Şimdi Ara

3 boyutlu yazıcı Ultimaker 2+ Connect - İnceleme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
228
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Ultimaker 2+ Connect'e dair tüm detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

• Fiyatı neden bu kadar pahalı? Çinli 2 3 bin liralık cihazlardan artısı nedir? Sonuçta aynı malzemeyi kullanıyorlar.

• metamm M kullanıcısına yanıt
    İşin mercedes i. Mercedese neden pahalı diyormusun. Cura yazılımı bu firmaya ait ve proffesyonel çıktı alıyorsunuz. Tak fişe sorunsuz kullan mantığı

• 8bini hadi mercedes ama baştaki 20nin bir açıklaması yok. Yataklaması filan kötü. Makaralı sistemleri tavsiye ederim.

• Tarama yaparak istediğiniz bir modelin üç boyulu ölçüsünü alıp kopyalama yeteneği olan bir modeli olsa ne güzel olurdu. Ama muhtemelen telif, lisans gibi engellerden dolayı gerçekleşmez böyle bir şey.

Ama en azından firmalar yazılım olarak satış yapsalar, biz de evde ihtiyacımız olan parçayı yazdırsak ne güzel olurdu. Mesela telefonun kılıfına ihtiyacın var. Telefon üreticisinden yazılımı cüzi bir ücrete alıyorsun; istediğin şekilde, biçimde, renkte kılıfını basıp hemen kullanmaya başlıyorsun :)

• Etliye sütlüye karismayayim parayı basayım sorunsuz bassin deniliyorsa alınır. Yoksa baskı kalitesi olarak 2 binlik makineden farkı yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bugatti1907 -- 19 Ocak 2021; 0:58:50 >
  • 1ses1 kullanıcısına yanıt
    Evet pratikliği var ama fiyatı 10 katı 2 katı 3 katı olsa anlayacağım. Baskı kaliteside 2 bin liralık cihazlardan pekte farklı değil kusursuz dümdüz bir yüzey çıkartmıyor sonuçta.

• jpg'yi yazdırmak nedir? jpg de 3. boyut bilgisi nasıl oluyor?

Sizde haklısınız. bana bir örnek verin 2000 liraya 3 sene çıktı alıcaksınız ve aldığınız çıktılar projenizdeki çlöülerle birebir olacak.
    Pahalıdır vardır bir hikmeti , ucuzdur vardır bir illeti.

Siz yazıcı kullandınız mı bilmiyorum ama en az 5 sene kullanmış ve işten anlıyan birisine sorduğunuzda param olsa prusa birazdaha olsa ultimaker alırım der. Kendim yaparım işleri hikaye.

• Ultimaker 2+ kullanıyorduk ofiste. O zamanlar efsane bir yazıcı idi. Şimdi hem tasarım hem de içerik olarak bayağı gelişmiş görünüyor. Helal.

• homebird kullanıcısına yanıt
    pahalıya gelir, 3d yazıcıların amacı prototip üretmek. yada üretimi çok zor olan şeyleri üretmek için

• 2 bin liralık Ender 3 V2 kullanıyorum, baskı kalitesi olarak bundan pek farklı değil açıkçası. Buyurun bastığım bir T Rex iskeleti: (Yaklaşık 20 ayrı parçadan oluşuyor)

3 boyutlu yazıcı Ultimaker 2+ Connect - İnceleme
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1ses1

Sizde haklısınız. bana bir örnek verin 2000 liraya 3 sene çıktı alıcaksınız ve aldığınız çıktılar projenizdeki çlöülerle birebir olacak.
    Pahalıdır vardır bir hikmeti , ucuzdur vardır bir illeti.

Siz yazıcı kullandınız mı bilmiyorum ama en az 5 sene kullanmış ve işten anlıyan birisine sorduğunuzda param olsa prusa birazdaha olsa ultimaker alırım der. Kendim yaparım işleri hikaye.

Yazıcı kullanmadım alma arifesindeyim. Hobi amaçlı cüzdanıma uyacak bi kaç farklı modeli inceledim. Haberi görünce ürünün sayfasına gittim fiyatı görünce acaba farklı bir teknolojimi kullanıyor da bu kadar pahalı dedim. Uygun modeller ile aynı mantıkta çalıştığını öğrenince fiyat çok aşırı pahalı geldi. Tabi bilmeyen birisi olarak bana öyle gelmiş olabilir. Onun için bu işten para kazananlara sormak lazım.

Yazıcı almadan önce şunlara dikkat et. Alacağın yazıcının kullanıcı sayısı önemli. Destek forumlarında ve aradığın yanıtları bulman konusunda. İkincisi Ses. Alacağın düşük fiyatlı yazıcıların yanında duramazsın sesten. Fan sesinden bahsetmiyorum, anakarttan çıkan sürücü sesleri.

Şuan en uygun fiyatlı öğrenci işi yazıcı ender3 v2(Sesizdir bu model) olur. İşi bunda öğrenir sonrasında istediğin ve sana hitap eden bir yazıcı seçebilecek kadar bilgin olur. anycubic markalarda var. ama sesli çalışıyor onlarda. Almadan önce satıcıya bunları sorarsın. Odanın içinde kullanıcaksan sese dayanamazsın. Ama çıktı alacağın yer farklı ise sorun yok sesli çalışmasında.

Ben şu an ender5 plus(Anakartını cr 10 slient serisi ve ikinci sine 32bit lik kart) ultimaker 3s. prusa mk3 kullanıyorum.

Öğrenci iseniz ucuz ve sesiz alabileceğiniz ender3 v2 var. Hobi amaçlı. Aldıktan sonra yazdıklarımı daha iyi anlıyacağınıza eminim. Ortamın ısısı ve nemi bile aldığınız çıktının kalitesini belirliyor. bu da mm lik çalışmalarda önem kazanıyor. Hobi amaçlı ise mühim bile değil.

Bana yazarsın özelden marka model ben sana yardımcı olurum elimden geldiğince. Aldıkdan sonra keşke şunu alsaydım demiyesin diye.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1ses1 -- 20 Ocak 2021; 21:54:35 >
  • 1ses1 kullanıcısına yanıt

Çok teşekkürler vakit ayırıp yazdığınız için. Dediğim gibi hobi amaçlı 5 ve 8 yaşında çocuklarıma oyuncak ve figür yapacağımız bir atölye kurmak istiyorum. Nasıl yapıldığını görmeleri için ben yaparken işe dahil olmalarını istiyorum. Aklımda 2 model var ender3 v2 ve two trees bluer. Ofise kuracağım makinayı yan odada olacağı için ses çıkarması benim için çok bir problem değil.

two trees aman uzak dur berbatbir ürün. ender3 v2 4 kalem üstün ondan ve ener3v2 sesiz üründür.Filament seçimlerinede yardımcı olurum. Özelden yazasınız bilgim yettiğince tecrübelerimi anlatırım.

• veteriner69 kullanıcısına yanıt
    Ben bu modeli bilmiyordum, açıp videosunu izledim. 2400TL ye veriyorlar ve işlevsel duruyor gerçekten. Teşekkürler

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.