Şimdi Ara

AMD Ryzen Threadripper Pro işlemciler son kullanıcılara da satılacak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
523
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • AMD Ryzen Threadripper Pro işlemciler son kullanıcılara da satılacak

Kırmızı ekibin Zen 2 mimarisiyle geçtiğimiz yıl güncellediği Ryzen Threadripper Pro ailesi son kullanıcıya da açılacak.

Ryzen Threadripper ProAMD ryzen threadripper pro işlemciler daha fazla kullanıcıya ulaşacak

Geçtiğimiz yaz aylarında satışa sunulan Ryzen Threadripper Pro 3000 seçenekleri AMD’nin aldığı kararla son kullanıcıya da satılacak. Ryzen Threadripper 3000 serisinin sTR4 soketinin aksine sWRX8 soketini kullanan Ryzen Threadripper Pro 3000 işlemciler normal modellerin üzerine 8 kanal bellek desteği ve 128 adet PCIe kanalı avantajları sunuyor.

Ayrıca Bkz.Rakibine %35 fark atan Mobil Ryzen 5000 işlemciler duyuruldu, RDNA2 mobil geliyor

AMD Pro güvenlik teknolojileriyle de donatılan yongalar aynı TDP değerinde yerine göre 300 MHz düşük frekansta görev yapıyor. Son olarak fiyat bilgisi henüz paylaşılmayan işlemcilerin Mart ayında satışa sunulacağını belirtelim.

Kaynak:https://www.guru3d.com/news-story/amd-threadripper-pro-cpus-available-to-consumers-this-march.html

• Yeni arayüz için biraz fantezi olabilir de, şu TR4 için bir m-ITX kart geleydi keşke. Çok acayip bişey olabilirdi be.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BekirHan -- 13 Ocak 2021; 0:15:56 >
  • böyle haberlerle gelsin amd.

dünya zenginleşti.tüketici işine yarayacağını anlasın basar parayı alır.

korkaklıkla ürkeklikle büyük oyuncu olunmaz..AMD Ryzen Threadripper Pro işlemciler son kullanıcılara da satılacak 

• quote:

Orijinalden alıntı: BekirHan

Yeni arayüz için biraz fantezi olabilir de, şu TR4 için bir m-ITX kart geleydi keşke. Çok acayip bişey olabilirdi be.

benim 15c 30t işlemci fantazim kadar olmasa da epey fantastik beklenti.

onu yapsa yapsa supermicro ve tyan yapar.

• Bu işlemcilerde kullanılan 4 kanal ram, cpu'nın gerçek performansını bazı konularda epey sınırlandırıyordu. 64 çekirdekli bir işlemcide olması beklenen esasen 8 kanaldı, epyc'lerde 16 kadar çıkabilirdi. En azından bundan bir seri sonra Ddr5 geçilecek, yapısı ve saat hızı gereği 8 kanalda epey ferahlama sağlar. 3950x-5950x de keza öyle, 8 çekirdek başına 1 kanal ram düşüyor. Devasa önbelleğe rağmen 4 kanalda cpu'lar köşe kapmaca oynuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 6s -- 13 Ocak 2021; 0:15:28 >
  • sething S kullanıcısına yanıt

SuperMicro' nun böyle bir çözümü var sözde ama hiç bir yerde bulunmuyor alet. Yoksa denenesi bir kurulum olurdu. AMD Ryzen Threadripper Pro işlemciler son kullanıcılara da satılacak 

Edit: yokmuş, birisi SM' nun bir board unu editleyip koymuş nete. Keşke olsaydı...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BekirHan -- 13 Ocak 2021; 0:25:41 >
  • satılabilecek pazarlar dışında sanal ve reel marketlere pek düşmez.genelde özel siparişle reklam amaçlı listelenir.

zira tüketicisi bellidir.

çok kurdum ama full tower hastalığından hemen sıkılıyordum.

elim her istediğinde rahatça kurcalayabilmeli.

baktım olmuyor.çektim laptop onlar benden ben onlardan kurtuldum..:)

asıl zeck dual ve quad cpu sistemlerde..

256gb ile chrome kullanmak çok zevklidir..AMD Ryzen Threadripper Pro işlemciler son kullanıcılara da satılacak 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sething -- 13 Ocak 2021; 2:24:54 >
  • buda 760bin lira olur herhalde...

