Şimdi Ara

Bağlantı sorunsalı garip bi durum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
192
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar ben öğrenci yurdunda kalıyom ve modeme erişimim yok ve şöyle bi sorunum var

mesela pc yi açıyom explorer a tıklıyom başlangıç sayfası olan google ın gelmesi lazım zaten internet olup olmadıgını google a bakarak anlıyom açılmazsa net yok açılırsa var .. işte olay burda başlıyo
    bakıyom google gelmedi sağ alttan ağ simgesine tıklıyom ordan destek e tıklıyom onar diyom

ARP önbelleği temizleniyor
    NetBT temizleniyor
    NetBT yenileniyor
    DNS önbelleği temizleniyor
    DNS'ye kayıt olunuyor

bunları sıra sıra yapıyo sora bida explorer a tıklıyom bi bakıyom google açılıyo
    sora sitelere giriyom 1 2 siteye normal giriyo ama 20sn sora gene net gidiyo tekrar başa dönüyom ağ simgesine tıklayıp onar diyom net tekrar geliyo bi türlü anlayamadım

mesela download yapıyom diyelim download başlıyo normalde 10 13kb/s ile indiriyo ben onar dedikçe hızlanıyo bunun sebebi ne bi türlü anlamadım

elle ip vermeyi denedim olmuyo elle dns verdim olmuyo neti gidip gelmesinden kafayı yedim desem yeridir bana 56KB/s dial up hızı da yeter sadece forumlarda dolasıyom fakat bu sorun olduğundan her sayfaya tıklayışımda sayfanın açılması için onar demem gerekiyo

şuan neler yapablirim yardımınızı bekliyorum

• 1. soruna niye sorunsal diyorsun?
    2. sorunun tam olarak özel cevabını bilmiyorum fakat ilk önce başka bir bilgisayarla dene bakalım. arkadaşının dizustu biligsayarıyla falan gir. aynı şey olursa demekki sorun hatta. yok olmazsa sorun senin bilgisayarda. sorun senin bilgisayardaysa ,en kestirme yolla sistemini bidaha kur. yok sende değilse git yurt yönetimine deki "benim internet kötü düzeltilene kadar bu odadan cıkmıyorum, inadım inat!..."
  • olmuyor yaw yaklaşık 6 aydır uğraşıyom ama olmuyo işte

zaten yurt yönetiminin dediği şu internet istediniz aldık şimdide paylaşamıyonuz diyolar
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.