Şimdi Ara

ADATA 8400 MHz 64 GB DDR5 RAM’ler üzerinde çalışıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
0
Favori
858
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ADATA 8400 MHz 64 GB DDR5 RAM’ler üzerinde çalışıyor

DDR5 dstekli yeni platformlardan haber beklediğimiz şu günlerde üreticiler de yeni RAM standartına yönelik çalışmalara başladı.

ADATA DDR5 için kolları sıvadı

ADATA yaptığı duyuruyla beklenen DDR5 standartı üzerinde çalışmaya başladığını duyurdu. En iyi uyumluluk için Gigabyte ve MSI ile ortak çalışan ADATA şu anda son nesil bir platform üzerinde çalıştıklarını da belirtmiş.

Ayrıca Bkz.Intel’in 4096 shader üniteli DG2 GPU’su ortaya çıktı

Intel tarafında 12. nesil Core işlemcileriyle geçilmesi beklenen DDR5’le birlikte ADATA 8400 MHz’e kadar frekanslarda 64 GB kitler sunmayı planlıyor. Standart olarak ECC destekleyecek DDR5 RAM’lerde 1.1 volta kadar gerilimler mümkün olacak.

Kaynak:https://www.overclock3d.net/news/memory/adata_s_working_with_gigabyte_and_msi_to_deliver_lightning-fast_8400mhz_ddr5_memory/1

• Ozaman üşenmeden sana belgelerle açıklama yapalım senin gibi işkembeden kanıtsız delilsiz boş yapmayalım.

Bu videoda tek değişkenin ram olduğu 1600mhz ve 3000mhz ram(neredeyse 2 kat hız farkı) FPS testi var ortalama fark %2 %4 arası

(39) 16GB RAM DDR4 | 1600MHZ vs 3000MHZ | Crysis 3 - Metro Last Light - YouTube

Burada ise 2 işlemci karşılaştırması var. sadece işlemciler birbirlerine 2 kat güç farkı koyuyorlar oyunlarda ise tüm sistem performansına %25 ile %35 arasında (yani fps değeri) fark var.

i3-2130 vs i7-2600 - Assassin's Creed Odyssey with GTX 1080 Performance 1080p, 1440p, Ultrawide, 4K Comparison - GPUCheck United States / USA

iştersen gpu nun genel oyun performansı ne katkı sunduğunu açıklamayıkm şimdi sene olmuş 2021 birbiri arasında 2 kat hız farkı olan ekran kartlarının FPS değerini ne derecede yükselttiğini anlatmayalım.  

Birde bilgisayar kullanıyorsundur herhalde. 4GB ram ile bir oyuna gir oynamaya çalış sonra hiçbir ayarı değiştirmeden 8 GB ram ile aynı oyunu oyna aradaki farkı gel buraya yaz.

Ram söküp takmada sorun yaşarsan PM den yaz yardımcı olurum ben sana

CompTIA A+ sertifikalı bilgisayar teknisyeniyim ben 

Büyük ihtimallede sen daha yumurtada proteinken ben bilgisayarda HTML den web sitesi yapıyordum

Yeni bir ürün çıkınca eskisinin hemen satılmasımı gerekiyor.

Benim elimde 32GB DDR4 ram var ama işlemcim ve anakartım eski. Bende b550 ve 5600x kovalıyorum. DDR5 gelince roketlenecekmi sistem onu anlamadım ki. Ramin hızı dengeli bir PC de en son önemli olan değişkendir. Önemli olan CPU gücü RAM MİKTARI ve GPU dur. Gerisi PC de garnitürdür.

Bilginiz yok, fikriniz var  

Ram hızı önemli değilmiş, önemli olan ram miktarıymış  

İsterse 128GB ram in olsun 2666mhz çalışıyorsa 16GB 3200mhz kadar yüksek fps alamazsın. 2021 de donanım forumunda bunları açıklıyor olmak bile komedi aslında...

3200mhz CL16 ve 3200mhz CL12 ram arasında bilr oyununa göre ciddi performans farkları olabiliyor ama bunlar ince işler şimdi kalkıp ''önemli olan ram miktarı'' diyen bir adama bunları açıklamak istemiyordum ama belki araştırır bir şeyler öğrenirsin diye yazıyorum.

• DDR5'ler telefonlarda 2020'den beri geçiş yapıyorlar ama PC'ler bu konuda biraz geri kaldılar. Artık geçiş zamanı geldi. 2021'in sonunda Zen4 ve 12. Nesil Core işlemcilerde DDR5 göreceğiz

• işte bana bundan lazim 😁 yanina da Rtx 4090. 2tb 7gb/s ssd. oled 4k monitor. ryzen 9 6950xt idare edecek bir işlemci. gta 6 kaldırır herhalde.
  • +30 fps kazanci demek bu

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 8400 mü hey maşallah.

Öyleyse şuan hiç yeni anakarta islemciye gerek yok. Ddr5 beklenmeli
  • Normalde olması gereken buydu. Çok geç kalındı zaten. Mhz hızları kaplumbağa hızında ilerliyor.
  • Ddr5 ramlerin apulara etkisi fazlasıyla olur. İlla ryzen apu alınacaksa ddr5 destekli olmalı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Millet de B550 + 5600X kovalamaya devam etsin 1 sene sonra DDR5 gelince artık 2.elde satmak için bir taraflarını yırtarlar.

