Şimdi Ara

FIFA Soccer 08 [*** CIKTI ***]

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.067
Cevap
0
Favori
145.417
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

TuR:SPOR
    Yapimci: EA Sports
    Dağıtımcı: EA
    Platform: PC/X360/PS3/Wii/PS2
    Çıkış Tarihi: CIKTI
    DEMOhttp://largedownloads.ea.com/pub/demos/Fifa/08/FIFA08_PC_Demo.exe

Fifa 08 Next-gen seyirci+4 büyükler forma güncellemesi:
    *Özellikleri:
    -Fifa 08 oyunundaki seyirciler bu yama sayesinde xbox kalitesine ulaşıyor.Gerçek seyirciler önünüze geliyor.
    Yama soccergame.ru sitesinin demo için hazırladığı çim+seyirci+forma yamasıydı.Ben onların yamasını çimden ayırdım.Formaları da Bizim 4 büyük takımımızın formalarını koydum.Daha küçük boyut haline getirip fifa 08 e uyarladım.

-4 büyükler formaları fifa08deki orjinal formalardır.Ben sadece görünüş açısından daha kaliteli olması için renk,keskinlik oranlarıyla oynadım.Yaptığım bu yama formalara da nextgen havası verdi.

*Yükleme:
    İndirmiş olduğunuz dosyayı çalıştırıyorsunuz.Adres çubuğuna;
    D:\Program Files\EA SPORTS\FIFA 08\data yazıp yüklüyorsunuz.Daha sonra yüklemiş olduğunuz yere girip install.exe yi çalıştırıyorsunuz.Fathbuilder vs. programlarla uğraşmak yok Ben yeni keşfettim bu teknolojiyi,tutorial bulan olursa foruma koyar umarım

küçük bir not:
    Çim yamasını ayırmamın sebebi fifa08 demoyla,08 in çim dosyaları adları farklıydı.Aslında onları da uyarlıyıp kendi oyunuma ekledim.Onlarında resimlerini vs. upload edip çimlerinizi de next-gen haline getireceğiz

1024*768*32 kalitesinde oynayanların rahatlıkla kullanabileceği yamalar.Ha diyelim biri çıktı 'ben 1280*1024*32 de oynuyorum' dedi.Tam next-gen keyfi öyle çıkar derim

son update
    http://img147.imageshack.us/img147/6383/imv3fy8.png

LİNKLER:
    Seyirci+4 büyükler forma yaması:
    http://rapidshare.com/files/64147013/fifa08ng.exe.html

Çim yamaları:
    1. versiyon ( Açık renk orjinal nextgen çimi)
    http://rapid share.com/files/64160182/08n-g_im.exe.html
    2.versiyon (daha koyu renk next gen çimi)
    http://rapid share.com/files/65527943/_im_update.exe.html
    3.Versiyon(en ideali-son update)
    http://rapid share.com/files/66306389/_im_v3.exe.html

Dünyanın en iyi iki futbol oyununun 08 versiyonu şükürler olsun ki çok az bir zaman sonra yeniden karşımızda olacak. Bu iki aylık süreyi nasıl geçireceğiz bilemiyorum çünkü sanırım Fifa severler biraz sonra yerlerinde duramayacaklar. Biraz daha sabredelim, futbolun doruğa ulaştığı Eylül-Ekim sezonuna o kadar fazla kalmadı...

Yürü EA, Kim Tutar Seni!

Hatırlarsanız EA, Fifa 2002 ile üç boyuta geçmişti, Fifa 06, blur efektini de ekranlarımıza taşıdı, son olarak Fifa 07 ile de inanılmaz bir online dünya bizlere doyumsuz bir zevk yaşattı, aklımızda da "This Is The Season" sloganı kaldı. Fifa 08'de bunlar gibi bir sürü yenilik bekliyor olacak. İşte EA'in açıklamasından çıkarabileceğimiz yenilikler:

1-Top Fiziği: Top fiziği artık daha da gelişecek ve yapmurlu ortamdaysak daha fazla duracak, karlı ortamdaysak daha fazla kayacak.

