Şimdi Ara

Samsung 870 EVO SSD modeli geliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
395
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Samsung’un geçen yıl büyük beğeni toplayan QLC tabanlı 870 QVO SSD modelinin ardından standart hücreler kullanan Samsung 870 EVO SSD modeli de piyasaya çıkmak için gün sayıyor.

Samsung 870 EVO SSD neler sunacak?

Samsung 870 EVO SATA SSD modelinin yeni nesil 96 katmanlı 3D TLC NAND bellek modüllerini barındıracağı tahmin ediliyor. Böylece aynı zar üzerinde daha yoğun depolama kapasiteleri elde edilebilecek.

Ayrıca Bkz.Haluk Bilginer'in başrolünde olduğu Exxen dizisi Şeref Bey'den fragman yayınlandı

Performans tarafında da bir miktar ilerleyecek olan modelin 560MB/s okuma hızları ve 530MB/s yazma hızlarına erişeceği ifade ediliyor. TLC modüller sayesinde yazma ömrü de QVO modeline göre daha iyi olacak.

Son dönemde depolama alanı giderek artan oyunlar için yüksek kapasite arayanları hedefleyen Samsung 870 EVO SSD modeli 4TB seviyesine kadar çıkan seçeneklere sahip olacak. Sürücünün ay içerisinde tanıtılması bekleniyor.

Kaynak:https://www.techpowerup.com/276741/samsung-readies-870-evo-sata-ssd-to-soak-up-your-swelling-game-libraries

• İlk bilgisayarımın 850 MB harddiskini düşünüyorum, sonra şu güne bakıyorum...

• M.2 SSD ler varken bu SSD ler de çöp olacak bence

• şu yüksek kapasiteli ssd leri halen ucuzlamış olarak satın alamıyoruz ya ona yanıyorum; 2 tb bu modeli 500-600 tl den satın almış olsak ne kadar iyi olurdu değil mi...

• yimmasabi kullanıcısına yanıt

İşin tuhaf tarafı da Nvme SSD ile 2.5 inç sata 3 SSD aynı fiyata neredeyse. Aradaki okuma yazma hızı farkı 5-6 kat olmasına rağmen neden bu kadar yakın olduğunu anlamak mümkün değil.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • BekirHan kullanıcısına yanıt
    40gb - 80gb zamanlarıda güzeldi :)

32x cd yazıcı

adını hatırlayamadığım 1-2mb boyutunda kartlar

nf2 underground .......

fx5200 ekran kartı , senin ekran kartı kaç megabayt dönemleri.....

• heyysanadiyom kullanıcısına yanıt

4 mb S3 Virge/DX Ekran kartı ve 3B oyunları oynatmak için ise; 4 mb 3Dfx Voodoo 3B hızlandırıcım var idi. [:)]

*Hızlandırıcıya sahip olabilmek için (satın alacak para olmadığından) bir bilgisayarcıda 3 aya yakın çalışmıştım yaz tatilinde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BekirHan -- 5 Ocak 2021; 0:53:35 >

Ben alırken Evo 970'in fiyatı m2 Evo 860'ın 2 katından daha fazlaydı. Evo 860'ın m2 versiyonu da bir miktar daha pahalıydı 2.5 inç versiyona göre. Şimdi ise ucuza dramsiz sata ssd alayım diye başlıyorsun az üstüne koy dramli al, az üstüne koy samsung al, az daha üstüne koy derken Evo 970 lere çıkıyorsun Samsung 870 EVO SSD modeli geliyor 

Sata SSD' lerin belkide tek artısı, daha düşük okuma yazma hızları nedeniyle ömürleri ki Nvme ler o konuda da artık çok iyi. Güzelce soğutabilirseniz mis. Ben Nvme diski birinci disk, sata SSD yi yedek olarak kullanıyorum, oldukça memnunum.

• quote:

Orijinalden alıntı: BekirHan

Sata SSD' lerin belkide tek artısı, daha düşük okuma yazma hızları nedeniyle ömürleri ki Nvme ler o konuda da artık çok iyi. Güzelce soğutabilirseniz mis. Ben Nvme diski birinci disk, sata SSD yi yedek olarak kullanıyorum, oldukça memnunum.

sata ssd var

su 650 galiba hatırlayamadım

250gb

ilk zamanlar 500 küsür civarında okuyor yazıyordu

yıllar geçtikçe bir bakayım dedim , 250 civarlarında takılıyor kerata Samsung 870 EVO SSD modeli geliyor 

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yimmasabi reyis M.2 SSD soketi olmayan laptoplar ya da M.2 SSD slotu olmayan pcleri az masraf yaparak ssd ile tekrar ayağa kaldırmak için hddye göre en ideal çözümlerdir. Önceden 2,5 inç ssd ler hddye göre pahalıydı. Şimdi ise pcde depolama olarak sadece ssd ya da M.2 ssd ler kullanılmakta.

2,1 cigolayt Quantum hard disk vardı bende, 16 MB sd-ram, Pentium 200 MMX.

• evet çok saçma. sata ssd 500gb bakıoyrum 860evo ula 800-1000tl veririm 300 alırım nvme m2 500gb :D

• V4LKyR V kullanıcısına yanıt

Öeef MMX ha! Mükemmeldi bee. P200MMX alanlara şöyle vay be diye bakılıyordu. [:)]

• heyysanadiyom kullanıcısına yanıt

Bende de ilk nesilden bi tane Transcend ssd var. İlk aldığımda 350mbs lerde gezerken şimdi 150mbs hıza anca ulaşıyordur. Hem belleklerin kalitesizliği o aman için, hemde kontrolcü dandikliği maalesef belli bir süreden önceki ssd lerin hızları iyi değildi.

• quote:

Orijinalden alıntı: dreamblue35

şu yüksek kapasiteli ssd leri halen ucuzlamış olarak satın alamıyoruz ya ona yanıyorum; 2 tb bu modeli 500-600 tl den satın almış olsak ne kadar iyi olurdu değil mi...

Aynen 200 MMX vardı... Hem de yanında 16 MB 3dfx Voodoo 3 ekran kartım vardı. 32 MB PC133 SD-RAM vardı. Şimdi düşünüyorum da, vay be, zamanına göre ileri seviye bir bilgisayarmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi V4LKyR -- 6 Ocak 2021; 6:16:45 >
    Herkesin bilgisayarında ve laptopunda M.2 desteği olmayabiliyor. Onlar için SATA SSD var. Mesela 10 yıllık bir laptopu ayağa kaldırmak için SATA SSD almalısın çünkü M.2 falan yok. Çöp falan olmaz.

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi raver -- 1 Mart 2021; 10:5:43 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.