Şimdi Ara

MIUI 12.5 duyuruldu: Daha akıcı ve daha hızlı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
54
Cevap
1
Favori
5.459
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
31 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • MIUI 12.5 duyuruldu: Daha akıcı ve daha hızlı

Xiaomi bugün yeni amiral gemisi akıllı telefonu Mi 11'i tanıtmak için düzenlediği lansman etkinliğinde, MIUI 12.5'i de duyurdu. Yeni sürümdeki temel değişiklikler arasında daha pürüzsüz arayüz, önceden yüklenmiş neredeyse tüm uygulamaları kaldırma özelliği ve kişisel bilgisayarlarla gelişmiş senkronizasyon bulunuyor.

Ayrıca Bkz.iPhone SE 3 geliyor: Daha büyük ekran, çift kamera ve 5G desteği

Yeni arayüzde tasarım detayları yeniden ele alındı. Sistem genelindeki simgeler, animasyonlar ve menüler üzerinde birçok küçük dokunuş var. Xiaomi, sunum sırasında arayüzün akıcılığını iOS ile kıyasladı.

MIUI 12.5'in önceki versiyonlara göre en önemli yeniliklerinden biri çok çekirdekli paralel hesaplama desteği olarak göze çarpıyor. Bundan önce, sistemle ilgili tüm işler tek bir işlemci çekirdeğine atanıyordu. Şimdi ise birkaç çekirdek arasında dağıtılacak.

Bellek kullanımı ve güç tüketimi azaldı

Xiaomi tarafından hayata geçirilen optimizasyonlar MIUI 12.5'i daha hızlı ve daha akıcı hale getirdi. Sistem kullanıcı arayüzünün yeniden yazılması sayesinde bellek kullanımı %20, arka plan bellek kullanımı %35 ve güç tüketimi %25 oranında azalmış durumda.

Bir diğer önemli değişiklik, cihazdan kaldırılabilen önceden yüklenmiş uygulamaların sayısındaki artış oldu. Artık kullanıcılar Telefon, Mesajlar, Tarayıcı, Ayarlar, Saat, Galeri ve diğerleri dahil olmak üzere 9 ana uygulama dışındaki neredeyse tüm uygulamaları akıllı telefonlarından kaldırabilecekler.

Akıllı telefon ekranı PC'ye yansıtılabilecek

Çinli şirketin lanse ettiği bir diğer yenilik olan MIUI+ ise akıllı telefonun ekranını Windows 10 çalıştıran bir bilgisayara yansıtmaya olanak sağlıyor. Böylelikle kullanıcıları telefonlarını ellerine almadan cihazlarıyla etkileşim kurabilecekler.

MIUI 12.5'deki diğer değişiklikleri yeni duvar kağıtları, doğadan ilham alan bildirim sesleri, belirsiz konum modu ve mağazadaki uygulamalar tarafından talep edilen veriler hakkında ek bilgiler sunma olarak sıralayabiliriz. MIUI 12.5'in halka açık beta sürümü, 2021 yılının Ocak ayı ortasında yayınlanacak.

• uzun süre xiaomi cihaz kullandım artık eski tadı vermiyor ne yazıkkı eskiden güncellemeler gercekten gözle görülür degişiklik performans farklı vardı ancak suan tamamen bug lı gelmek bilmeyen uzun süren güncellemeler geldigi zamanda sorunlu problemli sorunlu olan aşırı derecede insanı bıktırmaya basladı aşırı derecede cihaz cıkarmaya basladı bi durması lazım ancak pek de duracak gibi gözüküyor fiyat konusunda eski albenisi yok ancak insanlan halen tercih ediyorlar 3 4 cihazını kullandım artık telefonları eski tadı vermiyor ne yazıkkı umarım kendini toparlar ceki düzen verir her 3 ay da yeni model cıkarmaz umarım...
  • MİUİ 12 gelmesi uzun sürdü (Redmi Note 9 Pro) 12.5 gelmesi artık ne kadar sürer bilemem?
  • Daha bug lu, daha çok Ram yiyen
  • 1 seneye gelir güncelleme
  • Ve Android.
  • MIUI 12 icin de aynı şeyleri zirvaladilar.
  • Rahat 1-2 senesi var.
  • Telefonu bilgisayara yansıtmak mı? Evdeki mi boxa, mi note 10 promu yansıtamayorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zavlak -- 28 Aralık 2020; 19:58:44 >
  • MIUI 12.5 duyuruldu: Daha akıcı ve daha hızlı

Bugün çin betaya çıkıyor. 

