Şimdi Ara

Hangi Notebook'u Almalı? Görüşler - Tavsiyeler - Fikirler (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.972
Cevap
10
Favori
373.836
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet fokus bilgisayar cidden kullanıcı dostu ama nedense içimde bir çekince var yoksa monsterlar'ın özellikleri piyasadaki cihazlardan kat ve kay yüksek.

Sen olsan alırmıydın?

quote:

Orjinalden alıntı: visceroid

Lloyd öncelikli tercih olarak tercih etmem diyorum yoksa alınabilir elbette. Ayrıca forumumuzda da msjlarıyla yardımcı olan İlhan ve Fokus bilgisayar kullanıcı dostu bir firma...
  • quote:

Orjinalden alıntı: lloyd

Evet fokus bilgisayar cidden kullanıcı dostu ama nedense içimde bir çekince var yoksa monsterlar'ın özellikleri piyasadaki cihazlardan kat ve kay yüksek.

Sen olsan alırmıydın?

quote:

Lloyd öncelikli tercih olarak tercih etmem diyorum yoksa alınabilir elbette. Ayrıca forumumuzda da msjlarıyla yardımcı olan İlhan ve Fokus bilgisayar kullanıcı dostu bir firma...

Ben olsam ama neden çünkü kasa tiplerini sevmiyorum tek sebep bu...
  • toshıba teknikservis konusundan kötü diye birşey duydum gerçekten böyle mi? 2-3 ay gelmiyormuş servisten. hp bu konuda daha iyi deniyor. konu hakkında bilginiz var mı
  • quote:

Orjinalden alıntı: barisaydemir

Arkadaşlar çift işlemcili tercihen core 2 duo alınabilecek en iyi dizüstü bilgisayar hangisi acaba kafam iyice karıştı ya ben özellikle acer üzerinde duruyorum ama hp compaq veya pavilionda olabilir bütçem 1700 ytl ye kadar nolur tavsiyede bulunun

http://www.vatanbilgisayar.com/product_details.aspx?I_ID=27437

Şuna bir bak istesen belki uygun gelebilir.
  • lap top almamın tek nedeni
    bi sure anneannemlerde kalmak zorunda kalabilirim ve masaustu bilgisayar koyucak kadar yer yok :P
    dizustunude kullanırken normal masaustu bilgisayar gibi kullanmayı dusnuuorum genelde
    dolayısıyla harıcı klavye ve mouse kullanıcam
    sıcaklık problem olur derken neyı kastettın normal dizustu bilgisayarın klavyesını vs kullanırken olusan ısının rahatsız edecegınden mı yoksa
    uzun sure calısınca kapanma gibi bi durumla karsılasabılecegim mi ? :D

quote:

Verdiğin cihaz çok iyi özelliklere sahip fakat ısınma sorunu olur mu bilemiyorum ki çok güçlü bir ekran kartı ve işlemciye sahip. Ayrıca 1 pixel hatalı diye belirtilmiştir gözden kaçırma ;)

Santa Rosa sadece 1 yıl kalacak ve 2008 ortalarında Montevina platformu gelecek. Bunun sonu yok, karar senin...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aenyy -- 5 Haziran 2007; 18:25:52 >

• quote:

Orjinalden alıntı: aenyy

lap top almamın tek nedeni
    bi sure anneannemlerde kalmak zorunda kalabilirim ve masaustu bilgisayar koyucak kadar yer yok :P
    dizustunude kullanırken normal masaustu bilgisayar gibi kullanmayı dusnuuorum genelde
    dolayısıyla harıcı klavye ve mouse kullanıcam
    sıcaklık problem olur derken neyı kastettın normal dizustu bilgisayarın klavyesını vs kullanırken olusan ısının rahatsız edecegınden mı yoksa
    uzun sure calısınca kapanma gibi bi durumla karsılasabılecegim mi ? :D

quote:

Verdiğin cihaz çok iyi özelliklere sahip fakat ısınma sorunu olur mu bilemiyorum ki çok güçlü bir ekran kartı ve işlemciye sahip. Ayrıca 1 pixel hatalı diye belirtilmiştir gözden kaçırma ;)

Santa Rosa sadece 1 yıl kalacak ve 2008 ortalarında Montevina platformu gelecek. Bunun sonu yok, karar senin...

Evet kapanmadan bahsediyorum

• Merhabalar,

Ust sinirim 2000 - 1700 dolar civari.

Benim isim %80 ofis, internet fln. oyun %20 ve son moda oyunlarla ilgili pek bir ilgim yok (su anki nfs ve fifa ya da pes'leri oynatsa yeter, 2009 surum oyunlar umrumda degil diyeyim).

