Şimdi Ara

Oyun yapımının arka planına odaklanan 'Kan Ter ve Pikseller' isimli kitap çıktı; %50 indirim var

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
2
Favori
2.308
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Oyun yapımının arka planına odaklanan 'Kan Ter ve Pikseller' isimli kitap çıktı; %50 indirim var

Oyun dünyasının en önemli gazetecilerinden biri olan Jason Schreier'ın 2017 yılında yayınladığı, oyun dünyasının arka planını anlatan kitabı Kan, Ter ve Pikseller; Türkçe çevirisi ile çıkışını yaptı.

Ayrıca Bkz.Epic Games şimdi de video oyun yazılım geliştirme şirketi satın aldı

İthaki Yayınları tarafından basılan kitabın çevirisini ise M. İhsan Tatari yapıyor. Kan, Ter ve Pikseller; The Witcher 3, Uncharted 4, Diablo III, Destiny ve daha birçok oyunun yapım aşamasındaki hikayelere odaklanıyor.

Kitabın normal fiyatı 34,00 TL. Ancak şu anda Kidega'da %50 indirim ile 17,00 TL'ye, İlkNokta'da da %35 indirim ile 22,10 TL'ye satılıyor. İlkNokta'da İthaki Yayınlarına ait kitapların 24 saat içerisinde kargoya verildiğini hatırlatalım.

Oyun yapımının arka planına odaklanan 'Kan Ter ve Pikseller' isimli kitap çıktı; %50 indirim var

Kitap Açıklaması

“Birçok geliştirici ve stüdyonun iyi ve kötü günlerine dair son ayrıntısına kadar araştırılmış, yer yer acı veren, ustalıkla yazılmış bir kitap.”Cliff Bleszinski,Gears of War'un yaratıcısı

“Okunması gereken bir kitap... Sonuna geldiğinizde, keşke daha uzun olsaydı diyeceksiniz.”Forbes.com

Video oyunları geliştirmek… Kahramanca bir yolculuk mu yoksa aptalca bir çaba mı? Jason Schreier; Kan, Ter ve Pikseller'de oyun geliştiriciliğinin perde arkasını gösteriyor ve okurlarını, yaratıcıların bazen uzun saatler çalıştırılan altı yüz kişilik ekiplerden, bazen de yalnız bir bilgisayar dâhisinden oluştuğu sularda heyecanlı bir yolculuğa çıkarıyor.

Yakın zamanda çıkmış, en popüler ve en çok satan oyunlardan bazılarını ele alan Schreier, RPG stüdyosu BioWare'in Dragon Age: Inquisition'ı yapmak için imkânsız bir iş takviminin ve sayısız teknik kâbusun üstesinden gelme mücadelesini, bağımsız geliştirici Eric Barone'un yalnız bir adamın hayali olan bir köy yaşamı RPG'sini multimilyon dolarlık bir fikrî mülke çevirmek için tek başına gösterdiği çabaları, Bungie'nin Star Wars ya da Yüzüklerin Efendisi kadar popüler olacağını umduğu, yepyeni bir evrende geçen Destiny'yi yaratmak için stüdyonun sonunu getirmek pahasına Microsoft'tan ayrılışı gibi konulara değinerek okurlarını oyun geliştiriciliğinin cehennem alevlerine çekiyor.

Gün boyu süren fazla mesaileri, yorgunluktan kızaran gözleri ve son dakika kurtarışlarını belgeleyen Kan, Ter ve Pikseller, hem oyun geliştiriciliği dünyasında çıkılan bir yolculuk hem de olabilecek en iyi oyunu yaratmak için dağ gibi engelleri aşan, isimsiz kahramanlara bir övgü niteliğinde.

• Kidega iyi güzel 17₺'ye satıyor da 9,9₺ kargo binince 26,9₺'ye geliyor. Üstelik tedarik süresi 3 gün, siparişinin tahmini çıkış tarihi 13 Ocak. N11'de en ucuz kargo dahil 26,77₺ (idefix satıcılı), papara %5 ile 25,5₺'ye gelir. Keşke Amazon TR tarafından satılsaydı, prime üyesi olarak hemen alırdım. Beklediğim bir kitap fakat 10₺ kargo ödemeye niyetim yok.

