Şimdi Ara

iPad Pro 2021'in tasarımı ortaya çıktı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
480
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

91mobiles internet sitesi, bu yıl piyasaya sürülecek iPad Pro'nun CAD görsellerini ele geçirdi. Görünüşe bakılırsa yeni tablet mevcut modele çok benzeyecek.

Ayrıca Bkz.Microsoft, WhatsApp kullanıcılarına Skype'a geçmelerini tavsiye ediyor

Sızıntıya göre cihazda dört tarafı ince çerçevelerle çevrili 12.9 inçlik bir ekran göreceğiz. Ayrıca çift kamera, LiDAR sensörü, Face ID teknolojisi, dört hoparlör, klavye bağlamak için manyetik temas noktaları ve USB-C şarj portu ile gelecek.

Apple A14 Bionic'ten güç alacak

Güç tuşu tabletin üst kısmında bulunuyor. Apple tıpkı iPad Air 4'te yaptığı gibi Touch ID sensörünü güç tuşuna yerleştirebilir.

Maalesef şu an için iPad Pro 2021'nun teknik özellikleri konusunda bir bilgi yok. Ancak entegre 5G modem içeren 5 nm'lik yeni Apple A14 Bionic yonga setinden güç alacağını söyleyebiliriz.

Resim Galerisi

Resimin Açıklaması

Kaynak:https://www.91mobiles.com/hub/ipad-pro-2021-12-9-design-cad-renders/

• Son çıkan iPad Air'den sonra Pro'da tasarım olarak değişim olmayacağı belliydi. Air'de bulunan Touch ID, pro'da bulunan Face ID'nin bulunmaması nedeniyle eklenmişti. İnsanlarda 5. nesil pro'da Touch ID'nin de geleceği beklentisini yaratmıştı, kişisel olarak olacağını tahmin etmiyorum.

4. nesil pro'dan farkları ekranında mini LED'e geçiş yapılacağı ve A14 bionic işlemci yükseltmesi olacaktır.

• Ashandle kullanıcısına yanıt
    Ben 6 yıldır tepe tepe kullandığım ipad mini mi değiştirmek için mini versiyonunun da şu tasarıma geçmesini bekliyorum dört gözle.

• Valla bende 4. nesil iPad var 8. senesine giriyor paramız olsa da şunu almak iyi olurdu

• Bu 12.9 inç olanlar; Taşınabilirlik ve fiyat yüksekliği eksilerini bir kenara koyacak olursak, grafik, tasarım çalışmaları yapanlar ve e-dergi okuyanlar için en ideal boyut oluyor, çünkü derginin 1 sayfası rahatça ekrana sığdığı için, okumak için zoom yapmak ve kaydırma gibi gibi vakit kayıplarıyla uğraşmıyorsunuz.

• A14ÜN boostlu versiyonu ile gelecektir standart a14 iş görmez

• kayamtky K kullanıcısına yanıt
    Bende ipad 3 var 9.7 inçlik. Vodafone dmags den dergi açtığımda sayfa tam dolmuyor ekran dergi sayfasına göre çok az büyük kalıyor. Bence 12.9 fazla büyük, kitap filan okurken kucağına aldığında 9.7 lik ipad bana ağır geliyor bu gibi durumlarda mesela ipad mini ye geçsem mi diye düşünmüyor değilim.
  • Apple ın da arm ye geçmesiyle ipad ler kavun karpuz kesme cihazından öteye gidecek.
    Artık gerçekten mini bir bilgisayar olacaklar ama ben olsam bi kaç seri bekleyip cidden güçlü işlemcili bir versiyon alırdım.
    M1 gibi bir işlemci elbet gelecek ipad Pro lara.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lithium

Bende ipad 3 var 9.7 inçlik. Vodafone dmags den dergi açtığımda sayfa tam dolmuyor ekran dergi sayfasına göre çok az büyük kalıyor. Bence 12.9 fazla büyük, kitap filan okurken kucağına aldığında 9.7 lik ipad bana ağır geliyor bu gibi durumlarda mesela ipad mini ye geçsem mi diye düşünmüyor değilim.

Merhaba,

demek ki bu konu kişiden kişiye değişiyor, tabii herkesin zevkine saygı duymak lazım.

Yalnız dikkatinizi çekerim; ben siyah-beyaz e-kitap dan değil, renkli e-dergi ve renkli e-çizgi roman dan bahsediyorum.

Yalnızca e-kitap okuyacaksanız size 7 inç tablet de yeter. Aslında e-kitap için en ideali mürekkep ekranlı e-kitap okuyuculardır.

Bende ipad olmasa da, 12 inç çin markalı en-boy oranı 3:2 formatında bir tablet kullanıyorum, özellikle 16:9 tablet almadım, çünkü tablet de film seyretmem, dergi ve çizgi roman okumak için en iyi format 3:2 formattır, ipad 12.9 inç de en-boy oranı 3:2 ye yakın bir formattır, e-dergi okumayı seven birisi olarak 12 inç den çok memnunum,

ağırlıktan şikayetim yok, çünkü okurken uzanır vaziyette rahat pozisyonda karnıma dayayarak okuduğum için ağırlığı hissetmiyorum, alternatif olarak tablet stand ları da var.

12 inç tablette e-dergi ve e-çizgi roman okumak bir zevk, en büyük avantaj çizgi roman veya e-derginin 1 sayfası 1 ekrana okunabilecek kadar sığıyor.

Küçük tabletlerde 1 sayfa ekrana sığsa bile yazılar okunamayacak kadar küçülüyor, okumak için 1 sayfayı zoom yapmak, görüntüyü sağa sola kaydırmak, 1 sayfayı okumak için 3-4 kere tıklamak okuma dikkatimi dağıtıyor.

Maddi imkanım elverse biraz daha büyük olan 12.9 inç ipad alırdım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kayamtky -- 13 Ocak 2021; 23:33:13 >

• unknownartist kullanıcısına yanıt
    bende m1 işlemcili, 3d işler yapabileceğim bir ipad pro bekliyorum.

• ipad pro'da kameraya yoğunlaşacaklarına m1 işlemci koysalar daha makul olurdu. şu an pek cazibesi gözükmüyor.

• iPad en iyidir. 3. Nesil ipad' im var biraz yavaşladı ama hala zoom görüşmeleri için kullanabiliyorum. 8 sene oldu hatta 9 diyebiliriz

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.