Şimdi Ara

XRP ardı ardına borsalardan çıkarılıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
2.958
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • XRP ardı ardına borsalardan çıkarılıyor

ABD Menkul Kıymetler Komisyonu tarafından Ripple kurucularına haksız menkul kıymet satışı ve sebepsiz zenginleşme konusunda açtığı dava platformu felakete sürüklüyor. Pek çok borsa dev kripto paradan yüz çevirdi.

Devler birbiri ardına çekiliyor

Komisyon; geçtiğimiz hafta Ripple yani XRP biriminin 1.3 milyar dolarlık satış işlemlerinin kanunsuz olduğu ve kurucularının da kayıt dışı 600 milyon dolarlık XRP sattığı iddiasıyla dava açmıştı.

Ayrıca Bkz.Game of Thrones'un öncesini anlatacak dizi House of the Dragon'ın ilk oyuncuları açıklandı

XRP’nin menkul kıymet olarak gösterilmesi haliyle ABD’de faaliyet gösteren borsaları da sıkıntıya soktu. İlk olarak Bitstamp borsası XRP işlemlerini durduracağını belirtmişti. Sonrasında OKEX borsası ve Coinbase borsaları da önümüzdeki günlerde XRP işlemlerini durduracağını duyurdu.

Ardı ardına gelen bu haberlerin ardından 70 cent üzerine atmayı başaran XRP bir anda çöktü ve 22.7 cent civarına geriledi. Haliyle yatırımcılar da şimşek hızıyla kripto paradan çıkmaya başladı.

Mahkeme nasıl sonuçlanacak bilinmiyor ancak XRP büyük bir sıkıntıya girecek gibi. Ayrıca yaşanan gelişmeler piyasayı da olumsuz etkiliyor. 28 bin dolar sınırına kadar zorlayan Bitcoin bir ara 26 bin dolar sınırına kadar geldi ve bu çizgide seyrediyor.

Kaynak:https://coinmarketcap.com/

• Kripto paraları hala ısrarla "kolay yoldan zengin olmaya çalışanlar için tuzak" gibi görenler var. Araştırıp bu fikre ulaşanlara lafım yok. Bir görüştür sonuçta. Demek ki dijital paranın geleceğinin olmadığını düşünmüşler. Ama birde kulaktan dolma bilgilerle "hepiniz öleceksiniz" diyen kıyamet havarisi, Nostradamus lar mevcut. Hakikaten neden böyle düşündüklerini anlayamıyorum. Bundan keyif alıyor gibiler birde. En azından biraz esnek olup "ya belkide para piyasaları gelecekte bu teknoloji ile şekillenecek.. şunu iyice bir araştıralım, geri kalmayalım en azından" diye düşünebilseler daha iyi olmaz mı? Mesela "XRP battı.. Bitcoin de aynı.. hepsi aynı" cümlesini kurmak bir bilgi eksikliği, bu eksikliği gidermeden sabit fikir olmaksa bir cehalet göstergesidir bana kalırsa.

Uzak kalmayın bu teknolojiden. Abartısız bir şekilde söylüyorum, blockchain bana kalırsa bir devrimdir. Coinler de onun ilk çocukları..

Not: Herhangi bir yoruma bakarak yazmadım. Kimse üzerine alınmasın, bu çok genel bir durum. Hatta birçok yerde site editörleri bile bu konuda objektif olamıyorlar..
  • Balondu patladi ve patlamaya da devam edecek anlasilan ... Etkileri de yayiliyor baya ...

• Senelerdir balondu patladi muhabbeti. Postmu kasiyorsunuz nedir, her kripto para konusunda ayni yorumlar.

• Balon du patladı sonunda şirket sahipleri gider ayak koparmaya çalıştı.

• Balinalar üzgün
  • Kripto paraları hala ısrarla "kolay yoldan zengin olmaya çalışanlar için tuzak" gibi görenler var. Araştırıp bu fikre ulaşanlara lafım yok. Bir görüştür sonuçta. Demek ki dijital paranın geleceğinin olmadığını düşünmüşler. Ama birde kulaktan dolma bilgilerle "hepiniz öleceksiniz" diyen kıyamet havarisi, Nostradamus lar mevcut. Hakikaten neden böyle düşündüklerini anlayamıyorum. Bundan keyif alıyor gibiler birde. En azından biraz esnek olup "ya belkide para piyasaları gelecekte bu teknoloji ile şekillenecek.. şunu iyice bir araştıralım, geri kalmayalım en azından" diye düşünebilseler daha iyi olmaz mı? Mesela "XRP battı.. Bitcoin de aynı.. hepsi aynı" cümlesini kurmak bir bilgi eksikliği, bu eksikliği gidermeden sabit fikir olmaksa bir cehalet göstergesidir bana kalırsa.

Uzak kalmayın bu teknolojiden. Abartısız bir şekilde söylüyorum, blockchain bana kalırsa bir devrimdir. Coinler de onun ilk çocukları..

Not: Herhangi bir yoruma bakarak yazmadım. Kimse üzerine alınmasın, bu çok genel bir durum. Hatta birçok yerde site editörleri bile bu konuda objektif olamıyorlar..

• Bitcoin'de biranda böyle patlayacak herkes zarar edecek!

• Olacagi buydu
  • sadrag S kullanıcısına yanıt

Böyle düşünülmesinin sebebi nasıl çalıştığının bilinmemesi. Kriptopara alıp satanlar bile nasıl çalıştığını bilmiyor. Birisi para uydurmuş gibi geliyor insanlara. Satoshi Nakamoto birgün herkesin parasına el koyabilirmiş ya da fişi çekilebilirmiş gibi düşünüyor herkes. Çevremde bunu konuştuğum çoğu kişi genç ama çok azının içi ısınıyor Bitcoin'e. Bir de nasıl çalıştığını biliyormuş gibi yorum yapanlar var ama yazdıklarından bilmedikleri anlaşılıyor. Youtube'daki Bitcoin hakkındaki Türkçe videolarda da eksik anlatılıyor.