Daha önce de paylaşmıştım, bu tip kitaplara ilgi duyanlar Türkiye’de ve Türkiye’den Oyun Çalışmaları 'na da bakabilir.

• ilknokta da kargo ücreti ne kadar bilen varsa söyleyebilir mi üye olmaya üşendim

• Destiny mi en popüler evrenlerden olacakmış pehh.
  • Shovel Knight kullanıcısına yanıt
    Aynen kidega 9.90
  • Kitap16 diye sitede kitap 20₺ kargo 30 ₺ üstü ücretsiz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheKill02 -- 8 Ocak 2021; 18:58:4 >
  • Ayrıca bkm mobilde kargo ücretsiz. Kitap 23.46 papara ile alırsanız 20 ₺ gibi bir şey oluyor.
  • Kidega iyi güzel 17₺'ye satıyor da 9,9₺ kargo binince 26,9₺'ye geliyor. Üstelik tedarik süresi 3 gün, siparişinin tahmini çıkış tarihi 13 Ocak. N11'de en ucuz kargo dahil 26,77₺ (idefix satıcılı), papara %5 ile 25,5₺'ye gelir. Keşke Amazon TR tarafından satılsaydı, prime üyesi olarak hemen alırdım. Beklediğim bir kitap fakat 10₺ kargo ödemeye niyetim yok.

Daha önce de paylaşmıştım, bu tip kitaplara ilgi duyanlar Türkiye’de ve Türkiye’den Oyun Çalışmaları 'na da bakabilir.

• BKMKitap'da 23,46₺, kargo da bedava görünüyor fakat alt alım sepet tutarı 29₺ imiş. Papara'da %15 iade var yani 19,94₺'ye gelir.

• Normalde bu tip şeyler ilgimi çekmezdi ama girmeyi düşündüğüm bir alandı belki bir bakış açısı kazandırır. Trendyolda kuponum vardı 13TL'ye kargo bedava alabildim.

• En uygun şuan nerden alabiliriz

• Last of Us 2 nin yapım aşamasına değinmediyse o kitap yarım sayılır. Cinsel tacizden tutun da, sürekli gelen ertelemeler, zor şartlar altında çalıştıkları iddiaları ve oyunun tamamının sızdırılması gibi abuk subuk ne kadar olay varsa yaşandı Gayl Druckman sayesinde.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • teşekkürler okumaya çok fazla zaman olmuyor stroytelde listeme ekledim.

• evo_4 E kullanıcısına yanıt

2017'de çıkmış kitapta nasıl yer versin 2020'de çıkmış oyunun yapım aşamasında yaşanılan olayları?

• Tranquillity kullanıcısına yanıt

Konuyla alakalı olduğu için yazdım hocam. Yeni baskılarda yer vermeli ama mutlaka. Satış rekorları kırar.Oyun yapımının arka planına odaklanan 'Kan Ter ve Pikseller' isimli kitap çıktı; %50 indirim var 

• Oyun yapımının arka planına odaklanan 'Kan Ter ve Pikseller' isimli kitap çıktı; %50 indirim var

Kitap16 dan kitabı temin ettim, gidip yerinden de alabilirsiniz, güleryüzlü samimi çalışanlar var, bursada oturan arkadaşların tek adresi olabilir.

• idinc kullanıcısına yanıt
    Mağazadan satın almak saçma bence çok. Etiket fiyatından satılıyor genelde
  • Pore kullanıcısına yanıt

internet üzerinden alıp mağazadan teslim alabilirsiniz, ben o şekilde yaptım.

• idinc kullanıcısına yanıt
    Ha anladım. Ben direkt internetten sipariş vermiştim ama direkt mağazadan alanlar var öyle pahalıya geliyor o yüzden söyledim
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.