Şimdi Ara

Dacia'dan yeni SUV geliyor! İşte Dacia Bigster konsepti

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
68
Cevap
2
Favori
5.087
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dacia'dan yeni SUV geliyor! İşte Dacia Bigster konsepti

Markanın gelecek planları hakkında açıklamalarda bulunan Dacia, bunun yanı sıra yeni SUV konseptini de görücüye çıkardı. Dacia Bigster adı verilen konsept sıra dışı tasarımıyla dikkat çekiyor.

Dacia Bigster SUV konsepti, markanın 2025 yılına kadar piyasaya süreceği üç yeni modelden birinin ön gösterimi olarak karşımızda. 4.6 metre uzunluğundaki Dacia Bigster'ın seri üretim versiyonu Duster'ın üzerinde yer alacak. C segmentini daha erişilebilir hale getirmeyi hedefleyen Dacia, Bigster'ı "daha büyük, daha yetenekli fakat fiyat açısından müşterilerin alt segmentten bekleyeceğı kadar ucuz" bir araç olarak tanımlıyor.

Dacia Bigster'ın seri üretim versiyonu markanın gelecekte çıkaracağı diğer modeller gibi Renault-Nissan-Mitsubishi ittifakının CMF-B platformu üzerine yükselecek. Yapılan açıklamaya göre bu platform üzerine yükselen Dacia modelleri ve Bigster, hem alternatif enerjili - muhtemelen LPG - hem de hibrit motorlarla tercih edilebilecek.

Ayrıca Bkz.Türkiye'deki elektrikli ve hibrit otomobil satışları 2020'de 23 bini aştı

Dacia Bigster SUV konseptinin teknik detayları belli değil. Tasarıma baktığımızda ise ön-arka aydınlatmaların Y şekilli dizayn edildiğini görüyoruz. Oldukça agresif ve kaslı bir tasarıma sahip olduğu gözlenen Dacia Bigster'ın genelinde keskin çizgiler hakim. Bunun yanı sıra gövdenin alt kısmını çevreleyen koruma plakalarının da geri dönüştürülmüş plastikten yapıldığı ifade ediliyor.

Son olarak, Dacia Bigster konseptinin ön bölümünde markanın aşina olduğumuz logosu yerine D ve C harflerinin birleşimi gibi duran farklı bir işaret görüyoruz. Bu da Dacia'nın önümüzdeki dönemde logo değiştireceği ve yeni logonun bu şekilde olacağı şeklinde yorumlandı.

Resim Galerisi

Resimin Açıklaması

• Lodgy'nin fişi çekilip yerine Duster'ın 7 kişilik versiyonu olarak piyasaya sürülecek.

• kadjar'ın ucuzu yani

• Hummer mısın beee
  • Tasarim guzel, icini merak ettim
  • Kia'nın ödüllü modelinin ufağı gibi olmuş. İç dizayn olarak da benzerse ciddi anlamda alınası bir araç olabilir.
  • Ben başarılı buldum açıkçası. Sanki Fransız etkisinden çıkmış gibi duruyor dış tasarım.

• yc#1 kullanıcısına yanıt
    Ben yazacaktım. Böyle bir plan vardı. Anlaşılan hayata geçiyor. Ncaptan düzgün bir skor alırsa ben almayı düşünürüm.

• Tasarım iyi görünüyor
  • özellikle önden görünüşünü çok beğendim... arka kısmı ise ok.

• Olmuş bu. Tabi konfor açısından da bakmak lazım.
  • Önden görünümü canavar gibi be

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 300bin tl olur fiyat.
  • İlk defa bir Dacia tasarımını beğendim. Duster da aslında fena değil ama içi çok kötüydü. Bunun içi 2005 yılından kalma gibi olmazsa çok çok satar.

• Oldukça fütüristik duruyor. Umarım konsept olarak kalmaz. Yollarda da görürüz.
  • Güzel olmuş. Yine her zamanki gibi, dışı beni yakar içi kimseyi yakmaz tarzında bir şey geliyor. Dışı 2040, içi 2004.

• Boyle bir tasarım Dacia bile olsa alamayız net
    Bakınız Suzuki Jimny'e, alabildik mi? Hayır

• Lastik 20 inç duruyor. L. Değişimi gelince satarız artık

• Çok iyi lan tasarım
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.