Şimdi Ara

CD Projekt Dava Hakkında Açıklamada Bulundu

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
165
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Geçtiğimiz hafta ABD'li hukuk bürosu Rosen Law Firm, Cyberpunk 2077 üzerinden CD Projekt'e dava açtığını duyurmuştu ve CD Projekt'ten konu hakkında açıklama geldi.

CD Projekt S.A yönetim kurulu tarafından belirtilene göre, 25 Aralık'ta davaya ilişkin bir tebligat alınmış. Şirket ve yönetim kurulu üyelerinin Cyberpunk 2077 ile ilgili olarak şirketin yatırımcılarını yanıltarak zarara uğramalarında yasaların ihlal edilip edilmediğine karar verilmesi için mahkemeye çağrılıyorlar.

Rosen Law Firm'ün dava açma sebebi de CD Projekt'in Cyberpunk 2077 ile ilgili olarak yanlış ve yanıltıcı beyanlarda bulunduğu ve neredeyse oynanabilir durumda olmayan konsol versiyonlarını göstermeyerek yalan söylemesiydi. Rosen Law Firm, 16 Ocak 2020 - 17 Aralık 2020 tarihleri arasında CD Projekt'ten menkul kıymet satın alanlar adına toplu dava açtı ve menkul kıymetler kanunu altında CD Projekt yatırımcılarının zararlarını karşılamayı amaçlıyor.

CD Projekt, ne kadar tazminat talep edildiğinin belirtilmediğini ve iddialar hakkında kendilerini savunmak için güçlü adımlar atılacağını ifade etti.

• Yanlız Türkçe çevirisi çok hafif kalmış. CDPR "viciously" diye özellikle belirtmiş. Kana kan dişe diş, bağıra çağıra, şiddetli ve afilli savunacaklarmış kendilerini.

Yüzsüzler. Gösterilmeyen konsol versiyonu, inceletilmeyen konsol versiyonu, inceleme yapanların kendi görüntülerini yayımlamalarına izin vermeme, performans ölçümlerine izin vermeme, day 1 patch ile düzeltilecek denilen teraneler...

Davacı taraf sadece youtube üzerindeki tanıtım videolarını izletip, ardından karar mercisine oyunun çıkmış halini 30 dakika oynatsalar yeter :)). CDPR'ın kazanma ihtimali yok.
    vaad edilenlerin %75 - %80 oyunda yok. Yahu adamlar şöyle wanted sistemi, böyle polisler, öyle mercenary'ler var GTA ya taş çıkartacağız deyip daha oyuna adam akıllı polis yapay zekası yazamayan firma neyi düzeltecek mantıklı olun fanboy olmayın. DLC çıkaracaklarmış heh, yapay zeka DLCsi çıkarın bari de parası neyse ekstra verelim öyle oynarız artık yoksa hiç çekilecek çile değil.
  • Dava acmakla haklilar. Mesele bozuk oyun cikarmak degil. Mesele oyun bozuk oldugu halde " Bu oyun konsollarda acayip cokomelli " diye aciklama yapmalari,oOyun gold statude deyip ertemeleri vs vs.

< Bu ileti BölümSonuCanavarı sitesinden atıldı >
  • Umarım sıkıntı çıkmaz sony ve rockstar dışında kaliteli oyun yapımcısı kalmadı değerini bilip destek olmak lazım, ne kadar eksiği gediği olsa da muhteşem bir oyun hala yan görevleri bile bütün ubisoft oyunlarının toplam ana görevlerine eş değer

• “ CD Projekt, ne kadar tazminat talep edildiğinin belirtilmediğini ve iddialar hakkında kendilerini savunmak için güçlü adımlar atılacağını ifade etti.” Ben olsam T-pose ile karşılık verirdim.
  • Yanlız Türkçe çevirisi çok hafif kalmış. CDPR "viciously" diye özellikle belirtmiş. Kana kan dişe diş, bağıra çağıra, şiddetli ve afilli savunacaklarmış kendilerini.

Yüzsüzler. Gösterilmeyen konsol versiyonu, inceletilmeyen konsol versiyonu, inceleme yapanların kendi görüntülerini yayımlamalarına izin vermeme, performans ölçümlerine izin vermeme, day 1 patch ile düzeltilecek denilen teraneler...