• TheNewAtilla kullanıcısına yanıt
    Ucuz olmayacaktır, genelde böyle değişimlerde ilk modeller baş ağrıtıyor. drr3-drr4 arasındaki farka değecek hızların yerleşmesi yıllar sürdü dsiye hatırlıyorum. Yine düşük cl dd4 ramler bir kaç yıl iş görebilir. Bekle bekle bu işin sonu yok

• İnsanlar daha 3600MHZ Ram lere yeni yeni erisebiliyorlar.5500MHZ den bahsediliyor ama goren yok.

3600 DDR4 den sonra 8400 DDR5 cıkar mı umutlu degilim.İnsallah cıkar seviniriz.APU lar icin daha onemli tabii ki...

Bekle bekle nin de kendi açıma mantıgı yok.1 yıl sonra ne olacagını kimse bilmiyor.Anı yasamak da onemli su an icin ideal olan 10400/3600 ve ustu CPU ile 3000MHZ ve ustu Ram bence

• ADATA ise dikkat etmek lazım. Bakınız SSD leri

• huso kullanıcısına yanıt

Ddr3 ramler varken 1066 mhz ramlerden bahsediyorduk hatırlarsanız elbet yeri gelecek 8400 ddr5 üst seviye değil orta belki de giriş seviyesi Ram hızı olacak. Ben yeni standardı bekleme taraftarıyım. Sonrasında inteli bırakıp ilk defa AMD sistem toplayacağım ayrıca işlemci pin dizilimi de ddr5 ile değişecektir ve yeni anakartın 3-4 yıl boyunca çıkan işlemcileri destekleme ihtimali oldukça yüksek

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bundan bellek zarı üretenlerin Micron-Samsung-Hynix vs.. haberi var mı ? A-data kendi çapında reklam yapıyor. :XD

• Çok güzel rakamlar. Muazzam rakamlar. Fakat ne kadar ekmek o kadar köfte. Hayal kurmaya bile gerek yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi samsunum55 -- 6 Ocak 2021; 23:16:59 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Turkiyede 20bin tl olur artik :)

• ram fabrikasında her sene çıkan yangınlarda göz önüne alındığında fiyatların düzgün bir çizgiye de oturması en az 3 yıl

• Dolar bu haldeyken çok can yakar zor bakalım nasıl alıcaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: unununium

Ddr3 ramler varken 1066 mhz ramlerden bahsediyorduk hatırlarsanız elbet yeri gelecek 8400 ddr5 üst seviye değil orta belki de giriş seviyesi Ram hızı olacak. Ben yeni standardı bekleme taraftarıyım. Sonrasında inteli bırakıp ilk defa AMD sistem toplayacağım ayrıca işlemci pin dizilimi de ddr5 ile değişecektir ve yeni anakartın 3-4 yıl boyunca çıkan işlemcileri destekleme ihtimali oldukça yüksek

Hocam her gelisme guzeldir.hepsi tuketicye yarar.Ama 2800MHZ DDR3 ler varken 1333/1600 Kullanabildik.5500DDR4 ler varken yeni yeni 3000 bandını astık.3600 alabiliyoruz.

DDR5 de benim tahminim 5000MHZ civarında cıkar diye dusunuyorum.5000MHZ DDR5,5400MHZ DDR5 gibi insallah olur 10000MHZ olur oraı ayrı...

Ne islemi ne Anakart ureticilerinin 4 yıl aynı sokete bagımlı kalacagını hic dusunmuyorum.Benim icin onemli olan optimumu bulabilmek mesela 9900K/KS/KF si olan bir kisi 5-6 yıl kullanabilir diye dusunuyorum.

• DDR4 de 3600 mhz demek 1800*2 demek ddr5 8400mhz ise 2100*4 demek. Bu ddr5 bellekler ilk çıkınca 4000mhz gibi hızlarla gelmişti neredeyse 10 yıl önce şimdi 8400 mhz çokmu oluyor? Çip üretimi 5nm ye indi ilk modeller büyük ihtimal 32nm ile üretilmişti. Bence bunca zaman sonra 8400 çok değil tabii işlemcilerin performansını çok etkileyeceğini de düşünmüyorum. Ama DDR5 li ryzenlerin onboard gpu su olanlarına sınıf atlatacaktır.

• quote:

Orijinalden alıntı: huso

İnsanlar daha 3600MHZ Ram lere yeni yeni erisebiliyorlar.5500MHZ den bahsediliyor ama goren yok.

3600 DDR4 den sonra 8400 DDR5 cıkar mı umutlu degilim.İnsallah cıkar seviniriz.APU lar icin daha onemli tabii ki...

Bekle bekle nin de kendi açıma mantıgı yok.1 yıl sonra ne olacagını kimse bilmiyor.Anı yasamak da onemli su an icin ideal olan 10400/3600 ve ustu CPU ile 3000MHZ ve ustu Ram bence

Hangi insanlar yeni yeni ulaşabiliyor 3600'e? Teknolojinin en iyileri her zamanki gibi parası olana satılıyor, bunu değiştiremezler ki.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.