Bu arada Xrp bence de balon.

• ne gzl shortluyorduk 😂
  • AtiMX4 A kullanıcısına yanıt
    hocam bende sizin gibi düşünüyorum ama nasıl bir şeyse 26000dolar gibi bir fiyat ve millet akın ediyor.. demek ki bir güven var..

• Darısı bitcoin ve diğer türevlerinin başına.
  • Bana bu isi gercekden bilen birileri şunu cevaplayabilir mi? (Gercekden aciklayici video linki de olur)

2010 da 10 000 bitcoin e bir iki dilim pizza alinirken, ne oldu da, hangi emegin karsiligi olarak bu para suan 1 tanesi 27 000 dolar yapiyor.

27 000 dolarin karsiligi bu bitcoin denilen paranin neden bu kadar degerlendigini bir türlü denk gelip ogrenemedim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • virtue28 kullanıcısına yanıt
    Bu işi çok iyi bildiğimi iddia edemem ancak bilenlerden dinlediğim kadarıyla olay şu şekilde; İsviçre başta olmak üzere birçok ülkenin bankası artık kripto para ile bankacılık işkemlerine başladı. Hatta bazıları sadece kripto para ile işlem yapıyor. 2030 yılına kadar tüm dünyada bildiğimiz paranın sonunu getirilip dijital paralar kullanılmaya başlanacak. Bitcoin sınırlı bir para ve istenildiği kadar üretilemiyor. Sanırım biryelerde son bitcoin’in 2030-2040 yılı gibi üretileceğini okumuştum. Büyük yatırım bankaları ve finansörler ciddi bitcoin alımları yapıyorlar. Bir de buna başta Amerika olmak üzere dünya devletlerinin sürekli karşılıksız olarak bastığı paralar eklenince dünya ekonomisine olan güven giderek azalıyor. Önümüzdeki dönemde Altın, Gümüş ve Kripto paraların ciddi artışlar yaşaması bekleniyor. Yani sınırlı yatırım varlıkları değerlenecek diyebiliriz. Benim bildiklerim bunlar :)

• quote:

Orijinalden alıntı: ankaland

hocam bende sizin gibi düşünüyorum ama nasıl bir şeyse 26000dolar gibi bir fiyat ve millet akın ediyor.. demek ki bir güven var..

Bu tarz seyler cok yasandi. Bir gecede batanlar mi desem evsiz kalıp sokakta yatanlar mi desem. Hacker saldırıları sonucu elindekilerin hepsini kaybedenleri gordum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Xrp yi Bitcoin ile kıyaslayamazsınız. Zira Xrp merkezi bir coindir. Madenciliği yoktur. Tüm coinleri şirket kendi yaratmış ve piyasa sürmüştür. Kısacası şirket yoksa Xrp de yoktur. Aslında Xrp tarzı merkezi coinlerin kripto para kategorisinde olmaması lazım çünkü Kripto paranın mantıgına aykırı bir oluşum.

Xrp firmasına hiç güvenmedim ve yatırım yapmadım. Firma toplam Xrp arzının %60 ının elinde tutuyor kafası estikce ortaklarına beleşten xrp veriyor yada şirket bizzat piyasaya sürüyor nakit elde ediyor. Böyle saçma iş mi olur XRP ardı ardına borsalardan çıkarılıyor  İlk çıktığı günden beri pump/dump coini denmesinin bir sebebi vardı zaten.

Olan kulaktan dolma bilgilerle Xrp ye yatırım yapan küçük yatırımcıya oldu.

• quote:

Orijinalden alıntı: DeXtrin

Xrp yi Bitcoin ile kıyaslayamazsınız. Zira Xrp merkezi bir coindir. Madenciliği yoktur. Tüm coinleri şirket kendi yaratmış ve piyasa sürmüştür. Kısacası şirket yoksa Xrp de yoktur. Aslında Xrp tarzı merkezi coinlerin kripto para kategorisinde olmaması lazım çünkü Kripto paranın mantıgına aykırı bir oluşum.

Xrp firmasına hiç güvenmedim ve yatırım yapmadım. Firma toplam Xrp arzının %60 ının elinde tutuyor kafası estikce ortaklarına beleşten xrp veriyor yada şirket bizzat piyasaya sürüyor nakit elde ediyor. Böyle saçma iş mi olur   İlk çıktığı günden beri pump/dump coini denmesinin bir sebebi vardı zaten.

Olan kulaktan dolma bilgilerle Xrp ye yatırım yapan küçük yatırımcıya oldu.

valla nerde okudum bilmiyorum ama önceden xrp gibi coinler tarihte var olup sonra bir anda yok olmuşlardır yatırım yapmayın falan diyordu bir internet sitesinde. Böyle alt coinlere güvenmeyin diyordu. Doğru da çıktı etherium , bitcoin alanlar kazandı

• Çünkü bitcoin sınırlı sayıya sahip, talep arttıkça ve daha çok insan aldıkça değeri gittikçe artıyor. Toplamda 21 milyon civarı bitcoin var. Bu adet arttırılamaz veya yeniden çoğaltılamaz. Oysa dolar veya diğer ülke para birimleri sınırsız bir şekilde basabilirsin. Altında keza bir maden bulunca fiyatı düşer.

• ileride bitcoin için de aynı haberleri görürüz. hiç bir şey olmasa bile kesin bir şeyler olacak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi narkotik_1989 -- 30 Aralık 2020; 21:43:20 >
  • Balon du
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.