2- File Fiziği: 07 ile yepyeni bir gelişmeydi file fiziği. Yani topun kaleye girdikten sonra filelerin hareketi. Bu oyunda bu özellik daha da gelişecek. ( PS3 içinse kalecinin kendi astığı eşyaları da topa göre düşebilecek )

3- Kaleci Fiziği: Kaleciği fiziği dah da gelişecek. Artık 90'a takılacak bir topa atlamayacak, durumu anlayıp sadece topa bakacak, hamle yapmayacaklar. ( PS3 için kalecinin ortama göre göz altı boyası sürelebileceği söyleniyor ama adı üstünde bu bir söylenti )

4- Buglar: Buglar ( grafik hataları ) azaltılacak ve daha gerçekçi bir maç keyfi bizlere sunulacak.

5- Sesler: Tezehüratlar canlanacak, gol pozisyonunda bağırma çağırma daha fazla olacak, direkten dönen topa bir "ahh" sesi yükselecek.

Yepyeni Hareketler

EA ayrıca açıklamasında her oyuncunun karakteristik özelliklerini de dikkat çekeceklerini söylemişti. Örn: gerçek hayatta agresif bir oyuncu oyunda da agresifliğini gösterecek. Sakin bir oyuncu oyunda da sakin olacak. Ayrıca Ronaldinho'nun şu "Flip-Flap" hareketini de (hani şu eski Nike reklamında vardı, topu sağa atıp hızla sola çevirme hareketi) sadece birkaç yetenekli oyuncu yapabilecek.

Lisans Tabii Ki Yerli Yerinde

PES'in sönük kaldığı en önemli noktada Fifa yine *yaklaşık*ve *tanınan* tüm tüm dünya liglerinin, takımlarının, oyuncularının lisansını almış durumda. EA bu, dünyayı gezip tozup tüm lisansları almışlar:)

Son Sözler

Dediğim gibi bu iki ay nasıl geçecek bilmiyorum ama PES vs. FIFA rekabeti hiç tükenmeyecek gibi gözüküyor. Bakalım PES 8'de bizleri ne tür yenilikelr bekliyor olacak.

Göreceğiz...

. . . Oyunla Kalın . . .

FIFA 08 LIGLER :

Austrian Bundesliga
    Belgian Jupiler League
    Brazilian Campeonato Brasileiro
    Danish Superligaen
    Dutch Eredivisie
    Premier League
    Football League Championship
    Football League One
    Football League Two
    French Ligue 1
    French Ligue 2
    German Bundesliga 1
    German Bundesliga 2
    FAI Premier Division
    Italian Serie A
    Italian Serie B
    Korean K-League
    Major League Soccer
    Mexican Primera Division
    Norwegian Tippeligaen
    Polish Orange Ekstraklasa
    Portuguese BWINLIGA
    Scottish Premier League
    Spanish Primera División
    Spanish Segunda División
    Swedish Allsvenskan
    Swiss Axpo Super League
    Turkcell Super League

NOT: 2 yeni lig daha eklenecek !!

MILLI TAKIMLAR :
    * Argentina
    * Austria
    * Australia
    * Belgium
    * Brazil
    * Bulgaria
    * China PR
    * Croatia
    * Czech Republic
    * Denmark
    * Ecuador
    * England
    * France
    * Germany
    * Greece
    * Holland
    * Italy
    * Mexico
    * Northern Ireland
    * Norway
    * Paraguay
    * Poland
    * Portugal
    * Rep. Ireland
    * Republic Of Korea
    * Romania
    * Scotland
    * Slovenia
    * Slovakia
    * Spain
    * Sweden
    * Turkey
    * United States
    * Switzerland
    * Ukraine
    * New Zealand
    * Uruguay
    * Wales
    * Finland
    * Cameroon
    * South Africa
    * Hungary
    * Nigeria
    * Russia

EA SPORTS,belki verdiği zamanlarda detayları açıklamadı ama,bugün itibariyle ''create formations''özelliği bir yönetici tarafından 3 sayfalık dev bir blog halinde ele alındı.

