Şimdi Ara

Bankalar arasında 7/24 para transferi dönemi başladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
1
Favori
1.528
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bankalar arasında 7/24 para transferi dönemi başladı

Türkiye’de bankacılık işlemlerindeki büyük engel ortadan kalktı. Bugüne kadar mesai saatleri dışında bankalar arasında EFT ile para transferi yapılamıyordu. 7/24 para transferi yapılabilmesine olanak sağlayan FAST sistemi bugün itibariyle 20 bankada kullanıma sunuldu. Artık 7/24 para transferi yapılabiliyor.

Fonların Anlık ve Sürekli Transferi (FAST) ismindeki sistem ilk olarak Aralık ayında bazı bankalarda pilot uygulama olarak başlamıştı. Bugün tüm bankalarda kullanıma açıldı. FAST sistemi sadece 7/24 para transferine yaramıyor, para gönderme işlemini de kolaylaştırıyor. Karşıdaki kişinin IBAN bilgisi yerine telefon numarası, e-posta adresi veya T.C. no kullanarak para gönderebilirsiniz. Bu şekilde gönderim yapabilmek için karşı tarafın kolay transfer bilgilerini bankacılık sistemine kaydetmesi gerekiyor.

Ayrıca Bkz.2020 yılında Türkiye'de en çok satılan SUV modeller

FAST sistemi şimdilik sadece 50 TL’ye kadar para transferlerinde kullanılabiliyor. Limit zamanla 250 TL’ye sonra limit 1000 TL’ye kadar yükseltilecek. FAST sistemi ile transfer işlemi saniyeler içerisinde gerçekleşiyor.

Bankanızın mobil uygulamasını güncelleyerek veya web sitesi üzerinden FAST sistemini kullanabilirsiniz. FAST sisteminin bir sonraki aşamasında kare kodla ödeme ve kare kod ile ödeme talep etme özellikleri kullanıma sunulacak.

Kaynak:https://www.tcmb.gov.tr/wps/wcm/connect/TR/TCMB+TR/Main+Menu/Duyurular/Basin/2021/DUY2021-01

• 1.000 TL komik bir rakam

• Her hangi bir limit olmadan zaten normal de de 7 24 para transferi yapılabilmesi lazım. 2021 yılında böyle şeyler çok komik herşey dijital işliyor zaten.

• Hala bu seviyeye gelememiz zaten manidar.
  • ücreti ne kadar? parayı bastın mı 7/24 her şeyi yaparlar

• Ben denedim aşırı hızlı geçti. Eft gibi bekletmedi. Limit düşük olsada çok işe yarar ve geç kalınmış bir olay

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 50 lira ne yav :) gidene kadar yolda biter o para.
  • Para koparacak başka bir sistem bulmuşlardır yoksa niye geçsinler. Yapılamayacak birşey miydi sanki

• 1000tl kimin ne işine yarıcak ki
  • Enpara ve garanti bankasinin ikisine de ayni telefon nunarasi ile eslestirdim. Enparadan garanti bankasina transfer yapmak istedigimde Alici iban ile gonderici iban ayni olamaz dedi. Her banka icin farklı telefon no mu kullanacagiz bu durumda :) en azindan hangi banka diye sorsa keske.

• jrblue J kullanıcısına yanıt
    Bu sorunun cevabını bende merak ediyorum 7/8 kredi kartım var ve hesaplar arası eft yapıyorum nasıl olucak tek telefonla?

• Hakkaten bu kısım saçma olmuş. Telefonunuzu sadece bir bankaya bağlayabiliyorsunuz. Bu devirde tek banka kullanan kim var ki? Keşke buna da bir çare düşünselermiş..

• Blockchain bankaları bitirecek haberleri yok
  • Düşünce güzel ama uygulama ve detaylar yarım yamalak tam Türk usulü.

• Güncelleme yapmamışsınız heralde bende var gözüküyor

• Çok iyi çok iyi
  • işte bu çok güzel bir haber, eft saatlerini beklemekten bıkkınlık gelmişti Bankalar arasında 7/24 para transferi dönemi başladı 

• jrblue J kullanıcısına yanıt
    Sistemde banka seçimi olmadığından son tanımladığınız banka geçerli oluyor, diğerinden düşüyor tanım.
    Farklı bankalarda kullanım ancak farklı kategoride tanımlama ile mümkün olmuş maalesef. Kimlik noyu birine, telefonu birine, e postayı başka birine tanımlama gibi...

• papara'dan yollarım daha iyi ne saçma sistem banka seçme yok bunu nasıl akıl edemezler
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.