Şimdi Ara

Doğada şarj sorununu çözen cihaz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
158
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • CampStove aslında yakıtı çalı-çırpı olan bir termoelektrik jeneratör. Termal enerjiden elektrik üretilmesine imkan veriyor. Isıyı elektriğe dönüştürerek bunu bataryasına depoluyor. Depolanan enerji telefonunuzu şarj etmenize olanak sağlıyor.

• Eski doğada da zaten insanlar cep telefonu ile kampa gidiyorlardı. Saçma olduğunu düşünüyorum doğada telefonla uğraşmak vs.

• Sarper Yasin Mutlubay kullanıcısına yanıt
    Herkes dogaya eskiyi yad etmeye gitmiyor. Bu kadar sig dusunmeyin. Eskiden kitafet te yoktu diyip orasina burasina yaprak baglasinlar dogaya cikanlar? Cadir yerine de cali cirpidan siginak hazirlasinlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Black Heart Rebellion -- 9 Ocak 2021; 10:39:7 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Black Heart Rebellion kullanıcısına yanıt
    Hepimiz biliyoruz ki telefon döneminden sonra birçok şeyin de değerini yitirdik. Kamp yapmak bence telefondan ziyade doğaya odaklanmak amaçlı olmalı ve gerçekten kamp yapan çevremdeki herkes de aynı fikirde bu konuda, doğada telefon irtibat aracı olacaksa tamam ancak güzel manzara fotoğraflarını çekip de anında ilke almaya çalışmanın amacının da psikolojik sorun olduğunu ayrıca savunurum
  • Sarper Yasin Mutlubay kullanıcısına yanıt

:). Tamamen kendi varsayımlarınız ve kendi düşünceleriniz üzerinden konuşuyorsunuz... Size göre 2 tip insan var. Tamamen teknolojiden uzak veya tamamen teknoloji bağımlısı. Arası yok. Sığ düşünce dediğim buydu. Bu kadar radikal ve yargı meraklısı olmanın alemi yok.

• buney la

• 85+98+9

• Güzel düşünülmüş icat, akar su kenarında kamp vs yapanlar için suyun akışı ile elektrik üreten bir icat da vardı hoşuma gitti. Bunları düşünüp yapmak da ayrı güzel..
  • Güzel düşünülmüş cihaz. Kullanışlılık tarafında kişiye göre değişir tabi. Bunu yanında taşıyabiliyorsan muhtemelen aracın da vardır yakında ve orada da şarj edebilirsiniz cihazlarınızı.

Yazın uzun bir yürüyüşe çıkmıştım. Decathlon'dan 10 vat'lık güneş pili aldım ve Anker'ın 26000 mAh powerbank cihazını. Galaxy S20 gibi güç manyağı bir cihazı bile besliyordu bu ikili.

Güneş pili çantanın üstüne bağlı ve powerbanki şarj ediyor. Telefonu şarj edeceğim zaman da powerbanke bağlayıp şarj ettim. Hiç sorunsuz kullandım hani. Ama kış ortamında bu kadar verimli olmayacağı açık. Bir de direk güneş pilinden telefon şarj etmek de çok işe yaramıyor.

• Fiyati asiri pahali bunun yerine bir gunes paneli + powerbank alirim her turlu elektirik karsilar sacma fiyati var bosa alirsiniz. 1.700tl buna kesinlikle verilmez

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.