Şimdi Ara

Ryzen 5000 APU’sunun zar tasarımı görüntülendi: Selefinden %10 büyük

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
1
Favori
597
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ryzen 5000 APU’sunun zar tasarımı görüntülendi: Selefinden %10 büyük

Kırmızı ekip hali hazırda masaüstü kanadında kullanmaya başladığı Zen 3 mimarisi ile birlikte mobil pazarda da elini güçlendirmeyi amaçlıyor. Görünüşe göre yeni mobil çözümler daha fazla yer kaplayacak.

Cezanne APU'su daha fazla yer kaplıyor

8 çekirdek 16 izlekli Renoir APU’su ve önümüzdeki günlerde detaylanması beklenen yine 8/16 Cezanne APU’sunun paylaşılan görseli AMD’nin yeni nesilde gideceği değişikliklerin genel görünüme ve yonga alanına yansımasını da ortaya çıkardı.

Yan yana kıyaslamaya göre aynı konfigürasyondaki Cezanne yongası yaklaşık %10 daha fazla alan kaplayarak 175 mm2 alana hükmediyor.

Ayrıca Bkz.AMD’nin RX 6700 serisinin çıkış tarihi sızdı: 12 GB VRAM’li uygun fiyatlı kartlar geliyor

Zar alanındaki artışta nispeten daha büyük Zen 3 mimarili çekirdeklerin ve 8 MB’tan 16 MB’a yükseltilmesi beklenen L3 önbelleğin payı öne çıkıyor. Son olarak AMD’nin Ryzen 5000 mobil işlemcilerini 11 Ocak’ta duyuracağını ekleyelim.

Kaynak:https://www.techpowerup.com/276876/amd-ryzen-5000-cezanne-apu-die-render-leaked

• Yani grafik olarak iyi şeyler görebiliriz.

• quote:

Orijinalden alıntı: ilkerinanç

Yani grafik olarak iyi şeyler görebiliriz.

inş

gtx 1070 gücünde fps görebilirsek ne güzel olur değil mi?

Ryzen 5000 APU’sunun zar tasarımı görüntülendi: Selefinden %10 büyük 

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: heyysanadiyom

inş

gtx 1070 gücünde fps görebilirsek ne güzel olur değil mi?

Alıntıları Göster

ddr5 den önce zor.

• Bu bir sonraki masaüstü işlemciler için de bir sinyal olabilir. AM4' ün sonu geldi sanırsam.

• gerçek inovasyon ve güçlü apular 6000 series apularla gelecek
  • Geçmiş olsun. Buyrun Intel in Canaze namazına : )

• Birazdan buraya APU şöyle kötüdür böyle pişmanlıktır' cılar doluşur. :D

• Zar alanı diye çevirmiştir biz DIE kelimesini.

Zar değil, kalıp olacak.

• Lorenzo__ kullanıcısına yanıt
    Şöyle en güçlüsünden bir gpu içinde 32 gb ram artı cpu bomba olurdu :)

• Lorenzo__ kullanıcısına yanıt
    Lorenzo haklı. APU'ların 2si1 halinde satılması dışında ne avantajı var?

• quote:

Orijinalden alıntı: Lorenzo__

Bu mesaj silindi.

Bu tamamen beklentin ile alakalı, ben 720P Low-Medium-High bazılarını da 1080P Low da oynarım bana yeter dersen APU lar gayet is yapıyor.

A8 9600,Ryzen 2200G,2400G kullandım.16GB Ram ile her oyunu acıyordu 2200/2400 amac oyun oynamaksa 720P Low da olsa yeter derse oynarsın her oyunu amac 1080P High/ultra 2K 4K ise tabii ki yetmez.Su anda 1350Tl lik 3400G ya da 1650TL lik 4650G ile oyun oynarsın.Ayrıca L3 dusuk de olsa 4650G ustune yetmediginde istedigin Ekran kartını takar oynarsın.Intel in Onboard VGA ları goruntu vermeye yarar.Ama AMD ile oyun oynamak isteyen grafik beklentisi yoksa oynar.

• huso kullanıcısına yanıt

makinesini iş amaçlı yada hafif düzey oyun amaçlı kullananlar apu/onboard gpu çözümlerinden gayet güzel yararlanabiliyor. unutulmuş olacak notebookların büyük çoğunluğunda dahili grafikli cpu çözümleri var. ha intelde dahili gpu ile oyun oynanmaz orası öyle ama amd sözkonusu olduğunda işler baya değişiyor. renoir apuların 3000 ve 5000 serisinin çıkamadığı çok yüksek fclk hızlarına çıkabilmeside cabası.

pubg de 11 fps :D intelin dahili gpusu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eskibirkurt -- 8 Ocak 2021; 20:28:44 >

• quote:

Orijinalden alıntı: eskibirkurt

makinesini iş amaçlı yada hafif düzey oyun amaçlı kullananlar apu/onboard gpu çözümlerinden gayet güzel yararlanabiliyor. unutulmuş olacak notebookların büyük çoğunluğunda dahili grafikli cpu çözümleri var. ha intelde dahili gpu ile oyun oynanmaz orası öyle ama amd sözkonusu olduğunda işler baya değişiyor. renoir apuların 3000 ve 5000 serisinin çıkamadığı çok yüksek fclk hızlarına çıkabilmeside cabası.

pubg de 11 fps :D intelin dahili gpusu

Aynen, istedigin zaman da al 6800XT ya da 3070,3080 tak 2K oyna...

1646 TL 4650G 6/12 İslemci, Al bir A520 ITX,Tak ustune Dark Xfrezer 128 350 ye, Al sana mis gibi ITX Sistem bir de 3600 Ram al tamamdır.

• quote:

Orijinalden alıntı: Lorenzo__

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster

Trajikomik bir yorum olmus.Aylardır F/P bahanesi ile Inteli ovup AMD yi gomup ustune Kadına ısrarla Lisa Bey derken burada bile suclama yapmanız enteresan...

Ben de cok net yazmısım.720P oynarım ya da oyununa gore 1080P Low bana yeter diyen alıp oynyabilir diyorum.Gayet net yazdıgımı dusunuyorum.

3400G de gayet guclu Onboard VGA var bunlar bildigim kadarı ile Geforce 950 ayarında Onboard GPU lar gidip sadece Super Mario oynatmıyorlar.

eskibirkurt orada ornek vermis 4750G ile 45FPS lerde oyun oynuyor benim kastettigim her oyunu onamak,her oyunu acması ama gidip de 1080P Ultra oynatır diyen yok.

4650G ise hem 6/12 olması hem de ise yarar bir Onboard GPU ile ITX olsun ya da her ne kadar onbellek dusuk olsa da 6800,3060 bir Ekran Kartı ile de yukseltebilirsin diye ornek verdim.Testlere bakmadım.Digeri 100FPS verirken 4650G 88 FPS verebilir itirazım yok.Ama bu Onbaord GPU lar begen begenme gayet de is yapar GPU lar, ben de UHD 630 var sadece goruntu alıyorum.Full HD Video kalitesinden de memnun degilim.

Dedigim cok net 720P ve 1080P Low oyun oynatıyor.Bu bana yeter diyen alır ayrıca olay sırf oyun degil UHD 630 ile Video larda sorun yasıyorum yuksek cozunurluklulerde bu VGA ile onları da gayet rahat izlersin.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.