Şimdi Ara

Huawei kalabalık içerisinde Uygur Türklerini tespit edebilecek teknoloji geliştiriyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
152
Cevap
3
Favori
10.380
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
148 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Huawei kalabalık içerisinde Uygur Türklerini tespit edebilecek teknoloji geliştiriyor

Korkutucu bir şekilde teknoloji geliştirmeye devam eden Çin bunu masum insanlar üzerinde kullanmaktan çekinmiyor. Uydular vasıtasıyla yolda yürüyen insanın kim olduğunu tespit edebilecek teknolojiler geliştiren Çin; Uygur Türklerini kıskaca almakta kararlı.

Uygur Türkleri yolda tespit edilecek

Huawei’nin Çin Ulusal Fikri Mülkiyet Hakkı İdaresi'ne (CNIPA) yaptığı bir başvuru kalabalık arasında bulunan Uygur Türkleri’nin yapay zeka ile tespit edilebilmesi için teknolojiler geliştirdiğini gösteriyor.

Ayrıca Bkz.Terden elektrik enerjisi üretebilecek pedler geliştirildi

Bağımsız insan hakları izleme örgütleri tarafından ortaya çıkarılan gelişme Huawei’nin önceki teknolojilerini temel alıyor. Huawei uydu teknolojileri ve kameralar ile kişileri bedenin farklı duruş veya hareketlerinden tanımaya çalışan bir teknoloji için 2018 yılında başvuru yapmıştı.

Bu teknolojiler yapay zeka algoritmalarını devreye alarak kişinin ırkını tespit etmeye çalışıyor. Firma ilk dönemlerde kesinlikle etnik ayrım yapmadığını belirtmişti ancak son başvuruda bunu değiştirmeye hazırlandığı belirtiliyor. Hedef özellikler arasında Han, Uygur gibi atıfların yer alması sistemin Uygur Türkleri için hazırlandığını gösteriyor.

Zaten Huawei’nin Çinli yetkililerin gönüllü eğitim kampı adını verdiği toplama kamplarında gelişmiş güvenlik kameraları ile Uygur Türklerini takip ettiği gündeme gelmişti. Huawei ise atıfların aslında belgede yer almaması gerektiğini iddia ediyor.

Kaynak:https://www.bbc.com/news/technology-55634388

• Hitler yaşasaydı bunların elini öperdi

• Huawei boykot diye bı kampanya var mı yok bizimkilerin kendi soyumuzdan gelenlere bu düşmanlık nedir anlamıyorum

• Ne istiyorlar bu insanlardan anlamıyorum. Ulan ne yaptı size bu Uygur Türkleri
  • Bence bunu herkese yaymak lazım.
  • Türk korkusu, yuz yıllardır bu cinlilere neler yaptırmıyor ki
  • Yazıklar olsun. Masum insanları böyle fişlemek büyük rezalet. Uygur Türkleri konusundaki tavrından dolayı Huawei'i kişisel olarak boykot ediyorum.

• Üç gün sonra unutulup gidilecek bir olaydır maalesef.
  • Whatsapp ‘ın yerine bunları boykot edin.
  • Trump tan sonra bu yavşaklar yürümez yine inş

• Herhalde artık bu gibi gelişmeler ABD'nin Huawei baskılarının altında yatan tek sebebin, Huawei'nin dünyaya olan tehdidinin ticari olmadığının anlaşılmasına yardımcı olacaktır.

Elbette ABD'nin bu baskıyı yapmaktaki temel kaygı ve motivasyonu ticari kaygılar olabilir ancak karşı tarafta hukukun ve şeffaflığın oldukça zayıf olduğu bir ülke ve bu ülke merkezli bir şirket olduğu unutulmamalı.
  • bio technolog kullanıcısına yanıt
    Doğu Türkistan değerli maden kaynaklarının bulunduğu bir bölge desem? Demografik yapısı nedeniyle kendisinden kopabilme ihtimali Çin sanayisi için kabul edilemez, çünkü teknolojik ekipman üretiminde çokça ihtiyaç duyulan madenler çıkıyor bu topraklardan. Yoksa 2milyon insan hücrelere tıkılmışken kimse üç maymunu oynamazdı, keza üretilen teknolojiler bir çok batılı teknoloji devinin ürünlerine de güç vermekte...

• Alın size huawei.
  • Huawei HarmonyOS haberlerinden daha gerçekçi
  • Hala Çin'i destekleyen Perinçekçi, Avrasyacılar görsün Dünyada herkes tersine gidiyor biz Mersin'e gidiyoruz. Babalarının hayrına gitmiyorlar ama sonuçta adında Türk olan bir ülkede yaşayıp da bunlara göz yumanlara ibret oluyor. Biz hala Huawei'ye Çin'e kucak açalım.

• çin malına dokunmadan 1 gün bile geçiremez insanlık o yüzden yapacak bir şey yok çin hiçbir zaman dostumuz olmadı zaten

• huawei telefon kameraların da artık seni kurtaramaz. gözümde sıfırsın artık
  • İnşallah doğru değildir resmen ırkçılık bu ABD her boku yiyo onları tespit edicek sistem yapmak yerine bunu mu yapmışlar
  • theJuDGe_41 kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle katılıyorum, çok çok çok üzücü. İnsanlık suçu. Ben de kişisel olarak HUAWEİ markasını boykot ediyorum...
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.