Şimdi Ara

Nvidia, ışın izleme ve DLSS destekleyecek yeni oyunları açıkladı; oyunlardan yeni videolar paylaşıldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
1
Favori
1.082
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Nvidia, ışın izleme ve DLSS destekleyecek yeni oyunları açıkladı; oyunlardan yeni videolar paylaşıldı

Oyunların görsel anlamda en son teknolojilerinden biri olan ışın izleme ve DLSS'i artık yavaş yavaş tüm oyunlarda görüyoruz. Nvidia da geçtiğimiz saatlerde ışın izleme ve DLSS destekleyecek bazı yeni oyunlarını açıkladı.

Ayrıca Bkz.RTX 3060'ın Türkiye fiyatı belli oldu!

Yapılan açıklamaya göre F.I.S.T. ve Five Nights at Freddy’s: Security Breach isimli oyunlarda hem DLSS hem de ışın izleme desteği bulunacak. Call of Duty Warzone ve Outriders'a ise DLSS desteği gelecek. Rainbow Six Siege ve Overwatch'a ise NVIDIA Reflex desteği gelecek.

Son olarak, 28 Ocak'ta çıkması beklenen psikolojik korku oyunu The Medium da ışın izleme ve DLSS desteği ile birlikte çıkışını yapacak. Five Nights at Freddy’s: Security Breach, F.I.S.T., The Medium ve Outriders için paylaşılan fragmanları aşağıda bulabilirsiniz.

Five Nights at Freddy’s: Security Breach

Outriders

F.I.S.T.: Forged In Shadow Torch

The Medium

Kaynak:https://www.dsogaming.com/news/nvidia-reveals-new-games-that-will-support-ray-tracing-and-dlss/

• Bu yorumu da 6 kişi beğenmiş

Oyun dünyası için teknoloji tanıtalı 2.5 yıl falan oluyor herhalde. Bütün forum olarak Ray Trace nedir isimli makaleleri okuyun bence. Çünkü bu tarz yorumları yazmak ve bu tarz yorumları beğenmek konu hakkında uzaktan yakından hiçbir bilgiye sahip olmadığınızı gösteriyor. Burası mynet sitesinin magazin bölümü olsa böyle bir açıklama yapmazdım ama burası donanımhaber be kardeşim. Bari teknoloji sever insanlar olarak Grafik teknolojisinin nirvanası olan Ray Trace nedir ve nasıl uygulanır konularından birkaç paragraf okuyun.

Şurada bari ülkenin yansımasını görmeyelim ya bitirelim şu cehaleti ne olur araştıralım.

Ray tracing'in doku ile alakası bile olmazken doku konusuna nereden varıyorsunuz anlamıyorum. Doku diye bir şey öğrenmişsiniz her yerde doku doku doku. Normalde olması gereken doku değil yansıma demeye çalışıyorsun muhtemelen. RTX olmadan bir suyun bir aynanın "ekranda görünmeyen objeleri" gerçek zamanlı yansıttığını hangi oyunda gördün? Ver bir tane örnek "olması gereken" neymiş görelim.

RTX üzerinde farklı isimlendirmeler koyulup rtx diye reklam yapıyorlar diyorum

Milletin modla daha iyi yaptığı yansımaları rtx diye sunuyorlar.

Attığın örnek ışık var ve biraz da hafif toz, bunlar zaten hali hazırda olan şeyler.

Al rtx'den daha RTX

Demek ki neymiş? Böyle yansımalar yapmak için rtx gerekmezmiş.

Bazı oyunlarda RT aldatmacadan ibaret örnek Control, istense sonradan yapılan grafik modları ile neler yapılabildiğini görüyoruz, reflections kalitesi yüksek oyunlarda zaten RT'i aramazsın. Performansı aşırı düşürmesi DLSS'e ihtiyaç duyması, zaten şu anki durumunun fail olduğunun göstergesidir. AMD yerine her zaman NVIDIA'yı tercih ederim ama bu hiçbir zaman RT performansı için olmaz. Şahsen RT yerine, daha fazla poligon içeren detaylı modellemeyi, yüksek doku kalitesini ve özellikle saç, hava şartları, duman, ateş, yıkım, patlama gibi detaylı fizik efektlerini şimdilik bu teknolojiye tercih ederim, oyunda resolution scale arttırma seçeneği varsa görüntü kalitesine etkisi gibi faktörler mesela. Oyunlarda doku ışıklandırma gölgeleme detayları artık arzu edilen seviyeye ulaşmış durumda, yeni birşeyler sunma çabası içersindeler normaldir ama bu teknolojinin oturmasına daha çok var.

• warzone dlss destegi is yapar
  • RTX bence normalde olan dokuları koymayıp ama kart sattırmak için rtx özelliği diye satılan bir şey.

• HIGHER kullanıcısına yanıt
  • Hala çok az oyunda var. Sanki nvidia para verip zorla yaptırıyor gibi
  • uzak durulacak oyunlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: HIGHER

RTX bence normalde olan dokuları koymayıp ama kart sattırmak için rtx özelliği diye satılan bir şey.

Bu yorumu da 6 kişi beğenmiş

Oyun dünyası için teknoloji tanıtalı 2.5 yıl falan oluyor herhalde. Bütün forum olarak Ray Trace nedir isimli makaleleri okuyun bence. Çünkü bu tarz yorumları yazmak ve bu tarz yorumları beğenmek konu hakkında uzaktan yakından hiçbir bilgiye sahip olmadığınızı gösteriyor. Burası mynet sitesinin magazin bölümü olsa böyle bir açıklama yapmazdım ama burası donanımhaber be kardeşim. Bari teknoloji sever insanlar olarak Grafik teknolojisinin nirvanası olan Ray Trace nedir ve nasıl uygulanır konularından birkaç paragraf okuyun.