• BekirHan kullanıcısına yanıt
    TR4 için zaten mATX var:https://www.asrock.com/mb/AMD/X399M%20Taichi/index.asp

• sniper23 kullanıcısına yanıt

m-itx dostum m-itx

Ben mühendisim. Çok çekirdekli çözücülerle çalışıyorum. Örneğin bundan önceki iş yerime 100+ çekirdekli cluster aldırmıştım iş nedeniyle, şahane bir makine idi.

Evde de (pek tabii kendi cebimizden o meblağları ödeyemeceğimizden AMD Ryzen Threadripper Pro işlemciler son kullanıcılara da satılacak ) kendimce mini cluster formunda bir sistem kurma niyetindeyim kendi projelerim için. Şöyle 32 çekirdek threadripper li bir mini itx sistem şahane olmaz mıydı hocam yav.

Bu arada azıcık baktım, ASRock böyle bir anakart hazırlamış ama server tarzı bir anakart, yine son kullanıcıya hitap etmiyor gibi. Üzerindeki I/O lar nedeniyle özellikle.

https://www.asrockrack.com/general/productdetail.asp?Model=ROMED4ID-2T#Specifications

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BekirHan -- 13 Ocak 2021; 13:2:33 >

• gözüme vergi kaçtı.AMD Ryzen Threadripper Pro işlemciler son kullanıcılara da satılacak 

kıç kadar anakart ama saslar havada uçuşuyor.500+usd..?

siteti 2dk gezdim cüzdandan duman kokusu gelmeye başladı..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sething -- 13 Ocak 2021; 15:7:41 >
  • quote:

m-itx dostum m-itx

mATX ama 4 tane RAM anca var. ITX yapılabilir ama 2 tane RAM ile devasa bir tıkanma olur. İşlemcinin performansı için gene belirli seviye kanal gerekiyor.

Deme, deme öyle şeylerrr.. AMD Ryzen Threadripper Pro işlemciler son kullanıcılara da satılacak 

• sniper23 kullanıcısına yanıt

Muhabbetteki fantezi m-itx sistem kurmak dostum. + ları -ler konuşmuyoruz şimdilik, bunların farkındayız yoksa. Zaten m-itx 64 core kurulmaz, max 32gb kurulur (o da olursa). 64 GB 2 kanal ram ile kullanırsan eh bi yere kadar darboğaz azalır ama... dediğin gibi o darboğaz her daim olacak kanal sayısının azlığı / çekirdek sayısının fazlalığı nedeniyle, ama m-itx kuruyoruz odağımız o. Unuttuk diğer tüm handikapları (düşlerimizde) AMD Ryzen Threadripper Pro işlemciler son kullanıcılara da satılacak 

• quote:

Muhabbetteki fantezi m-itx sistem kurmak dostum. + ları -ler konuşmuyoruz şimdilik, bunların farkındayız yoksa. Zaten m-itx 64 core kurulmaz, max 32gb kurulur (o da olursa). 64 GB 2 kanal ram ile kullanırsan eh bi yere kadar darboğaz azalır ama... dediğin gibi o darboğaz her daim olacak kanal sayısının azlığı / çekirdek sayısının fazlalığı nedeniyle, ama m-itx kuruyoruz odağımız o. Unuttuk diğer tüm handikapları (düşlerimizde)  

x299 için vardı ASrock'un, tabi Laptop RAM ile.

https://www.asrock.com/MB/Intel/X299E-ITXac/index.asp

• BekirHan kullanıcısına yanıt
    threadripper soketinin kendisi zaten neredeyse mITX boyutunda

Edit: Şimdi Baktımda vaktiyle Asrock X99 chipset mITX yapmış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi napolyon94 -- 13 Ocak 2021; 14:54:9 >
  • napolyon94 kullanıcısına yanıt

Intel cephesine var bazı çözümler x99 çipset için vs ama Threadripper bu konuda baya sığ. Zar alanı büyük işlemciler, haliyle geriye pek alan bırakmıyor kendinden sonra. AMD Ryzen Threadripper Pro işlemciler son kullanıcılara da satılacak 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BekirHan -- 13 Ocak 2021; 18:8:1 >
  • Romeo84 kullanıcısına yanıt

aynen ev yada araba satıp alır milletAMD Ryzen Threadripper Pro işlemciler son kullanıcılara da satılacak 

• napolyon94 kullanıcısına yanıt

Hatılarmısınız TR40 m-itx kart muhabbeti yapmıştık, hatta ben bir adet kart görseli atmıştım konu başlığına.

Linus almış o kartı bugün test etmiş;

This PC Used To Be IMPOSSIBLE! - YouTube

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.