Şimdi Ara

Xbox kontrolcülerinin neden yıllardır AA pil kullandığı belli oldu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
66
Cevap
1
Favori
5.235
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
24 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Xbox kontrolcülerinin neden yıllardır AA pil kullandığı belli oldu

Konsolların en önemli aksesuarı bildiğiniz gibi kontrolcüler. Bu kontrolcülerin ne kadar kullanışlı olduğu da oyuncuların konsol seçimindeki kıstaslardan biri. Xbox tarafında oyuncuların en çok şikayet ettiği şeylerden biri de kontrolcüye güç sağlaması için kullanılan piller.

Ayrıca Bkz.Microsoft, PS5 kontrolcüsünün özelliklerini Xbox'ta görmek ister misiniz diye soruyor

Bildiğiniz gibi yıllardır PlayStation kendi kontrolcülerinde dahili şarj edilebilir piller kullanıyor. Hatta sadece PlayStation değil, tüm kontrolcüler artık dahili şarj edilebilir piller kullanıyor neredeyse. Ancak Xbox kontrolcülerinde AA pil kullanılıyor. Bunun sebebi de geçtiğimiz saatlerde Stealth Optional'a konuşan Duracell'in pazarlama yöneticisi Luke Anderson tarafından ortaya çıkarıldı.

Luke Anderson'ın söylediğine göre, Xbox'ın hala pil kullanmasının sebebi Xbox ve Duracell arasındaki anlaşma. Hatta önümüzdeki birkaç yıl da bu anlaşma devam edeceği için Xbox, bir süre daha AA pil kullanmaya devam edecek.

Şu anda Xbox Series alan oyunculara paketin içerisinde 2 adet pil de gönderiliyor. Oyuncular isterse farklı marka bir pil ya da şarj edilebilir pil kullanabiliyor. Xbox bu konuda seçenek sunsa da hala dahili pil isteyen oyuncuların sayısı da bir hayli yüksek.

Kaynak:https://kotaku.com/xbox-controllers-apparently-still-use-aa-batteries-beca-1846007558

• Umarım şarj edilebilir pil koyuyorlardır en azından doğaya bir yararları olur.

• ne xbox ne de ps sahibiyim ama bence piller daha mantıklı. çünkü 35 liraya 2'li şarjlı pil alınabiliyor. dahili pil olsa pil eskiyince 2-3 katı para isterler.

• 100 tl ye duracell şarj edilebilir pil aldım şarj kiti ile birlikte 4 tane pilim var 2 tanesi bittiğinde diğer ikisini takıp bitenleri şarj ediyorum yani pil daha mantıklı
  • Şarj edilebilir pillerle kullanmak iyi bir seçenek, yedek pilleri koyup devam edebiliyorsun.
  • Hem xbox hem ps4 sahibiyim.Xbox yaptığı çok daha iyi ama malesef 2 sinide satıp ps5 alacağım.

• Batarya kiti almak bildiğin külfet. Bataryaları desen ayrı, şarj aleti desen aynı. Ama kalem pil dediğin her an her yerde var. O yüzden kalem pil her zaman daha iyi.

• Bu konsol fiyatları ne zaman düşecek. ?
  • Bende ps var yanıma bir üçlü priz uzattım. Şarjım biterse prizden şarj ederek oynamaya devam ediyorum. Pil olayı kötü bir durum bence
  • Kesinlikle pil en iyisi umarım değiştirmezler
  • Demek pil lobisi ile anlaşmış xbox...

• Pil olmasa ne olacak batarya ömrünü 1 senede doldurur zırt bırt biter sonra at kontrolcüyü çöpe pille daha uzun ömürlü olur.
  • Tüm pilleri şarj edebilen dijital bir aletim var AAA ve AA pillerim Duracell Rechargeable yıllardır pile para vermem :)
  • Fenomenon kullanıcısına yanıt
    aslında ikisi de kendince güzel seçenekler. dahili batarya öyle kolay kolay bozulan bir şey de değil ayrıca Sony için söylüyorum pilleri çok kaliteli. ilk çıktığında ds4 almıştım PC için hala da kullanıyorum Bana mısın demiyor. ayrıca bir şarj kablosu ve powerbank ile de günlerce kullanabilirsin.

• şarjlı pil ile diğerinden bir farkı kalmıyor, batarya ölmesi durumunda gidip 2 tane şarjlı pil alarak sorunu çözüyorsunuz. Pil her zaman daha kullanışlı.

• Hiçte mutsuz değilim 4 tane şarjlı pille sıkıntısız oynuyorum
  • Xbox Gamepad’den çıkan pilleri hiç kullanmadım. Xbox’ın şarj kiti var. Çok da uzun süre dayanıyor. Ayrıca pile göre 18gr daha hafif oluyor. Şarj bitse bile yanında gelen usbc kablo ile konsola bağlayıp oyuna devam edebiliyorsunuz ve bir yandan da şarj etmiş oluyorsunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kryrdm -- 8 Ocak 2021; 13:22:33 >
  • Kesinlikle pil daha iyi. 1 kol 1000 lira. Şu ortamda garantisi bitince tamirciye görürseniz 200-250 lira ister. Ama pilli olunca al şarjlı pil kiti, pil bitince değiştir.
  • Sabit bataryadansa pil daha iyi bir seçenektir. Ayrıca isteyen harici satılan kit alıp takabilir sorun yok. Microsoft'un bu tercihi oyunculara bırakması güzel ister pille oyna ister şarj olabilen batarya al.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Konu dışı:
    Şarjlı pil 1,35 - 1,4 volt' a kadar doluyor, alkalin pil ise 1,5 volt. Aradaki o küçük fark alkalin pili şarjlıya göre neredeyse 1,5 - 2 kat daha uzun ömürlü yapıyor.
    Şarjlı pil kullanmak çevreyi kirletmemek açısından ve maddi kazanç olarak iyidir ama bu dezavantajı da var.

Neden şarjlı piller tam 1,5 volt dolmuyor, anlamış değilim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kayamtky -- 8 Ocak 2021; 13:53:54 >
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.