Marcel Kuhn, FIFA 08 (PS2), Oyun Geliştiricisi

Merhaba,beni daha önceki blog yazılarımdan da tanıyorsunuz. Sizleri çok heyecanlandıran gelişmeye geldi sıra. ''Taktik oluşturma''

FİFA 08'de bir takım kişiliği yaratmak istedik,ve bunu da klüplere ait spesifik taktik düzenleriyle oyuna ekledik. Bunun anlamı şu,database takımımız,dünyadaki tüm takımları yakından inceledi ve oynadıkları taktikleri oyuna döktü. Her takımın taktik kişiliğini oyuna en gerçekçi şekilde yansıttık. Yani FİFA 08'de edindiğimiz sonuç,her takım ayrı bir taktiğe sahip!

Örnek verirsek,gerçek hayatta takımlar 4-4-2 dizilişiyle oynuyorlarmış gibi gözükürler kağıt üstünde. Ancak bu taktiğin içinde,o takımın teknik direktörünün verdiği spesifik birçok şey bulunur. Bazı takımlar ofansif kanat oyuncuları kullanırlar,bazılarının ise orta sahadan yaptıkları ataklar çok güçlüdür ve buralarda dinamolar kullanırlar,ya da diğerlerinin santraforları çizgiye yakın oynar. Bunun gibi birçok taktik gizlidir. Hiçbir takım her maça aynı taktikle çıkmaz. Rakip takımın zaaflarından faydalanmaya çalışır. Yani farklı taktik düzenlemeleri verir. Bu olayı FİFA 08'de en güzel şekilde yansıttık. Takım olarak,oyunun gerçekçiliğine gerçekçilik katan bir yenilik oldu bu. Çok mutlu olduğumuzu söylemeliyim.

Oyuncunuzu istediğiniz yere yerleştirin

FİFA 08'de taktik yapmak tamamen oyuncunun elinde. Bu taktiği geliştirdik ve bunun sayesinde artık her oyuncunun,kendine ait ''özel'' bir taktiği olacak. Ayrıca bu mod sayesinde oyuncular arasındaki rekabet arttı,''en iyi''taktiğe sahip olabilmek için.

Taktik yapmayı kolay ve kullanışlı bir mod olarak yazdık. Hayalinizdeki taktiği geliştirebilmek için 6 kolay adımı geçmeniz gerekiyor. Bu modu öğrenmeniz için kendi takımım olan VFB Stuttgart takımının taktiğini nasıl yaptığımı göstereceğim.

Gerçek hayatta 4-1-2-1-2 oynuyorlar. Ancak bu taktiklerini pek sevmediğimi de söylemeliyim. Şimdi favori takımımı nasıl baştan yarattığımı size göstereceğim.

Adım 1- Temel Taktiği Seçme:

3-5-2 tipindeki taktik düzenini tercih ediyorum. Bunun en büyük avantajı 5 tane orta saha oyuncusuna sahip olmanız,bunun sayesinde agresif orta saha mücadelelerinden en az top kaybıyla çıkıyorsunuz. Topu kazandığınız zaman da,atağı başlatmak için birçok seçeneğiniz oluyor. Ortasahadan paslaşarak ilerlemek ya da kanatlardan atağa çıkmak gibi.

Adım 2- Değiştirilebilir Pozisyonlar:

Tabiki,klasik bir 3-5-2 ye göre dizmedim takımımı. FİFA 08'de artık istediğiniz oyuncuyu sahanın istediğiniz yerine taşıyabilirsiniz.

Ofansif koşular...