Diger sayfalarda Go 7600 ve 7300 tartismasi var,A100-599, A200-1BP arasi. Asagida yazdiklarim ve bu iki model arasinda oneriniz nedir (bir de bunlarin 5-10 tane modeli var, farklari tam olarak nedir? Baska onerilerede acigim...

Acaba 2000 dolara cikmaya gerek var mi (varsa o fiyatlarda onerileriniz, daha kucuk ekranlilar makbul olur)?

Ekrani 13.3 inch ve asagisi almak icin fiyat arttirimina deger mi (agirlik acisindan)?

TOSHIBA TECRA A8-104 INTEL CORE 2 DUO T7200 2Ghz 1GB 120GB

1500 dolar + kdv

# Teknik Özellikler
    # Ürün Kodu TECRA A8-104
    # Aile Tecra
    # İşlemci Cinsi Intel® Core 2 Duo processor
    # İşlemci Hızı ( MHZ) Intel Core 2 Duo T7200-2.0 ghz
    # Ön Bellek 4 MB
    # Bellek (MB) 1024-MB DDR2 (512+512)
    # Maksimum Bellek ( MB) 4096-MB DDR2 (533-MHZ)
    # Bellek Slot Sayısı 2
    # Sabit Disk ( GB) 120G 5400RPM
    # Ekran Kartı INTEL 945 MAX.128 MB DDR2
    # Ekran Boyu ( Inch) 15.4"
    # Ekran Tipi TFT WXGA
    # Ekran Çözünürlüğü 1280 dpi x 800 dpi
    # Optik Sürücü dvd super multıdrıve
    # Ses Kartı Var
    # İşletim Sistemi Vista Busıness Edıtıon (TR-ENG)
    # Faks Modem 56K
    # Network Kartı 10/100/1000 Mb Onboard
    # Bluetooth Var
    # Wireless Var
    # Ağırlık (kg) 3.0 kg
    # Garanti ( Yıl, Açıklama) 3 Yıl Uluslararası
    # Pil Tipi - Ömrü Li-ion - 3.2 saate kadar
    # İlave Yazılım EASYGUARD(sıvı dökülmesine ve darbelere karşı korumaktadır)
    # Web Adresiwww.toshibatr.com
    # Klavye Q Türkçe
    # Mouse Touch Pad
    # Disket Sürücü Yok

BENQ JOYBOOK R55-n53 CORE 2 DUO T5600 1.83Ghz 15.4" 1024MB 100GB

1111 dolar + kdv

# İşlemci Intel® Core2Duo T5600 1.83 GHz 667 MHz
    # Chipset Mobile™ Intel® 945PM Express
    # Sistem belleği 1 GB DDR2 533 MHz((1x1024MB)
    # Ekran Kartı NVIDIA® GeForce® Go 7400 TurboCache™256 MB
    # Ses Kartı Sound Blaster Pro compatible
    # Modem / faks 56 K V92
    # Network 10/100/1000 Gigabit Ethernet
    # Sabit Disk kapasitesi 100 GB 5400 rpm SATA
    # Disket Sürücü Yok
    # Optik sürücü DVD Yazıcı DL
    # Batarya Lithium-Ion battery 6 hücreli 4800 mAh / 3.5 - 4 saat
    # Klavye 86 Tuş Q Türkçe
    # Ekran 15.4" Ultra Parlak Geniş Ekran - WXGA (1280x 800)
    # 16 ms. Dünyanın En Hızlı Notebook Paneli
    # İşletim sistemi Microsoft® Windows® XP Home Türkçe
    # Boyutlar 355 x 254.6 x 25.5 (ön) ~35.5 (arka) mm / 2,5 kg
    # Geliştirilmiş Port''lar USB 2.0 x4, RJ-45 x1, RJ-11 x1, S-video x1 ,SPDIF bağlantı x1, (shared w/ Line-out jack), VGA/D-Sub port x1, ,DC-in , 4''ü 1 arada kart okuyucu ( SD,MMC,MS, MS pro)
    # Kablosuz haberleşme Intel® Wireless LAN 802.11a/b/g Mini PCI card, Bluetooth
    # Aksesuarları TAŞIMA ÇANTASI HEDİYE

TOSHIBA U200-125 CORE2 DUO T5600 1.83GHZ-1024MB-80GB-12.1"-MAX 128MB-DVDMulti-WVISBUS

1655 dolar +kdv

Intel Core 2 Duo T5600 1.83 GHz 667 Mhz 2MB
    1024MB DDR2 Max 4096 Mb
    80 Gb 5400 Rpm
    128 Mb INTEL ( Paylaşımlı ) 945 GM
    12,1 " TRUEBRIGHT WXGA 1280*800
    DVD SUPER MULTI
    Kart Okuyucu
    Wireless
    BlueTooth
    Ent parmak izi okuma
    Windows Vista Business Tr ENG
    1.8 KG
    3 USB - VGA - IEEE 1394 TV OUT

