendine yakıstırıp zevkle kullananlar ve üstelik fanlığını yapanlar var değil mi..

• Entegre kamera ne abi
  • özellikleri resmen çöp abi şuna 11 nesil koysun mx450 ekran kartı falan koysun 2 yıl öncesinin ultrabook özellikleri bunlar türkiyede en az 8-9 bin tl olucak bu xiomi eski xiomi değil yüzde 5 kar sözleri vardı çinli değilmi alayı aynı

• Abdülhak Hamit Tarhan kullanıcısına yanıt
    Benim 10 yıllık dizüstünün de kamerası entegre yeni laf cambazlığı herhalde
  • İntelin elde kalan işlemcileri nasıl millete iteleriz

bakın xiaomi :)))
  • Ekranami entegre ?

• Vay arkadaş bu nasıl bir teknolojidir ya kamerayı entegre etmişler ekranın üstündeki çerçeveye. Hakikaten mühendislik harikası bir iş çıkarmışlar ayrıca bunu haber yaptığı için de editöre büyük teşekkür ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi unununium -- 20 Ocak 2021; 14:53:42 >
  • İntel 10.nesil çöplerini iyi itelemisler..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ssbrutality

İntel 10.nesil çöplerini iyi itelemisler..

Dizaynı da macbook'dan araklamış yine çöpyağomi Entegre kameralı Xiaomi Mi Notebook 14 (IC) tanıtıldı 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fortune 4 -- 20 Ocak 2021; 15:3:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zdniz

özellikleri resmen çöp abi şuna 11 nesil koysun mx450 ekran kartı falan koysun 2 yıl öncesinin ultrabook özellikleri bunlar türkiyede en az 8-9 bin tl olucak bu xiomi eski xiomi değil yüzde 5 kar sözleri vardı çinli değilmi alayı aynı

adamlar poco x3 diye telefon yapmıslar, telefonun arkasını kağıttan yapmıslar.. telefonun sesini yükseltince, telefonun arkası $ık $ık göbek atıyor titriyor Entegre kameralı Xiaomi Mi Notebook 14 (IC) tanıtıldı fanları diyor ki, o arka tarafın kağıt olması telefonun kendi özelliği, stereo hoparlör böyle olur diyorlar.. Entegre kameralı Xiaomi Mi Notebook 14 (IC) tanıtıldı 

üçüncü dünya ülkelerinde kazıklanmaya bu kadar hevesli adam varken doğru düzgün donanım neden kullansınlar? cihazın kasasını macbook'dan arakladın mı? bakınca çakma apple gibi duruyor mu? fiyatı da 4 de 1'i mi? tamamdır..

cak ortadoguya cak hindistana gec diyorum..Entegre kameralı Xiaomi Mi Notebook 14 (IC) tanıtıldı 

nasılsa oralarda bu tarz seyleri alıp kendine yakıstırıp zevkle kullananlar ve üstelik fanlığını yapanlar var değil mi..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fortune 4 -- 20 Ocak 2021; 15:17:47 >

• unununium U kullanıcısına yanıt
    Xiaomi cihazı Mi Notebook 14 (IC) olarak isimlendirmiş. Sonundaki IC takısı "Integrated Camera" anlamına geliyor. Şirketin ürünü bu şekilde öne çıkarması kendi bileceği iş ancak haberde bu detayın vurgulanması gerekiyordu.

Ayrıca içerikte kameralı laptop'un bir mühendislik harikası olarak nitelendirildiğine dair bir ibare yok.

Kolaylıklar.

• Web kamera : EBA , ama yıl 2021 !
  • quote:

Orijinalden alıntı: bio technolog

Benim 10 yıllık dizüstünün de kamerası entegre yeni laf cambazlığı herhalde
    Türkiye icin de faturalı satılan ortalama 15/18 yıllık tüm laptoplarda web kamerası vardır. 20 yıl ve eskilerde olmayabilir.