Adım 3- Ofansif Koşularınızı Ayarlayın:

Şimdi bu adımlardan sonra,ofansif koşuları ayarlamaya geldi sıra. Bir oyuncunuza verebileceğiniz 2 adet ofansif koşu sayınız var. İstediğiniz yöne doğru koşu ayarlayabilirsiniz. Bu,topa sahip olduğunuz zaman,istediğiniz oyuncunun istediğiniz yöne doğru koşu yapmasını sağlayan özelliktir. Daha açmak gerekirse,topu kazandınız ve daha önce ofansif koşu verdiğiniz oyuncunuz da sizin yanınızda. Ofansif koşu eklediğiniz oyuncu top sizdeyken koşu verdiğiniz yöne doğru koşacaktır. Bu da harika ve zekice verilmiş arapasların etkisini arttıracak. Benim takımımda,defansif yönlere doğru koşturdum oyuncularımı. Çünkü oyunun oldukça geniş bir alanda oynanmasını istiyorum,sıkıştırmadan.
    Örnek vermek gerekirse,gördüğünüz gibi orta sahada topu kazandığım zaman, topu sağ kanada doğru yönlendirebilirim. Oradaki oyuncum oldukça ofansif ayarlanmış ve bu da bana ani atak şansı verir.

Adım 4- Defansif Koşuları Ayarlayın:

Ofansif koşuları ayarladıktan sonra,sıra geldi defansif olanlara. Bunda da 2 farklı yere doğru koşu özelliği verebilirsiniz oyuncularınıza. Ancak defansif koşularda olay biraz farklı;defansif koşu verilen oyuncular,koşmaya değil daha çok sahada pozisyon almaya endekslidir. Yani defansif koşular oyuncuya koşma değil,alan genişliği ve pozisyon alma imkanı verir. Bu da rakip oyuncuyu geçirmemenize yardımcı olur. Bu modu en uç forvet oyuncuma uygulamadım. Rakip atak yaparken ileri forvet oyuncum bulunduğu yerde kalıyor. Bu da O'nu,
    hızlı kontralarda hedef adam haline getiriyor ve rakip defansı hazırlıksız yakalıyorum. Ortasaha oyuncularımı ise bu konuda çok geriye çekmemeyi yeğliyorum. Gelen rakip hücumunu ortadan engellemeye çalışıyorlar. Eğer kanat atağı varsa bunu da sol ve sağ beklerimi biraz ileri çıkararak ileride engellemeyi seçiyorum genellikle.

Adım 5- Taktiğinizin İsmi:

Bu adımları geçtikten sonra taktiğimize bir isim veriyoruz.

Adım 6- Taktiği Seçme:

Takımınıza birden çok taktik yapabildiğiniz gibi,bir taktiğin üzerine de taktik kaydedebilirsiniz. Daha sonra seçmesi size kalmış.

Son Adım...Başlayan 11:

Unutmadan söyliyim,taktiğinizi oluşturduktan sonra menajer modunda iyice bu taktikle antreman yaptırın. Yoksa takımınız taktiğe alışamaz ve kötü sonuçlar doğurur...

EA SPORTS,oyunda bulunacak olan ''Menajer Modu'' hakkında yeni bilgiler yayınladı.

Kaç sezon menajerlik modu oynayabileceğiz?

Tam 15 sezon.

Bu modda ''yılın futbolcusu,maçın adamı gibi ödüller olacak mı?

''Yılın Takımı'' olacak. Ayrıca her maç modunda(sadece menajer modunda değil) maçın adamı seçilecek.

Şampiyonlar Ligi lisanslı mı?(reklam panoları,şamp.ligi müziği)

Hayır lisanslı değil,çünkü şampiyonlar ligini ayrı bir oyunda kullanacağız.

Farklı maçların(kupa finalleri örneğin)geçen yıllardaki oyunlardan bir farkı olacak mı?

Açıkçası bu yıl olmayacak.

Takımların 3.formaları yine topladığımız puanlarla aktif hale getirilebilecek mi?

Evet,bu yıl 30 adet 3.forma ekledik.

Turnuva ya da lig kazanmak para getirecek mi?

Evet,seçtiğiniz sponsora bağlı. Böyle organizasyonları kazandığınız takdirde sponsorlarınızın vaat ettiği paraları da kazanmış olacaksınız.

Bilgisayar oyunculara teklif yaparken nasıl bir yol izleyecek?