TOSHIBA SATELLITE M100-222 C2D 14,1 NOTEBOOK

1.699,00 USD + KDV

Intel® Core2 Duo T7400(2.16 GHz, 4 MB L2 cache, 667 MHZ FSB)
    Intel® 945PM Express chipset
    Intel® PRO/Wireless 3945ABG
    Microsoft® Windows® XP Home Edition Türkçe / İngilizce
    1,024 MB (512+512) DDR2 Ram - max. 4,096 MB
    100 GB (5.400 rpm) Seri ATA HDD
    14.1 Toshiba TruBrite® WXGA TFT ekran (1,280 x 800 çözünürlük)
    ATI MOBILITY RADEON® X1400 512 MB HyperMemory 256 MB + max. 256 MB D
    DVD Super Multi (DVD±R/RW, DVD-RAM) çift katmanlı sürücü
    Toshiba 16-bit stereo, entegre stereo hoparlörler
    5'i birarada Bridge Media Yuvası , DC girişi, kulaklık (stereo), haric
    Tv çıkışı (s-video), harici mikrofon, 4 x USB 2.0, i.LINK® (IEEE 1394
    Dahili kablosuz LAN (802.11a/b/g network desteği), Bluetooth 2.0 EDR
    Uluslararası V90 modem, Ethernet LAN 10/100 Base-TX
    Li-Ion pil, Mobile Mark™’a göre 2:00 saate kadar pil ömrü
    Sıvı geçirmez klavye, Entegre VoIP mikrofon, HD Audio, HD Togo, Expres
    2,4 kg
    2 yıl garanti

Simdiden cok tesekkur ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozoz -- 6 Haziran 2007; 0:54:21 >

• TOSHIBA SATELLITE M100-222 C2D 14,1 NOTEBOOK bu ya da BENQ JOYBOOK R55-n53 CORE 2 DUO T5600 1.83Ghz 15.4" 1024MB 100GB . Neden dersen ekran kartları tabi ki...
  • selam visceroid kardeşim walla baktım cok hayırlı işler yapiosn burda saol warol
    5 haziranda bnm doum güünümdü bizimkiler aliodu az kalsın laptop aldırmadım arastiriim dedimde core 2 duo lar fln bilmriom en son amd turion larda flan kalmıstım banada şöle 1.500 ile 2.500 YTL arasında oyun cok önemli değil sonucta masaüstü bilgisayarım war we oyunları ordan oynuyorum ama excel di office uygulamaları film izlemek gibi daha cok genel kullanım amaclı hızlı we olabilrsede pil ömrü hiç olmazsa 4 saatlik fln bi laptop önerebilir misin? tercimim su anda toshibadan yana tasarım we ekranın parlaklığından dolayı ama farklı fikirlerede acıgım walla bi bu konuyada el atabiilirseniz arkadaslar bnm için cok makbule gececek şimdiden teşekkürler...
  • quote:

Orjinalden alıntı: lykian

selam visceroid kardeşim walla baktım cok hayırlı işler yapiosn burda saol warol
    5 haziranda bnm doum güünümdü bizimkiler aliodu az kalsın laptop aldırmadım arastiriim dedimde core 2 duo lar fln bilmriom en son amd turion larda flan kalmıstım banada şöle 1.500 ile 2.500 YTL arasında oyun cok önemli değil sonucta masaüstü bilgisayarım war we oyunları ordan oynuyorum ama excel di office uygulamaları film izlemek gibi daha cok genel kullanım amaclı hızlı we olabilrsede pil ömrü hiç olmazsa 4 saatlik fln bi laptop önerebilir misin? tercimim su anda toshibadan yana tasarım we ekranın parlaklığından dolayı ama farklı fikirlerede acıgım walla bi bu konuyada el atabiilirseniz arkadaslar bnm için cok makbule gececek şimdiden teşekkürler...

Pil ömrü diyorsan bir kere kesinlikle Asus F3JC...
    Toshiba için ise üst düzey modellerden A200-1BP ya da orta halli modellerden A100-036 önerebilirim...

