Şimdi Ara

Game of Thrones bitince HBO'nun seyirci sayısı fena düştü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
1.031
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Game of Thrones bitince HBO'nun seyirci sayısı fena düştü

ABD'nin popüler paralı televizyon kanalı HBO, Game of Thrones sonrası dönemde seyirci kitlesinin önemli bir kısmını kaybetti. Variety'de yer alan rapora göre, kanalın 18-49 yaş aralığındaki yetişkin seyirci kitlesi 2020 yılında %50'den fazla düştü. Paralı/Premium kanallar arasında en büyük düşüşün HBO'da görüldüğü belirtildi.

Game of Thrones televizyon tarihinin belki de en popüler yapımlarından birisi olmayı başarmıştı. Dizi bitince HBO'nun seyirci sayısının düşmesi elbette normal olarak değerlendirilebilir. Ancak burada HBO'nun, Game of Thrones'un yerine herhangi bir şey koyamaması da dikkat çekiyor. HBO, GoT sonrası dönem için biraz hazırlıksız yakalanmış gibi.

Ayrıca Bkz.HBO, Game of Thrones evreninde geçen daha fazla yapımın geleceğini söylüyor

Final sezonu büyük tepkiler toplamış olsa da Game of Thrones hala tüm dünyada büyük bir marka halinde. Warner Bros bu nedenle HBO Max servisine birden fazla yeni Game of Thrones dizisi getirmeyi planlıyor. Önümüzdeki yıl yayınlanacak olan House of the Dragon dizisinden sonra da yeni spin-off'ların geleceği yönünde sinyaller verilmişti.

Kaynak:https://variety.com/2020/tv/news/network-ratings-2020-top-channels-fox-news-cnn-msnbc-cbs-1234866801/

• The Last Jedi'ı sevmek, son sezonu sevmekten 5 kat daha mantıklı. Daha büyük çakılış görmedim ben. Lost, Dexter, Yeni Star Wars Üçlemesi falan hikaye. Game Of Thrones kadar çakılan bir film ya da dizi olamaz ve olmayacak. Sezon 5'ten beri hatalar vardı ama görmezden gelinebilir haldeydi, Sezon 7'de görmezden gelinemeyen hatalar başladı. Son sezonda ise hata zaten sezonun bütünü. Oyuncular bile oynadıkları dizi daha final yapmadan eleştirip, beğenmezken siz neden beğendiniz anlayamıyorum... Ancak bu kadar kötü bitirilebilirlerdi. Beğenen varsa ya sadece eğlenmek için izlemiştir ya da dizinin iflah olmaz, akılsız bir fanatiğidir.
  • GoT 'a hemen bitirmek yerine adam gibi bir sezon daha çekselerdi de öyle bitirselerdi çok daha güzel olurdu .

• O son sezondan sonra hiç güzel hatırlanacaklarını sanmıyorum, şaheser gibi bir diziyi nasıl öyle bitirebildiler o da ayrı bi yetenek.

• Bence final iyiydi sadece beklenti dağlara kadar çıkmıştı, ne yapsalardı yaranamazlardı ama yinede taht oyunları gibi bir dizi bir daha gelmez

• Kitap olmayınca ellerine yüzlerine bulaştırdılar rr martin siz anca bu kadar olur sen gel 7 sezon gümbür gümbür gelen diziyi sıçıp batır
  • Sanırım finalinden memnun kalanan azınlıktanım. Memnunum derken tabi ki daha iyi olabilirdi ama "çok kötü", "berbat" denecek bir durum göremedim. Güzel spin-off'lar gider bu diziye.

• Yeni başladık diziye bekletimi min seviyede tutarak izliyorum
  • The Last Jedi'ı sevmek, son sezonu sevmekten 5 kat daha mantıklı. Daha büyük çakılış görmedim ben. Lost, Dexter, Yeni Star Wars Üçlemesi falan hikaye. Game Of Thrones kadar çakılan bir film ya da dizi olamaz ve olmayacak. Sezon 5'ten beri hatalar vardı ama görmezden gelinebilir haldeydi, Sezon 7'de görmezden gelinemeyen hatalar başladı. Son sezonda ise hata zaten sezonun bütünü. Oyuncular bile oynadıkları dizi daha final yapmadan eleştirip, beğenmezken siz neden beğendiniz anlayamıyorum... Ancak bu kadar kötü bitirilebilirlerdi. Beğenen varsa ya sadece eğlenmek için izlemiştir ya da dizinin iflah olmaz, akılsız bir fanatiğidir.

