Şimdi Ara

Kan şekerini ölçebilen dünyanın ilk akıllı saati CES'te göründü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
1
Favori
280
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Kan şekerini ölçebilen dünyanın ilk akıllı saati CES'te göründü

CES fuarında şirketler sadece piyasaya sürülmeye hazır ürünlerini değil, aynı zamanda çeşitli cihazların prototiplerini de sergiliyorlar. Japon Quantum Operation şirketi, kan şekerini ölçebilen sıra dışı akıllı saatini fuar kapsamında görücüye çıkardı.

Ayrıca Bkz.iPad Pro 2021'in tasarımı ortaya çıktı

Cihaz günde birkaç kez parmak uçlarını delerek kan örneği almak zorunda kalmadan kan şekerini doğru bir şekilde ölçebiliyor ve takip edebiliyor. Bunu yapmak için kullanıcının menüden uygun seçeneği seçmesi yeterli. Sonuç 20 saniyede çıkıyor. Geliştiriciler akıllı saatin kansız ölçüm yapabilmek için Raman Spektroskopisi yöntemini kullandığını söyledi.

Kan şekerini ölçebilen dünyanın ilk akıllı saati CES'te göründü

Apple'ın da benzer bir patenti var

Bileğe giyilen cihazlarla kan şekeri ölçümü yapmak için ışık demeti kullanmak başka şirketler tarafından da düşünülmüştü. Örneğin Apple daha önce benzer bir konseptin patentini aldı, ancak hiçbir zaman hayata geçirmedi.

Quantum Operation'ın akıllı saati kalp atış hızı ve EKG dahil olmak üzere diğer sağlık ölçümlerini de destekliyor. Japon şirket cihazın ticari versiyonunun ne zaman piyasaya sürüleceğini açıklamadı.

Kaynak:https://www.engadget.com/quantum-operation-inc-wearable-glucose-121015450.html

• ancak hiçbir zaman hataya geçirmedi.
    yukarıdaki hatayı sözcüğünün düzeltilmesi gerekir.

• Şeker hastaları için iyi bir haber.

• Çok güzel icat. Keşke apple watch'a da gelse :)

• asenler kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler gerekli düzeltme yapıldı.

• keşke piyasaya çıksada alsak..

• Ölçüm doğruluk oranı ne?

• İnş çıkarda alırız. Bıktım valla acaba şeker çıktımı düşüyomu diye tribe girmekten zaten parmak ölçümü ev dışında rahat olmuyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: kayamtky

Şeker hastaları için iyi bir haber.

Şeker hastası değilim ama bu özelliğe sahip bir akıllı saate sahip olmak isterdim. Şeker hastası olmasak bile şeker seviyelerindeki değişimi takip etmek faydalı olur. Olası bir hastalık durumunda erken teşhis konusunda da çok faydalı olur. Sağlık kuruluşu onaylı şekilde bu özellik Apple Watch'a gelirse satın alırım.

• quote:

Orijinalden alıntı: _magnetar_

Şeker hastası değilim ama bu özelliğe sahip bir akıllı saate sahip olmak isterdim. Şeker hastası olmasak bile şeker seviyelerindeki değişimi takip etmek faydalı olur. Olası bir hastalık durumunda erken teşhis konusunda da çok faydalı olur. Sağlık kuruluşu onaylı şekilde bu özellik Apple Watch'a gelirse satın alırım.

Alıntıları Göster

aynen hocam,

hatta şeker hastası olduğunu bilmeyen bir sürü insan var, onlar için de faydalı.

• Gen tedavisiyle tek dozda kurtulucaz 2 yil beklicez en az olsun umud iyi bi ilacdir

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.