Bilgisayar yönettiği takımın bütçesi doğrultusunda daha gerçekçi teklifler verecek.

Oyuncu kiralamak ve O'nu oynatmak oyuncunun gelişiminde etkili olacak mı?

Evet,özellikle genç oyuncularda. Genç oyuncularınızı oynayabilecekleri takımlara yollamak onların gelişimi için izlenilebilecek en iyi yol olacak hatta. Oyuncu takımınıza geri döndüğünde yetenekleri doğrultusubda özellikleri gelişmiş bir şekilde olacak.

Yaptığınız transferler taraftar desteğini artıracak mı?

Hayır,geçen yıl olduğu gibi taraftarlar sizin takım içindeki başarınıza ve takımın genel başarısına bakacalar.

Sezon bittiğinde hazırlık maçlarından söz etmiştiniz.

Oyuncu sezon öncesinde 4 adet takımla hazırlık maçı yapabilme hakkına sahiptir. Hazırlık maçı teklif ettiğiniz takımlar genellikle sizin yıldızlarınıza bakarlar(takım seviyesini belirten yıldızlar).

Oyuncu gelişmesi gerçekçileştirildi mi?[99 seviyesindeki oyuncular gerçekçi değildi]

Oyuncuların gelişmesinde herhangi bir kısıtlamaya gitmedik. Ancak 99 seviyesindeki bir oyuncunun da çok bulunacağını sanmıyorum.

Oyuncuların gelişmesi için başka neler yapmalıyız?

Oyuncu gelişim sistemi aslında geçen yıla oldukça benzer bir şekilde çalışıyor. Ancak bu yıl bu işin daha gerçekçi olması için 2 adet yenilik ekledik. ''Sezon arası hazırlık maçları'' ve hafta içi antreman modu''. Yeni antreman modunda kullanıcı bir oyuncunun gelişmesi için belli bir antreman tipine odaklanabilecek ve o antreman tipinin oyuncuya

FIFA 08 Be a Pro Özellikleri Açıklandı
    Merakla beklediğimiz mod olan Be a Pro modu hakkındaki detaylar Paul Hossack(EA Oyun Geliştiricisi)tarafından açıklandı.
    VIDEO:http://youtube.com/watch?v=iOvv9A50otc
    http://youtube.com/watch?v=MydQocr-ZkY
    Paul Hossack, FIFA 08 (PS2) CG Line Direktörü

Merhaba arkadaşlar,FIFA 08'in çıkmasına az bir süre kala,sizin en çok merak ettiğiniz konular hakkında bilgiler vermeye devam ediyoruz. Sıradaki yeniliğimiz,merakla beklenen Be a Pro modu!!Hadi bu modun içine girelim ve bizi neler bekliyor bir bakalım.

Be a Pro:Co-Up Sezonu Nedir?

Be a Pro:Co-up Sezonu,FIFA 08'de sadece bir futbolcuyu yönetebilmenizi sağlayan yeni oyun modudur. İstediğiniz zaman,11 oyuncuyu yönetmek yerine,tek bir oyuncuyu yöneterek O'nunla unutulmaz başarılar yaşarsınız. Ayrıca bu mod 11 arkadaşınızla oynanılabilirdir. Yani inanlılmaz zevkli bir mod bizi bekliyor.

Co-op sezonunu oynarken normal oynanıştan çok daha farklılıklar gözlemleyeceksiniz. Yeni hareketler yapabiliyor olacaksınız. Örnek vermek gerekirse,bilgisayar takımınızın diğer oyuncusunu yönetirken,siz O'nun yanında koşup size pas vermesini,ya da şut çekmesini isteyebileceksiniz.

Be a Pro modunda bir takımın kontrolünü alacaksınız,tabiiki bu takımdan sadece bir oyuncunun hakimiyeti sizde olacak. O oyuncuyla çeşitli başarılar kazanmanın yanı sıra,maç görevleriniz olacak. Örneğin bazı maçlarda 3 şutunuzdan birisinin gol olması istenilecek. Bu görevi yerine getirdiğinizde,oyuncunuzun seviye puanı artacak. Bu modu multiplayer oynadığınızda örneğin iki arkadaşınızla;iki arkadaşınıza da sizle aynı görev verilecek. Yani multiplayer şekilde bir sezona başlayıp arkadaşlarınızla takımınızı ileriye götürebilirsiniz!

