Şimdi Ara

LG webOS 6.0 tanıtıldı: webOS 6.0 ile gelen yenilikler neler?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
1
Favori
1.395
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • LG webOS 6.0 tanıtıldı: webOS 6.0 ile gelen yenilikler neler?

LG’nin akıllı TV işletim sistemi webOS’in yeni sürümü webOS 6.0 tanıtıldı. webOS 6.0, 2021'de tanıtılacak LG marka OLED, QNED Mini LED, NanoCell ve UHD Smart TV’lere gelecek. Eski modellere güncelleme olarak gelip gelmeyeceği belli değil.

webOS 6.0 ile ana ekran baştan tasarlandı. Daha modern bir görünüme kavuştu. Yeni ana ekran ile sık kullanılan uygulamalara daha kolay bir şekilde erişilebiliyor. Kullanıcının izleme geçmişine göre önerilen içeriklerin keşfi kolaylaşıyor. Tercih edilen içeriği ve ilgili bilgileri bir bakışta göstermek için tam ekran olarak görüntülenen yeni ana ekran, ayarlar ve daha büyük webOS ekosistemi için bir merkez görevi görüyor. Uygulamaların widgetleri ve sponsorlu içerikler anasayfada yer alacak.

Ayrıca Bkz.Samsung QLED televizyonlar antrenman koçunuz olacak

LG’nin Magic Link’in Magic Explorer fonksiyonu geliştirildi. Ekranda gösterilen içerikle ilgili bilgilendirici içerikler sunuyor. İzlediğiniz dizi ve filmlerdeki oyuncular, mekanlar ve diğer ilgi çekici öğeler hakkında bilgi edinilebiliyor.

Sonraki Seçimler ismindeki özellik, izleme geçmişinize göre yeni öneriler sunuyor. Sonraki Seçimler özelliği ile dizi film önerilerinin yanı sıra TV kanalı önerileri de yapılacak.

LG webOS 6.0’daki değişimin yanı sıra Sihirli Kumanda’nın tasarımı yenilendi. Yeni modeller yeni kumandayla gelecek. Yeni kumanda da NFC özelliğine yer verilmiş. NFC özelliğini kullanarak TV ve telefon arasında tek dokunuşla görüntü ve içerik paylaşımı yapılacak. Yeni kumandada Netflix, Prime Video, Disney+ ve Rokuten platformlarının butonlarına yer veriliyor. Google Asistan ve Amazon Alexa’ya ulaşım butonları bulunuyor. webOS 6.0 ile Google Asistan ve Amazon Alexa’ya yeni sesli komutlar gelecek.

LG webOS 6.0’ın 2021’de tanıtılacak yeni TV’lerde kullanılacak. Eski TV’lere güncelleme olarak gelip gelmeyeceği belli değil. LG bugüne kadar eski TV’leri yeni webOS sürümüne yükseltme konusunda sınıfta kaldı. Umarız bu sene eski TV’leri yeni webOS’e yükseltir. webOS 6.0 hakkında şuana kadar açıklanan bilgiler bu kadar. 11 Ocak’ta düzenlenecek CES 2021 sanal fuarında web OS 6.0 hakkında daha fazla bilgi paylaşılacak ve webOS 6.0’ın videoları yayınlanacak.

• Yazılım desteği noktasında Eski tvler dedikleri sanırım 2019 öncesidir. Yoksa 2020 modellere gelir sanıyorum
  • LG bizi akıllı TV diye iyi kazıkladı zamanında. Ama görüntü kalitesi iyi. Ordan teselli buluyoruz
  • TVler arasında en iyi OS bence. Android TV'ler de iyi ancak donanım düşük olunca buram buram kasıyorlar.

• LG'lerde bellek yetersiz sorunu devam ediyor mu?

• Kumanda nfc si ne anlamsız bir şey. Telefonu televizyona deydirsem aynı hesaba gelmiyor mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mokinto -- 8 Ocak 2021; 22:37:48 >
  • Bu yeni özellikler büyük bir güncelleme gibi görünüyor. Eski modellere geleceğini zannetmiyorum. Umarım bundan sonra geriye dönük yazılım güncellemelerinde daha özverili bir yaklaşımı benimserler.

