Şimdi Ara

Windows 10X internete sızdırıldı: İşte yeni işletim sisteminin arayüzü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
180
Cevap
3
Favori
21.814
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
81 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Windows 10X internete sızdırıldı: İşte yeni işletim sisteminin arayüzü

Microsoft çift ekranlı cihazlar için tasarladığı Windows 10X ile ilgili planlarını değiştirmiş ve işletim sisteminin ilk olarak tek ekranlı klasik dizüstü bilgisayarlar için kullanıma sunulacağını açıklamıştı.

Ayrıca Bkz.Windows'un tasarımı yenileniyor: Microsoft'tan kapsamlı revizyon planı

Uzunca bir süredir gündemi meşgul eden Windows 10X'in önizleme yapısının final sürümü internete sızdırıldı. Yani dileyen herkesin erişim sağlayabildiği taktirde işletim sistemini indirip kendi sistemine yükleyebilmesi mümkün.

2019'da duyurulmuştu

Albacore isimli bir Twitter kullanıcısı önce yeni işletim sisteminin kurulumuyla ilgili bir video yayınladı. Daha sonrasında ise sistem imaj dosyasının indirme linkini paylaştı.

Albacore, Windows 10X'i test etmek için Generation 2 Virtual Machine'ın kullanılmasını tavsiye ediyor. Microsoft'un yeni işletim sistemini 2019'un sonunda duyurduğunu hatırlatalım.

Hangi uygulamaları çalıştırabilecek?

Windows 10X'in başlangıçta Win32 uygulamalarını desteklemesi planlanmıştı, ancak geliştirme sürecinde bu fikir geçici olarak rafa kaldırıldı. İşletim sistemi yayınlandığında sadece Microsoft Store'daki UWP uygulamalarını ve Edge tarayıcısı üzerinden Progressive Web Uygulamalarını çalıştırabilecek.

Windows 10X'in ilerleyen dönemlerde klasik Windows uygulamalarını çalıştırma yeteneği kazanması bekleniyor. Sızdırılan son bilgilere göre Microsoft yeni işletim sistemini 2021'in bahar aylarında kullanıma sunacak.

• W7 hangi konuda vasattı? Desteği kesersen vasat kalır tabi. Övdüğün W10 kadar kaç işletim sistemi her aldığı güncellemede ayrı ayrı hatalar icat etti acaba? Gördüğüm en sıkıntısız OS Windows 7’ydi. Kullanıcı deneyiminden bihaber, işi gücü korsan oyun oynayıp korsan yazılım yükleyen size pabuç mu bırakıcam?
  • o ne la öyle taskbar mı olur ortada simgelerle. Tablet mi bu

• Yok hacı. W7 gibisi gelmedi gelmeyecek de..
  • adamlar hala tablet kafasından çıkamadı

• nuksws_99 N kullanıcısına yanıt
    Tabletler için yapıldı yanlış hatırlamıyorsam. Başta Surface cihazlara özel olduklarını söylemişlerdi.
  • Microsoft yine bi şeyler deniyor
  • nuksws_99 N kullanıcısına yanıt
    Vaaakti zamanında win7 falan kullanırken yapmıştık biz bunu desk design olarak. Kullanım olarak çok daha rahat ve şık bu hali.
  • REZALEEEETTTT
  • Güzel görünüyor.
  • Yine birileri taklit ediliyor
  • Android gibi store app lerini yaygınlaştırmak ve para kazanmak için çıkarılmış benziyor. Malum Google oradan parayı götürüyor fakat windows store û işlevsiz.
  • Eski arayuz fisek gibiyken yeni arayu cok yavas. Windows 10’da bile bir ayar eger denetim masasinda hala ayarlanabiliyorsa orda ayarliyorum. Hem hizli hem kolay. Pek bir degisiklik yapmamislar gibi geldi 10Xde de..
  • Çok başarılı olmuş.

• Sacmalamissin
  • Harika görünüyor arayüzü çok beğendim.
  • Zorin Os'e benzemiş.
  • Ooo, bu sefer hoş görünüyor.
  • Çöp

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • W7 rakipmi geldi
  • Chrome Os'u andırıyor.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.