XP(seviye puanı)toplamanız,tüm sezon boyunca sürecek. Her görevi tamamladağınızda,karşınıza yeni ve daha zor görevler çıkacak. Arkadaşlarınızla oynadığınızda bu mod elbette daha zevkli bir hale geliyor. Sezon sonunda kimin oyuncusunun seviyesi daha artmışsa,o kazanacak. Yani bu modda arkadaşlarınızla gerçek bir rekabet içine gireceksiniz ve gerçekten çok zevkli bir hale gelecek. Şubat ayında,bu modu ilk düşünmemiz oyun severlerin sayesinde oldu diyebiliriz. Bizi mesaj yağmuruna tuttular. Mesajlarda genel olarak tek bir oyuncuyu oynamak istediklerinden ve top onlarda değilken neler olacaklarını görmek istediklerinden bahsettiler. Bizde bu modu oyuna ekledik.

FIFA 08 dizaynına ilk başladığımız aylarda,oyun koordinatörleri ile görüştüğümüz şey şuydu:Bu oyunu multiplayer oynarken nasıl daha zevkli hale getirebiliriz? FIFA severlerin arkadaşlarıyla farklı takımları ya da aynı takımları alarak kafa kafaya ya da el ele mücadele ettiklerini biliyoruz. Bunu daha ileriye nasıl taşıyabiliriz?Ve aklımıza bu fikir geldi: Be a Pro!

Co-op Sezonuyla İlgili İpuçları
    Co-op sezonunu oynarken,size vermem gereken birkaç ipucu var:

Yarattığınız oyuncuyla Be a Pro oynayın!

Kendinizi ya da hayali bir futbolcuyu yaratın. Onunla takımınızı sırtlayın! Basit bir futbolcuyu dünya yıldızı yapın. Yaratılan tüm oyuncular 60 overall ile başlarlar. Neden 60 demeyin. Eğer overallı 85 olan bir futbolcuyla başlarsanız oynamak için az bir zamananınız olur. Yeni başlayan oyuncular bu modu daha uzun soluklu yapar.

20 Exp Puan Hakkı

Yarattığınız her oyuncuya 20 adet overall verme hakkınız olur. Dayanıklılık ve depar hızını yüksek tutmanızı öneririm. Çünkü tek bir oyuncuyu kontrol edeceksiniz ve doğal olarak çok koşturmuş olacaksanız. Tükenmiş bir oyuncuyla devam etmeniz sizin için zararlı olur. Depar hızı özelliği ise benim çok sevdiğim bir özellik. Özellikle Be a Pro modunda. Çünkü tek bir oyuncuyu kontrol ediyorsunuz ve rakip oyunculardan bir avantajınızın olması için hızlı olmanız da gerekir(Diğer özellikler sabit şekilde 60'dır. Siz 20 overall hakkınızı kullandıktan sonra kullanmadığınız özellikler 60 da kalır).

Bu kadar. Arkadaşlarınızla ve kendi başınıza bu modda iyi vakit geçirmeniz dileğiyle.

Sevgilerimle.

Paul

FIFA 08 Soundtrack Listesi Açıklandı
    EA SPORTS, 28 Eylül'de piyasaya çıkaracağı FIFA 08'in soundtrack listesini yayınladı.

Buna göre, oyunda aşağıdaki şarkılar yer alacak.

