Şimdi Ara

Samsung, Neo QLED televizyon serisini sunar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
657
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Samsung, Neo QLED televizyon serisini sunar

Televizyon üreticilerinin bir süredir üzerinde çalıştığı mini LED ekran teknolojisi yavaş yavaş oturma odalarımıza girmeye başladı. TCL ve LG’nin ardından Samsung da mini LED televizyonlarını duyurdu.

Samsung Neo QLED TV serisi

Samsung’un CES 2021 fuarında tanıttığı Neo QLED TV serisi mini LED teknolojisine ev sahipliği yapıyor. LCD ekranların binlerce aydınlatma bölgesi ve mini LED modüller ile desteklendiği bu teknolojide daha iyi parlaklık, daha canlı görüntüler ve arka plan elde edilebiliyor.

Ayrıca Bkz.Genetiği değiştirilmiş mikroorganizmalar sivrisinek ilacı olarak kullanılabilir

Satışa çıkacak olan mini LED televizyon serisinde yine kuantum noktaları ile renk kalitesine katkı yapılıyor. 4K ve 8K çözünürlüklere sahip olacak seride yapay zeka ile çözünürlükler yukarı ölçeklenebiliyor.

Diğer taraftan opsiyonel kamera aksesuarı ile Google Duo desteği, PC oyunları için ultra geniş mod, aynı anda 4 kaynaktan gelen görüntüleri ekrana yerleştirme şeklinde yazılım özellikleri de mevcut. Samsung Neo QLED TV serisi Bahar aylarında piyasaya çıkacak.

Kaynak:https://www.engadget.com/samsung-neo-qled-mini-led-160021037.html

• Reklam gibi haber başlığı. Sanki siz üretmitşiniz gibi.
  • QLED aldım pişmanım. Siyahlar için baya abartılı reklam yaptılar aldandım aldım pişmanım hakim bey. Bu konuda en iyisi LG'nin OLED teknolojisi ama onda da ekran ömrü olayını ve ghost olayını çözmeleri gerekiyor.

• zysistem kullanıcısına yanıt
    Aynen bende mağdurum. Samsung QD-OLED ile onu çözeceğini iddia etti ama üretim ertelendi. Söylentilere göre 8k QD-OLED şu an üretilemediği için samsung sıcak bakmamış. Bir yerien monte etsin 8k QLED'lerini. 4k QD-OLED çok çok daha değerli. Marketing ekibi ne derse o oluyor teknoloji ekibinin eliden gelen bir şey yok.

• qdymiş neoymuş hepsi laf oyunu. Her piksel oleddeki gibi tek tek aydınlatılamadığı sürece sonuç hep benzer olacaktır.

• Ah şu reklam için yapılan iğreni isimlendirmeler.
  • Yani bu haberden nasıl bir çıkarımda bulunalım...
  • Mini-LED sayesinde eski FALD paneller gibi görüntü alabilecek miyiz?

• 1 sene sonra... Neo Qled ler de yanık izleri 🤣🤣
  • görüntü kalitesi olarak panasonic neo plazma serisi hala 1 numara yanılmıyorsam tabi bide pioneer kuro plazma serisi var

• Neo?

QLED.

Haaa...

Ha?

• _magnetar_ kullanıcısına yanıt
    Zaten onun daha da fazla bolgesi olan hali.. Ayni teknolojinin daha minik ve adedi fazla bolgesi olani gibi düşünebilirsiniz..
  • Şaka gibi haber. Asıl bomba olan microLED televizyonu tanıtılmasına rağmen haberde bahsi bile geçmemiş. Bu nasıl iş anlamak mümkün değil.

https://www.gsmarena.com/samsung_announces_2021_tv_lineup_with_neo_qled_and_microled-news-47067.php
  • quote:

Orijinalden alıntı: eapantherea

Zaten onun daha da fazla bolgesi olan hali.. Ayni teknolojinin daha minik ve adedi fazla bolgesi olani gibi düşünebilirsiniz..

Gerçek anlamda local dimming olacak mı yani?

Daha yüksek kontrast ve daha iyi siyahlar sunacak diyorlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • BVBLİFE kullanıcısına yanıt

Zamanla göreceğiz. Tabi fiyatlardan dolayı görebilir miyiz emin değilim Samsung, Neo QLED televizyon serisini sunar 

Fiyatlar her sene daha da artıyor boyle giderse sadece mağaza'da bakarız.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yav he he. QLEDler çıkmış adam gelmiş Plazma diyor. :DDD

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.