Haber ve cihazın bu özelligi ya hatalı yada kocaman bir saçmalık var.
  • Keşke f/p rtx 3060 mobile olsaydı
  • @bio technolog, @eg2077 Bu cihazın orijinalinde kamera donanımı yok, bu yüzden kameralı versiyonunu ayriyetten çıkardılar

Buyrun bu kamerasız versiyonu:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bloodin -- 20 Ocak 2021; 18:4:19 >
  • macromedia21 M kullanıcısına yanıt
    Editörün yorumu, editörün seçimi

1- Her tanıtılan laptop haber yapıldı bi' bu mu kaldı?
    2- Sözde mühendislik harikası lafı Xiaomi'ye.
    3- Başlıkta yer vermenize gerek olmayıp, paragraf arasında IC'nin açılımını yapabilirdiniz.
    4- Kamerası olmasa ya da Huawei'nin tuş altına gizli kamerası gibi bir detay olsa bi' nebze başlıkta olması tamam... Entegre kamera da Xiaomi adına gülünç .

Saygılar
  • Bloodin kullanıcısına yanıt
    Biz müneccim miyiz hocam bilelim? "Entegre kameralı versiyonu tanıtıldı" gibi bir ibare olsa bu kadar dalgaya vurulmazdı. Ki bir kameraysa eğer fark hâlâ gülünç
  • quote:

Orijinalden alıntı: Abdülhak Hamit Tarhan

Biz müneccim miyiz hocam bilelim? "Entegre kameralı versiyonu tanıtıldı" gibi bir ibare olsa bu kadar dalgaya vurulmazdı. Ki bir kameraysa eğer fark hâlâ gülünç

İşte burada kelimesi kelimesine haklısın hocam, editörün hatası, cihazın orijinalde kamerasız olduğunu belirtmeliydi.

• Fortune 4 kullanıcısına yanıt

Neden ortadoğuya neden hindistana çaktıklarını hiç düşündünüz mü belki fakir oldukları içindir insanların parası zaten yetse macbooka bunlarla uğraşır mı? Bu firmaların size ne zararı var olmadığında size ne yararı olacak yani apple da hisseniz var desem yine mantıklı değil çünkü bunu alan adam bu olmasa gidip apple almayacak ki yani bu düşmanlığın amacı ne ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Proprietor

Neden ortadoğuya neden hindistana çaktıklarını hiç düşündünüz mü belki fakir oldukları içindir insanların parası zaten yetse macbooka bunlarla uğraşır mı? Bu firmaların size ne zararı var olmadığında size ne yararı olacak yani apple da hisseniz var desem yine mantıklı değil çünkü bunu alan adam bu olmasa gidip apple almayacak ki yani bu düşmanlığın amacı ne ?

Birilerinin bir seyler alması ve kullanması benim icin problem değil.. Herkes parasının yettigi ürünü alır.. Benim orada kastettigim, aldıkları seyi putlastırıp, ilahlastırıp ona tapmaları ve internet forumlarında millete salca olmalarıdır.. Üstelik bu markaları pazarlayan bazı firmaların, bir sekilde troll çalıstırdıklarına, o trollerin de, gercek kullanıcılarla internette polemige girerek satısları arttırmaya calıstıklarına, doğrudur yanlıstır fakat ben inanıyorum..

Doğru düzgün markaları kullananlarda, bu tip davranısı ben daha az gözlemliyorum.. Bu da benim ilgili markalara karsı bir antipati olusturmama neden oluyor.. Yine de cihaz iyiyse laf etmem fakat kötüyse sorunu varsa onu da saygı cercevesinde her zaman belirtirim..

Ayrıca cin cihazlarının ajan servislerle donatılmıs oldugu ve veri hırsızlıgı yaptıgı da bir gercek.. Ben Türk devleti tarafından bile yasaklanması gerektigine inanıyorum.. Amerika'nın yasaklamarının ticari olduguna da inanmıyorum.. Bizim ülkemizden dahi kritik bilgileri alıp cine gönderiyor olabilir bu tarz cihazlar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fortune 4 -- 20 Ocak 2021; 19:33:9 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.