* !!! - All My Heroes Are Weirdos
    * Apartment - Fall Into Place
    * Art Brut - Direct Hit
    * Aterciopelados - Paces
    * Babamars - The Core
    * Bodyrox feat. Luciana - What Planet You On?
    * Bonde do Rolê - Solta O Frango
    * CAMP - From Extremely Far Away
    * Carpark North - Human
    * CéU - Malemolência
    * Cheb i Sabbah - Toura Toura: Nav Deep Remix
    * CSS - Off The Hook
    * Datarock - Fa-Fa-Fa
    * Digitalism - Pogo
    * Disco Ensemble - We Might Fall Apart
    * Dover - Do Ya - Follow The City Lights
    * Heroes & Zeros - Into The Light
    * Ivy Queen - Que Lloren
    * Junkie XL - Clash
    * Jupiter One - Unglued
    * Kenna - Out Of Control (State Of Emotion)
    * K-Os - Born To Run
    * La Rocca - Sketches
    * Lukas Kasha - Love Abuse
    * Madness feat. Sway and Baby Blue
    * Maximo Park - The Unshockable
    * Melody Club - Fever Fever
    * Mexican Institute of Sound (MIS) - El Microfono
    * Modeselektor feat. Sasha Perera - Silikon
    * Noisettes - Don’t Give Up
    * Pacha Massive - Don’t Let Go
    * Peter Bjorn And John - Young Folk
    * Planet Funk - Static
    * Robyn - Bum Like You - Robyn
    * Rocky Dawuni - Wake Up The Town
    * Santogold - You Will Find A Way
    * Simian Mobile Disco - I Believe
    * Superbus - Butterfly
    * Switches - Drama Queen
    * The Automatic - Monster
    * The Cat Empire - Sly
    * The Hoosiers - Mr. A
    * The Hours - Ali In The Jungle
    * The Tellers - More
    * Tigarah - Culture, Color, Money, Beauty
    * Travis - Closer
    * Tumi And The Volume - Afrique
    * Vassy - Wanna Fly
    * Wir Sind Helden - Endlich Ein Grund Zur Panik
    * Yonderboi - Were You Thinking Of Me?

Dünyanın en iyi iki futbol oyununun 08 versiyonu şükürler olsun ki çok az bir zaman sonra yeniden karşımızda olacak. Bu iki aylık süreyi nasıl geçireceğiz bilemiyorum çünkü sanırım Fifa severler biraz sonra yerlerinde duramayacaklar. Biraz daha sabredelim, futbolun doruğa ulaştığı Eylül-Ekim sezonuna o kadar fazla kalmadı...

Yürü EA, Kim Tutar Seni!

Hatırlarsanız EA, Fifa 2002 ile üç boyuta geçmişti, Fifa 06, blur efektini de ekranlarımıza taşıdı, son olarak Fifa 07 ile de inanılmaz bir online dünya bizlere doyumsuz bir zevk yaşattı, aklımızda da "This Is The Season" sloganı kaldı. Fifa 08'de bunlar gibi bir sürü yenilik bekliyor olacak. İşte EA'in açıklamasından çıkarabileceğimiz yenilikler:

1-Top Fiziği: Top fiziği artık daha da gelişecek ve yapmurlu ortamdaysak daha fazla duracak, karlı ortamdaysak daha fazla kayacak.

2- File Fiziği: 07 ile yepyeni bir gelişmeydi file fiziği. Yani topun kaleye girdikten sonra filelerin hareketi. Bu oyunda bu özellik daha da gelişecek. ( PS3 içinse kalecinin kendi astığı eşyaları da topa göre düşebilecek )

3- Kaleci Fiziği: Kaleciği fiziği dah da gelişecek. Artık 90'a takılacak bir topa atlamayacak, durumu anlayıp sadece topa bakacak, hamle yapmayacaklar. ( PS3 için kalecinin ortama göre göz altı boyası sürelebileceği söyleniyor ama adı üstünde bu bir söylenti )

4- Buglar: Buglar ( grafik hataları ) azaltılacak ve daha gerçekçi bir maç keyfi bizlere sunulacak.

5- Sesler: Tezehüratlar canlanacak, gol pozisyonunda bağırma çağırma daha fazla olacak, direkten dönen topa bir "ahh" sesi yükselecek.