Davacı taraf sadece youtube üzerindeki tanıtım videolarını izletip, ardından karar mercisine oyunun çıkmış halini 30 dakika oynatsalar yeter :)). CDPR'ın kazanma ihtimali yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi freshmind -- 30 Aralık 2020; 19:54:58 >
  • Cd red projekt hisselerini satın almış ve elinde patlamış biri olarak oyun firmasına çok kızgın olsamda, Ben hem corpoyla bitirdim, hemde streetkid le, şimdide nomandla başladım. Bazı bölümlerde ilk seçdiğimin tam tersini seçdim ama sonuç pek değişmedi, keşke rpg olayını ve npcleri daha gerçekçi yapsaydılar. Onun haricinde benim bu oyun ile ilgili bi şikayetim yok. Witcher 3 ü çıkdıkdan 4-5 sene sonra oynuyanlar sandı ki witcher 3 gibi 5 sene içinde 40 kere patchlendikden sonra mükemmel bir hale gelmiş oyunun yapdığı firmanın ilk günden mükemmel bir oyun çıkarıcağına inanmak aptallığına erişen insanlar yüzünden oyun bir anda, neredeyse tarihin en kötü oyunu seçildi. Hele bide youtube dan cyberpunk 2077 bugs yazıp izleyip, alamadığı oyunun hatalı çıkmasına sevinen bununla tatmin olan insan müsfetteleri var. Oyun firmasının ben de 40 stk hissesi var, ama satmay düşünmüyorum en geç yeni besil versiyonu çıktığında yada online versiyonu çıktığında 100 euro yu tekrardan geçiçek,

• savunulacak bi tarafı yok buglar dışında vaad edilen mekaniklerin %75'i yok.. redditte birisi 45 dklık gameplay fragmanını izleyip fragmanda olup oyunda olmayan her şeyi listelemişti.. 50 - 60 civarı eksik mekanik & rpg elementi vardı

• vaad edilenlerin %75 - %80 oyunda yok. Yahu adamlar şöyle wanted sistemi, böyle polisler, öyle mercenary'ler var GTA ya taş çıkartacağız deyip daha oyuna adam akıllı polis yapay zekası yazamayan firma neyi düzeltecek mantıklı olun fanboy olmayın. DLC çıkaracaklarmış heh, yapay zeka DLCsi çıkarın bari de parası neyse ekstra verelim öyle oynarız artık yoksa hiç çekilecek çile değil.

• Bu kadar kapsamlı bir oyunda buglar olması normal, bu girilen bir risk ne kadar geniş kapsamlı bir oyun yaparsanız o kadar hata olacaktır, bunlar zamanla düzeltilir, adamlar kızdırmayın yeni witcher oyununu iptal ederlerse öyle kalırsınız.

• quote:

Orjinalden alıntı: gokuba

Bu kadar kapsamlı bir oyunda buglar olması normal, bu girilen bir risk ne kadar geniş kapsamlı bir oyun yaparsanız o kadar hata olacaktır, bunlar zamanla düzeltilir, adamlar kızdırmayın yeni witcher oyununu iptal ederlerse öyle kalırsınız.

Niye öyle kalacakmışım? Başka oyun mu yok? Parayla hizmet alıyorum ben parayla. Kişi başı 250tl/60 dolar alıyor bu adamlar. Yapılan hatayı dibine kadar eleştireceksin tabi. Esas “aman rahatımız bozulmasın, aman karışmayın-boşverin, çürük kısmını atın diğerini yiyin” gibi zihniyete sahip olanlar sebebiyle bu firmalar sorunlu oyun çıkarmaya yüz buluyor. FIFA-UEFA gibi de uluslararası düzeyde yaptırım uygulayabilecek bir yapı yok ki oyun şirketleri hizaya gelsin. Anca böyle şirketlerin ülkelerinde davalar açılabiliyor.
  • Bu olaydan gerekli dersleri alıp bundan sonraki oyunlarını doğru düzgün çıkaracaklarsa eğer cd projekt gibi bir firma biz türk oyunculara her zaman lazım, bir kalemde üstü çizilecek bir firma değil, öyle bir lüksümüzde yok, üçüncü parti AAA oyun çıkarıp türkçe ekleyen kaç tane oyun firması var.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Biliyordum zaten bug.lu olacağını biliyordum ben RPG sevmem o yüzden beklentim yoktu oynadım güzel
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.