Pc Saat ayarı sorunu
13 Cevap26659 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

516 Mesaj
4 Haziran 2007; 2:47:00 

Arkadaşlar pc nin saat ayarının yapıyorum bir süre sonra pc yi açtığımda yine saat ayarı değişiyor bunun sebebi nedir neden otomatik ayarlamıyor pc saati.

hp pavilion laptop kullanıyorum

584 Mesaj
4 Haziran 2007; 2:53:15 

saat hep ayni eski tarihe mi donuyor ?

1- BIOS pili
2- Virus

olasiliklari mevcut.

950 Mesaj
4 Haziran 2007; 8:09:36 

bios pilinden olması muhtemel

243 Mesaj
4 Haziran 2007; 11:22:55 

bios pili

1140 Mesaj
4 Haziran 2007; 11:26:22 

bende pil i değiştir

BEnim İçin ÖZgürlük Bir Litre BEnzinin kiLometre HArcanarak bitiriLmesidir.

516 Mesaj
11 Ağustos 2007; 0:37:07 

Takıldığım nokta şu makina yeni yinede bios pilinden mi bu sorun naptımsa düzelmedi hala aynı kaç aydır böyle kullanıyorum

2621 Mesaj
11 Ağustos 2007; 3:05:38 

görev çubuğunda saat tarih yzan yere çift tıkla...

time zone /zaman dilimi... burdan +02 istanbul atina yo seç...

düzelecek bios mios değilse.... microsoft denen *****!!!! şirketin bilgisayarın zamanını kendi server'ına bağlanarak düzeltmesi.. zaman dilimini yanlış belirttiyseniz hali ile saat farkı oluyodur

Find The Way
Give The Love
Get The Power

O'Sensei Morihei Ueshiba

516 Mesaj
11 Ağustos 2007; 13:09:00 

Bunu daha önce kontrol etmiştim baştan beri zaten istanbul seçili. Sorun tam olarak şu pc açıkken saat normal çalışıyor ama pc kapandığında saat kaçta kalmışsa orada duruyor kapalıyken çalışmıyor yani otomatik çalışmıyor. bios güncellmeside yaptım formatta attım ne yaptıysam sorun düzelmedi. en iyisi servise yollamak sanırım

177 Mesaj
26 Eylül 2008; 0:51:24 

aynı sorun bende de var. cihaz yeni ve biostan olduğunu düşünmüyorum.

316 Mesaj
26 Eylül 2008; 1:38:20 

Genellikle biosla alakalıdır ama değilse bir ihtimal virüstür

881 Mesaj
26 Eylül 2008; 2:17:08 

quote:

Orjinalden alıntı: dogann007

Bunu daha önce kontrol etmiştim baştan beri zaten istanbul seçili. Sorun tam olarak şu pc açıkken saat normal çalışıyor ama pc kapandığında saat kaçta kalmışsa orada duruyor kapalıyken çalışmıyor yani otomatik çalışmıyor. bios güncellmeside yaptım formatta attım ne yaptıysam sorun düzelmedi. en iyisi servise yollamak sanırım

Saat Bilgisayarı kapattığınız zamanda takılımı kalıyor???

Ziyaretinizi Beklerim;

http://www.servetturan.com/

516 Mesaj
26 Eylül 2008; 2:35:25 

quote:

Orjinalden alıntı: huzuristan

kardeş ben laptopun bataryasını çıkarıp direk prizden kullanıyordum biara bataryayı takmıştım şekilde çalıştı ondan olduğunu fark ettim daha sonralar... ama tamda emin değilim müşteri hizmetlerini falan aradım baya 1 saat kadar uğraştık telefondaki bayanla biosu güncelledik belkide ondan düzelmişte olabilir. zaten laptopu sattım ben 10 numara masaüstü topladım

verdiğim alternatifleri deneyin müşteri hizmetlerini arayıp konu hakkında yardım alın büyük ihtimal biosu güncelletirler belkide düzelir. bios pilinden olacağını sanmam makina yeniyse

olmazsa tekrar yazın bu konuda daha fazla bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olur.

881 Mesaj
26 Eylül 2008; 2:45:28 

quote:

Orjinalden alıntı: dogann007

quote:

Orjinalden alıntı: huzuristan

kardeş ben laptopun bataryasını çıkarıp direk prizden kullanıyordum biara bataryayı takmıştım şekilde çalıştı ondan olduğunu fark ettim daha sonralar... ama tamda emin değilim müşteri hizmetlerini falan aradım baya 1 saat kadar uğraştık telefondaki bayanla biosu güncelledik belkide ondan düzelmişte olabilir. zaten laptopu sattım ben 10 numara masaüstü topladım

verdiğim alternatifleri deneyin müşteri hizmetlerini arayıp konu hakkında yardım alın büyük ihtimal biosu güncelletirler belkide düzelir. bios pilinden olacağını sanmam makina yeniyse

olmazsa tekrar yazın bu konuda daha fazla bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olur.

Hiç farketmedim tarihi. Hortlamış konuymuş meğer. satılmış gitmiş Pc nin arkasından konuşuyormuşum meğer...

Ziyaretinizi Beklerim;

http://www.servetturan.com/

237 Mesaj
6 Eylül 2009; 2:18:52 

ACER 5536G LEPTAP INDAKI MASA USTUNDE SAGDA BUYUK SAAT VE ALTINDA SLAYT SEKLINDE RESIM TAKVIM VS VARDI ONU KAYBETTIM NASIL OLDUYSA!
ONUN AYARINI YENIDEN NEREDEN YAPABILIRIM?

TŞK..
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Donanım / Hardware] » Teknik Yardım » Pc Saat ayarı sorunu
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.105