• son sezon biraz daha uzayabilirdi çok detaya inmeden bitirdiler, ama hepimiz biliyoruz ki uzayan şeyin boku çıkıyor. örnek walking dead

• Bir kaç bölüm izledim diziyi beğenmedim.

• "Fena düştü" ifadesinin bir makale başlığında kullanılması pek uygun değil. "Oldukça, gözle görülür" gibi ifadeler kullanılması daha uygun.

• Biyturs_OnSr kullanıcısına yanıt
    ben bir sıkıntı görmüyorum. halk diline yakın bir dil kullanılmış.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kartal Göz

Sanırım finalinden memnun kalanan azınlıktanım. Memnunum derken tabi ki daha iyi olabilirdi ama "çok kötü", "berbat" denecek bir durum göremedim. Güzel spin-off'lar gider bu diziye.

Hocam sızan senaryo'yu görünce bu final gerçekten rezelat sızmış olsa bile o şekilde çekip yayınlasalar çok daha güzel olurdu, Gelmiş geçmiş en iyi dizi olurdu açık ara güzel bi final sezonu ile.

• Kartal Göz kullanıcısına yanıt
    dizi mantık üzerine kurulu değildi ama dizi bazı bölümlerinde saçmalamaya başlamıştı.. saçmalıklara rağmen dizi izlenmeye devam ediliyordu.. ancak öyle bir final yaptı ki, lost dizisinin finali got finalinin yanında efsane bitiş kaldı.. " Amca amca sana dede diyebilirim, ama oğlum ben senin halanım" tarzı bir bitiş oldu.. 12 yaşında kız çoçuğu tığ ile bir orduyu yeniyor, adil imparator zavallı insanları haşlıyor, kesiliyor, ayyaş uçkur düşkünü erdem simgesi oluyor, piç kral oluyor.. yani neresinden tutsan elinde kalır bir final.. efsane diziye efsane kepaze bitiş.. senarist yıllarca ben nasıl en kötü finali yazarım diye düşünmüş olmalı.. berbat denecek durum ile bitmeli mükemmel kötü final ile bitti..

• 1BilimAdamı kullanıcısına yanıt
    nesi iyiydi, tığ ile devasa bir orduyu yenmenin nesi iyiydi.. tüm ordular birleşiyor yenemiyor 12 yaşında küçük bir kız küçük bir tığ ile tüm orduyu yok ediyor.. dünyayı kurtaran adamın kızı..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ankaland -- 3 Ocak 2021; 12:54:49 >
  • Son sezona iyi diyen de ne bileyim.

Esasında kitaba göre değerlendirilirse dördüncü sezonda başlamıştı saçmalıklar. Benim için ilk beş sezon iyiydi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SilentHunterHD

ben bir sıkıntı görmüyorum. halk diline yakın bir dil kullanılmış.

Benim için de bir sıkıntı yok, bu ancak yayın yönetmeninin sıkıntısı olabilir. Tavsiye vermek istedim. Bir makalede kullanılan kelimeler ve cümle yapısı; makalenin yazarı ve yayın platformunun seviyesini gösterir. Halk terimleri akademik yazılarda veya makalelerde çok nadir kullanılır. Ben bu başlığı okuduğumda kişisel anlaşılmasın, editörün makale eğitimi almadığı izlenimi alıyorum. Kişisel bloglarda elbet böyle başlıklar atılabilir. https://tr.bab.la/cumle-kaliplari/bilimsel//

• Romeo84 kullanıcısına yanıt
    Game of Thrones'un da boku çıktı. Vikings'e bak mesela adamlar 6.sezonda bitiriyorlar. Efsane olmayan bir tane sezonu yoktur ama. Tadında harika şekilde bitirdiler.

• berkayjan kullanıcısına yanıt

valla ragnar öldükten sonra bıraktım vikingleri, umarım iyi götürmüşlerdir. 6 sezonda sürekli netflixte önüme çıkıyor, resmen izle diye dürtüyor beni..)

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.