Yepyeni Hareketler

EA ayrıca açıklamasında her oyuncunun karakteristik özelliklerini de dikkat çekeceklerini söylemişti. Örn: gerçek hayatta agresif bir oyuncu oyunda da agresifliğini gösterecek. Sakin bir oyuncu oyunda da sakin olacak. Ayrıca Ronaldinho'nun şu "Flip-Flap" hareketini de (hani şu eski Nike reklamında vardı, topu sağa atıp hızla sola çevirme hareketi) sadece birkaç yetenekli oyuncu yapabilecek.

Lisans Tabii Ki Yerli Yerinde

PES'in sönük kaldığı en önemli noktada Fifa yine *yaklaşık*ve *tanınan* tüm tüm dünya liglerinin, takımlarının, oyuncularının lisansını almış durumda. EA bu, dünyayı gezip tozup tüm lisansları almışlar:)

Son Sözler

Dediğim gibi bu iki ay nasıl geçecek bilmiyorum ama PES vs. FIFA rekabeti hiç tükenmeyecek gibi gözüküyor. Bakalım PES 8'de bizleri ne tür yenilikelr bekliyor olacak.

Göreceğiz...

. . . Oyunla Kalın . . .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi devmanetihad -- 29 Şubat 2008; 13:04:57 >

• PC versiyonu nsl olacak diye hiç sormuyorum zaten Xbox360 versiyonu bomba gibi geliyor.
  • konsol versiyonlarının pc ye göre çok üstün olacağını düşünüyorum.inşaallah yanılırım
  • quote:

Orjinalden alıntı: hsynbl

konsol versiyonlarının pc ye göre çok üstün olacağını düşünüyorum.inşaallah yanılırım
    Bu sefer bomba gibi geliyor....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi devmanetihad -- 6 Aralık 2007; 22:54:15 >
  • ea bu sefer harika yapmış
  • adamlarin koşuş stilleri ayni gibi duruyor..
  • quote:

Orjinalden alıntı: flywer

ea bu sefer harika yapmış
  •  FIFA Soccer 08 [*** CIKTI ***]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi devmanetihad -- 13 Haziran 2007; 9:01:37 >
  • Xbox360 ss lerinin pc bölümünde işi ne o da tartışılır.

PC ye böyle gelmeyeceğini biliyorsunuzdur zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dante -- 4 Haziran 2007; 19:58:12 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: TµGy

Xbox360 ss lerinin pc bölümünde işi ne o da tartışılır.

PC ye böyle gelmeyeceğini biliyorsunuzdur zaten.

Aslında şu anki DX10 donanımyla PC çok daha iyi grafikler verir ama EA PC nin arkasında değil ki
  • allahım manyak olmuş sabırsızlıkla bekliyorum bu oyunu!!!
  • evet harbiden pc bölümüne neden xbox resimleri koyuyorsun ki! bilmeyende bunlar pc grafiklere sancak. bence pc ss leri varsa onları koy
  • quote:

Orjinalden alıntı: SCREAM_BG

quote:

Orjinalden alıntı: hsynbl

konsol versiyonlarının pc ye göre çok üstün olacağını düşünüyorum.inşaallah yanılırım
    Bu sefer bomba gibi geliyor....
    Her sene aynı laf.
  • İnşallah güzel oyun olur.
  • Ortaya yine xbox ını çok sahiplenmiş kişiler atlamasın.
  • quote:

Orjinalden alıntı: m@trix

evet harbiden pc bölümüne neden xbox resimleri koyuyorsun ki! bilmeyende bunlar pc grafiklere sancak. bence pc ss leri varsa onları koy
    PC ss leri var..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi devmanetihad -- 4 Haziran 2007; 23:10:09 >
  • Boşuna sevinmeyinPC ye böyle gelmiyecek ancak bu görüntüleri 2015 de görürsünüz tabi ozaman xbox gerçek gibi olur
  • emin ol fifa pes ten her zmn daha güzeldir
  • neyse bekleyip görcezz inşallah güzel bişi olur da doya doya tadını çıkarırız
  • belkii de 2007 yi biraz süsleyip koyacaklar önümüzee
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.