• quote:

Orijinalden alıntı: vamp

Bu yorumu da 6 kişi beğenmiş

Alıntıları Göster

RTX abartılan bir balondur hocam, ben çok yakından takip ediyorum, teknoloji ve oyunları.

Normalde olması gereken dokuları rtx açınca gösteriyorlar, bazı oyunlarda sadece yansıma eklenmiş oluyor ancak o yansıma da normalde oyunlarda olan bir yansıma.

• vamp kullanıcısına yanıt
    Her kelimesine katılıyorum, balon fos laflarına hayret ediyorum.
  • quote:

RTX abartılan bir balondur hocam, ben çok yakından takip ediyorum, teknoloji ve oyunları.

Normalde olması gereken dokuları rtx açınca gösteriyorlar, bazı oyunlarda sadece yansıma eklenmiş oluyor ancak o yansıma da normalde oyunlarda olan bir yansıma.

Alıntıları Göster

Şurada bari ülkenin yansımasını görmeyelim ya bitirelim şu cehaleti ne olur araştıralım.

Ray tracing'in doku ile alakası bile olmazken doku konusuna nereden varıyorsunuz anlamıyorum. Doku diye bir şey öğrenmişsiniz her yerde doku doku doku. Normalde olması gereken doku değil yansıma demeye çalışıyorsun muhtemelen. RTX olmadan bir suyun bir aynanın "ekranda görünmeyen objeleri" gerçek zamanlı yansıttığını hangi oyunda gördün? Ver bir tane örnek "olması gereken" neymiş görelim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Dante

Alıntıları Göster

BKNZ Minecraft.

Yansımalar için de bknz Cyberpunk

• quote:

Orijinalden alıntı: Wight Lord

Her kelimesine katılıyorum, balon fos laflarına hayret ediyorum.

Fos teknoloji hocam bu, klasik kapitalizm stratejileri bunlar.

• quote:

BKNZ Minecraft.

Yansımalar için de bknz Cyberpunk

Alıntıları Göster

Buyur sana minecraft. Soldaki "olması gereken" ama RTX olmadan olamayan.

Sağdaki RTX

Teknolojiyle çok yakınmışsın helal olsun. Cyberpunk ile ilgili çok yazarız ama şu verdiğin örnekten sonra ne anlatsak boş çok yazmak lazım anlatmak için. Ya da bize ne ya ne anlatıyoruz RTX gereksiz evet ameriganın oyunları hep büyük resim kursuna yazılıyorum ben de yarın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dante -- 14 Ocak 2021; 23:52:4 >

• quote:

Alıntıları Göster

Yakından takip etsen bu şekilde yorum yapmazdın. Konuya dair hiçbir bilgin yok

• HIGHER kullanıcısına yanıt

Aynen, olay yansıma ise oyunlar'da zaty mevcut.

Bu rt ilk çıktığında editör'ler m.ç fln'da dahil, eskiden oyunlar'da örneğin aynalar'da karakterimizi göremiyorduk fln demişler'di, ben'de öyleyse, niye 2006'da çıkan prey'de kızılderi'li abiyi ayna'da gördük demiştim, hadi bu oyunn 2006 hâli'ni bilmeyen genç nesil, gta v'i zaty bilir, hertaraf'ı yansıma dolu.

• Conar-XP kullanıcısına yanıt

Cyberpunk ta rtx açıkken sokakta camekanlarda filan karakter de görünmüyor, acaba bendemi bir sıkıntı var. Nvidia, ışın izleme ve DLSS destekleyecek yeni oyunları açıkladı; oyunlardan yeni videolar paylaşıldı 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GuvenDMRK -- 15 Ocak 2021; 2:44:29 >
  • Biriniz de çıkıp sorsa farkı ne bunların diye anlatalım. Ama yok hep iddia. Bu konu şu an aşırı cehalet içeriyor. Flatearther'lara laf anlatmak gibi tam. Yanlış bildikleri doğruları bilgi olarak verme çabası. Screen space reflection'ı, scripted aynaları adam RTX'e gerek yok aha yansıyor diye koyuyor. Ülkenin kanayan yarası bu ne anlatacaksın bunlara şimdi. Evet biz daha önce yansıma görmedik sen koydun bunları gördük bak şimdi. Ne süpermiş yansıyor filan. Yok abi adamlar aradaki grafiksel mihenk taşı olarak kabul edilen farkı bilmiyor ve bilmediğini de bilmiyor işin acı tarafı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dante -- 15 Ocak 2021; 2:56:23 >
  • Dante kullanıcısına yanıt
    GuvenDMRK kullanıcısına yanıt

Rt çıktığı'nda bu işlerin uzmanı kisvesi'yle birileri çıkıp, ''eski oyunlar'da ayna'da karakter yansıma görmüyorduk'' diye anlatılırsa, olacağı tabiki budur.

Şimdi onlara; bugün Cyberpunk'ta RT var, bu oyun içinde, rt sayesi'nde etraf'ta karakter yansıma'sı görebiliyormusunuz ? Diye sormak lazım.

@GuvenDMRK Bende göremiyorum, herhal'de rt ile gerçek zamanlı karakter yansıması, henüz yapılamıyor. Nvidia, ışın izleme ve DLSS destekleyecek yeni oyunları açıkladı; oyunlardan yeni videolar paylaşıldı 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Conar-XP -- 15 Ocak 2021; 3:17:18 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.