• Bir daha LG TV mi bedava verseler almam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ssj

Yazılım desteği noktasında Eski tvler dedikleri sanırım 2019 öncesidir. Yoksa 2020 modellere gelir sanıyorum

Hayır 2020 de dahil. LG her yıl yenı OS duyurur ama 1 yıl önceki çıkan modele bile bunu getirmez. Kısacası webos 6 sadece 2021 modeller ile gelecektir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Lgtv görünce aklıma gelen tek şey yetersiz bellek uyarisi

• Soz verdigi gibi apple aiplay guncellemesini 2018 tv lere de yapmadi maalesef.

• En iyisi android TV. Çok sayıda uygulama indirebiliyorum ve çok hızlı.

• çok övdükleri için web os tv almıştık lg marka. televizyon kanallarını değiştirirken bile kasan bir sistem. hem de çok un sürüyor. düşünsenize yeni aldığınız televizyonun kanalını değiştirmek işkenceye dönüşüyor. birdaha asla web os kullanmam.

• Lg bebos 1 2 3 4 5 6 diye sıralamayın bence

Çünkü vebos sadece çıktığı yılı kapsıyor insan bunu yaparken en azında geriye dönük 2 tane tv modeli destekleyenler olabilir ama yazık yapamıyorsunuz

• quote:

Orijinalden alıntı: Philipp_Plein

Hayır 2020 de dahil. LG her yıl yenı OS duyurur ama 1 yıl önceki çıkan modele bile bunu getirmez. Kısacası webos 6 sadece 2021 modeller ile gelecektir.

Alıntıları Göster

Bunun kadar saçma geliştirme politikası yoktur sanırım :) Düşünsene , tv alıyorsun , örnek veriyorum 1 ay sonra yeni modeller çıkıyor ama senin TV yazılımsal olarak birden eski kategorisine giriyor.

• WebOs 3.0 çıktığında tüm televizyonlar güncellenecek diye kandırdılar insanları, iki sene güncelleme bekledim her büyük güncellemeyi acaba webos 3.0 mı diye yükledim LG Bu konuda gerçekten sabıkalı..

• 8 sene önce akıllı TV'lerini aldım. Tamam az buz değil 8 sene olmuş. Güncelleme felan beklemiyorum, Youtube'ye gireyim yeter benim için.

Ama beyfendiler onu bile çok gördü. Son 2-3 senedir Youtube'yi açmıyor bile. Benim tv'deki sürümden bu desteği kaldırmışlar. Bildiğin tüplü televizyon gibi dümdüz tv olarak kaldı.

10 senelik Androidli Galaxy S1 bile girebiliyor Youtube'ye ama benim cihaz giremiyor. Maksat ise yeni bir tv almam.

Bir daha bedava verseler LG TV almam, isterse en iyi cihaz olsun. Nasılsa 4-5 sene sonra destek kesilecek.

• Sony Android Tv ile ultra memnunum.
    Herşeyi yükleyebiliyorum.

• tv işletim sistemlerinde android dışında geriye destek yok diye biliyorum

bu arada bizde lg nano81 var.yeni çıktı 2021 model mi oluyor bilmiyorum.webos versiyon kaç bilmiyorum da baya hızlı ve kolay bir arayüzü var.uygulama olarak da eksiğini görmedim

• quote:

Orijinalden alıntı: Since1903

Bunun kadar saçma geliştirme politikası yoktur sanırım :) Düşünsene , tv alıyorsun , örnek veriyorum 1 ay sonra yeni modeller çıkıyor ama senin TV yazılımsal olarak birden eski kategorisine giriyor.

Alıntıları Göster

Her yıl çıkan update major değişiklikler içermediği için LG çıkartma gereği duymuyor olabilir. Yıllardır ilk defa 2021 modeller ile arayüz değişikliğine gittiler zaten bakalım nasıl olacak.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.