Şimdi Ara

LG, CES 2021'de 'bükülebilir' OLED oyun monitörünü tanıtacak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
366
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • LG, CES 2021'de 'bükülebilir' OLED oyun monitörünü tanıtacak

LG, bükülebilir monitörünü duyurmak için CES 2021'in başlangıcını beklememeye karar verdi. 48 inç olan bu büyük OLED ekran geçen yılki 48 inç OLED ekranın geliştirilmiş bir versiyonu. Ancak büyük bir farkla.

Ayrıca Bkz.Huawei'den 3nm işlemci geliyor: Kirin 9010

Yeni sürümle önceki sürüm arasındaki temel fark, sadece bir düğmeye basarak ekrana 1000R'ye kadar eğrilik derecesi ile kavisli bir şekil verme yeteneği diyebiliriz. Bu özellik kullanıcılara daha derinlemesine bir oyun deneyimi yaşatabileceği gibi, film izlerken veya çalışırken de monitör isteğe bağlı olarak düz bir hale getirilebilecek.

120Hz ekran yenileme hızı

Bendable Sound OLED adıyla lanse edilen monitördeki ses ibaresinin ise tabii ki bir anlamı var. Cihaz, panelin kendisinin ses kaynağı olarak kullanıldığı Crystal Sound OLED teknolojisini kullanıyor. Hatırlatmak gerekirse Sony OLED TV'lerde de benzer bir teknoloji kullanılmakta.

Resmi verilere göre LG'nin son model monitöründe, ekran yanıt süresi 0,1 ms ve ekran yenileme hızı da 120Hz'dir. Ekranın, 40 ila 120Hz arası değişken frekans teknolojisini de desteklediğini belirtelim. Çözünürlük belirtilmedi, ancak 4K olması kuvvetle muhtemel olarak gösteriliyor. LG, CES 2021 sırasında yeni ürünü hakkında daha fazla bilgi verecek.

Kaynak:https://www.engadget.com/lg-display-bendable-oled-gaming-monitor-ces-2021-020039012.html

• alınabilir bir fiyata çıkarsa çok iyi olur.hem kavisli hemde düz isteyen insanlar var işlerine gelir.
  • Ben düzden kavisliye geçen biri olarak tekrar düz kullanmaya gerek duymuyorum. Kod yazarken ve oyun oynarken kavisli gayet güzel oluyor..

• Bükerken kırılırsa teknik servis: Kullanıcı hatası LG, CES 2021'de 'bükülebilir' OLED oyun monitörünü tanıtacak 

• tek negatif yönü maç oynarken kötü oluyor. 31,5 inç deneyimledim. iade ettim.

• TV satarken ders almadılar hala kavisle uğraşıyorlar

hayatımda kavisli monitör veya tv almam isterse dünyanın en iyi panelini koysunlar

Düz kasaya düz paneli yerleştiremeyenler kavisli kasaya kavisli paneli yerleştirecekler

Kavisli ekran vizyonsuzluk gecekondu işi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bjkyener -- 3 Ocak 2021; 23:2:21 >
  • şunun kavis mavis de olmadan insan gibi 27" olanını çıkarsalar ya artık. yıl 2021 oldu hala OLED monitör son kullanıcıya inmiş bir ürün değil.

MEH

• Muhtemelen hem kavisli hem düz ekran diye çok pahalı olur, paranın hesabını yapmayan hevesli birkaç kişi alır sadece.

Reklam olsun diye uğraşılmış, (reklam) olmuş , bitmiş. Hayırlı olsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • önce şu hayvan gibi çerçeveleri kaldırın.

• Lg önce adam gibi paneller uretsin. Vertical banding,olu pixel,bulutlanma, ışık sızması,ekran yanığı ne ararsan var.
  • Güzel bir haber ama ekran yanığı olayı ne olacak?

• bjkyener kullanıcısına yanıt
    Samsungun en son çıkardıgı kavisli oyuncu monitörleri harika. Valla ben de kavisli ürünleri sevmezdim ama alıp kullanınca " wow " oldum oyun oynarken.

• kavisli monitör , uydu çanağının lnb ye odaklanması gibi tek kişiye hitap ederken, çok kişi tarafindan veya farkli konumlardan izlenecekse mümkün olan en iyi görünüm de düz ekran sağlıyor. gece veya karanlikta oledin yerini hiçbir led teknolojisi tutmaz. lg de alınacak ürünler pek üretmez. lg aldınız ve bozulmadiysa şanslısınız. lg benden uzak dur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SeniorGrandMaster -- 5 Ocak 2021; 8:30:54 >
  • bükülmesin fiyatı makul olsun.. ekran yanığı kavislide olmuyor mu?? fiyat uygun olsa kimse yanığı önemsemeyecektir.. ama 15-20 bin para verip sağı solu yanacaksa kalsın emektarla idare ederiz..

• En önemlisi hdmi 2.1 olmasi lazim. Yoksa playstation5 ve xbox için 4k 120 hz anlamsiz olur.

• Bu Lg nasıl yönetiliyor gerçekten aklım almıyor... Başlıcam artık kavisinize de katlananıza da! Önce şu ışık sızmalı, glowlu, ghostingli ekranlarınızı, 700:1 kontrastla HDR diye sattığınız, 800 dolara onlarca sorunla kakaladığınız dandik monitörlerinizi geliştirin ya. 32 inç 4K monitör yok yüksek tazeleme hızlı, doğru düzgün ya.

• Ben üretici olsam 2 tane monitör çıkartırım başka hiç bir ürün çıkarmam

Fiyat

2K İçin 550 Dolar

4K İçin 650 Dolar

Rec 2020 %80 25" 4K Va Panel FALD (750 cd/m²) DP 2.0 HDMI 2.1 90hz Çerçevesiz Düz - Tasarım ofis sinema İçin

Rec 2020 %80 25" 2K Va Panel FALD (750 cd/m²) 240hz DP 2.1 HDMI 2.1 Çerçevesiz Düz - Oyuncu monitörü

Bitmedi

Monitör ayar gerektirmeden 3 ayarlı mod sunar başka hiç bir ayarı yaptırmam (panelin önünde yazı ve tuş bulundurmam)

1 - Kalibrasyonlu oyun tuşu

2 - Kalibrasyonlu sinema tuşu

3 - Kalibrasyonlu tasarım tuşu

En güzel monitör boyutu 25" tir (Tam odaklanma)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bjkyener -- 4 Ocak 2021; 15:35:20 >
  • e hani katlanır rulo yapılan mönitorler gelecekti. Masallar anlatılmış ama geçen gün ntv de bir yarışmacı yapmış ama benim için pahalıydı.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.