• quote:

TOSHIBA SATELLITE M100-222 C2D 14,1 NOTEBOOK bu ya da BENQ JOYBOOK R55-n53 CORE 2 DUO T5600 1.83Ghz 15.4" 1024MB 100GB . Neden dersen ekran kartları tabi ki...

visceroid saolasin, peki benim yukarida yazdigim modeller disinda, sen aliyor olsan kdv dahil 2000$ civari ne onerirsin, ekran karti mi yoksa pil omru mu ekran boyutu mu ya da agirlik mi en onemli kriter? go 7300 go 7600lar ati seri ekran kartlari ile arasindan karsilastirmak icin ornekler misin?

simdiden cok saol.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ozoz

quote:

TOSHIBA SATELLITE M100-222 C2D 14,1 NOTEBOOK bu ya da BENQ JOYBOOK R55-n53 CORE 2 DUO T5600 1.83Ghz 15.4" 1024MB 100GB . Neden dersen ekran kartları tabi ki...

visceroid saolasin, peki benim yukarida yazdigim modeller disinda, sen aliyor olsan kdv dahil 2000$ civari ne onerirsin, ekran karti mi yoksa pil omru mu ekran boyutu mu ya da agirlik mi en onemli kriter? go 7300 go 7600lar ati seri ekran kartlari ile arasindan karsilastirmak icin ornekler misin?

simdiden cok saol.

İsteklerin çok önemli, oyun oynacaksan eğer büyük ekran ve ekran kartı
    eğer oynamayacaksan ağırlık ve pil ömrü gibi kriterler gözönüne alınabilir...
    Pil ömrü ve ağırlık

http://www.mavibilgisayar.com/yeni/index.php?Page=DetayliBilgi&No=2690

Oyun oynayacaksan

http://www.mavibilgisayar.com/yeni/index.php?Page=DetayliBilgi&No=2667
    http://www.mavibilgisayar.com/yeni/index.php?Page=DetayliBilgi&No=3622
    http://www.mavibilgisayar.com/yeni/index.php?Page=DetayliBilgi&No=3549

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi visceroid -- 6 Haziran 2007; 10:22:04 >

• quote:

Evet kapanmadan bahsediyorum

bende bunu soylemenden korkuordum
    yıktın benı :S :D
  • visceroid dostum seni de yoruyoruz ama hala şu toshıbada tam bi karar veremedim. bütçede biraz kısıtlı oluncabelli modellerde kalıyoruz.şu aşağıdaki toshıba nasıl iş görürmü? hız ve performans açısından.teşekkürler...

http://www.hepsiburada.com/productDetails.aspx?CategoryId=98&productId=bd70940
  • http://www.mavibilgisayar.com/yeni/index.php?Page=DetayliBilgi&No=2667
    Burada ki Asus da ATI x1700 256mb kulanılmış. Bu 512 mb olarak ram yükselttiğimizde kullanılıyor sanırım değil mi? Birde atı 1700 ile nvidia 7600 arasında ki fark nedir?
  • quote:

Orjinalden alıntı: always

visceroid dostum seni de yoruyoruz ama hala şu toshıbada tam bi karar veremedim. bütçede biraz kısıtlı oluncabelli modellerde kalıyoruz.şu aşağıdaki toshıba nasıl iş görürmü? hız ve performans açısından.teşekkürler...

http://www.hepsiburada.com/productDetails.aspx?CategoryId=98&productId=bd70940

1. sayfada oyun oynamayacağını belirtmişsin. Bu durumda bu cihaz tam senlik. 1GB RAM de hediyeliymiş

@t@rik

Verdiğin aleti ben de bir zamanlar düşünmüştüm. Monster ve bunun arasında takılı kaldım. Ancak Santa Rosanın yaklaşması nedeni ile vazgeçtim. Cihaz gerçekten kaliteli. Kullananlardan çok nadiren problemli olduğunu anladım (hatta burada bu cihazın topiği bile var).

X1700, çok fazla olmasa da 7600den hızlı bir kart. Yani çok fazla bir fark beklemek de gereksiz oluyor. Bence acelesi yoksa santa rosayı beklemek daha mantıklı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi malkafa -- 6 Haziran 2007; 11:34:36 >

• Zaten şu anda bekliyorum. Masaüstü pc mi satmam lazım
  • IBM T60 serileri Genelde İi Çıkıyor
  • visceroid usta...
    Bişeyi merak ettim konunun başından beri ya toshiba ya asus ya monster. peki hp pavilion lar çok mu kötü ben kasasına hayran kaldımda bu laptop hakkında fikirlerin nelerdir şöyle core2duo bişi tavsiye edebilirmisin teşekkürler...
  • HP'ler kötü olur mu, imzaya baksana ben de bir HP kullanıcıyım...

Pavilion kadar şık ve güzel başka bir kasa yok şu an bence...

http://www.pcdepo.com/asp/show_stock.asp?product=21.124.081

modelini önerebilirim mesela...
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.