Haftaya resimdeki modeller için eu romda çıkmış olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-30A640B69 -- 28 Aralık 2020; 20:14:44 >

• Güzel, ama Ayarlar hariç diğer uygulamaların da istenildiği takdirde kaldırılmasına izin verse daha iyi olurdu.

Kullanıcıların %99'u bunları kaldırmakla uğraşmaz bile, ama kaldırmak isteyip kaldıramayan %1 büyük tantana yapar.

Örnek olarak stok Android ve minimum bloatware isteyen kişiler basitçe bu uygulamaları kaldırıp farklı bir launcher ile tatmin olabilirler.

• zavlak Z kullanıcısına yanıt
    Ben note 8 pro yu yansitiyorum sen nasıl yapamadın
  • by_Jazz B kullanıcısına yanıt

Bunu xiaomiye sordum ve ekran görüntüsündeki cevabı verdiler. Orda dedikleri gibi "Baglanti paylaşım" menüsündeki "kablosuz bağlantı" dan ekran paylaşımı yapabiliyorum. Ama bu menu ekranı olduğu gibi yansıtıyor. Yani telefondaki yansıt menüsündeki özellikler yok maalesef. Yansıt menüsünden veya galeriden yansıta bastığımda mi boxı görmüyor.

• by_Jazz B kullanıcısına yanıt
    Ota güncellemesi ile bu sorunu düzelteceklermiş cevaplarına göre. Bu arada google fotograflar ya da youtube uygulamalarından yansıtma yapabiliyorum sorunsuz bir şekilde. Sadece telefonun yansıt menüsünden yapamamak gıcık ediyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rasterx

MIUI 12 icin de aynı şeyleri zirvaladilar.
    Sen yenisin galiba ...

Bakıyorum da MIUI 12 için zırvalıyorlar diyerek zırvalayanlar, MIUI 12.5 için de zırvalamaya başlamışlar ..

Nesliniz tükenmemişmiydi sizin?
  • Miui 12 benim daha yeni çıkmış note 9s telefonuma gelene kadar ömrümüz tükendi bu 12.5 gelene kadar ben evlenir coluga çocuğa karışım heralde böyle guncellemenin de ben neyse :)
  • Tamam adamlar başka sürüm çıkarmıcak siz 12 yi beğenmediğiniz için
  • Mi3 ten bu yana xiaomi kullanıyorum, birçok custom derledim.Bildigin ve kullandığın arayüzler hakkında konuş, boş yapma.
  • pek yenilik yok
  • uzun süre xiaomi cihaz kullandım artık eski tadı vermiyor ne yazıkkı eskiden güncellemeler gercekten gözle görülür degişiklik performans farklı vardı ancak suan tamamen bug lı gelmek bilmeyen uzun süren güncellemeler geldigi zamanda sorunlu problemli sorunlu olan aşırı derecede insanı bıktırmaya basladı aşırı derecede cihaz cıkarmaya basladı bi durması lazım ancak pek de duracak gibi gözüküyor fiyat konusunda eski albenisi yok ancak insanlan halen tercih ediyorlar 3 4 cihazını kullandım artık telefonları eski tadı vermiyor ne yazıkkı umarım kendini toparlar ceki düzen verir her 3 ay da yeni model cıkarmaz umarım...

• Bana göre Türkiye'de satılan Androidlerin en iyi arayüzü Samsung'ta ikinci olarak Huawei'de. Poco F2 Pro kullanıyorum. Üzerinde MIUI mi var başka bir şey mi var belli değil. Poco Launcher diye dandik bir başlatıcısı var. Telefon alırken arayüze de bakmak gerekiyormuş. En basitinden MIUI'de, senelerdir olan Android özelliği Adaptive Rotation yok. Arama, mesajlar, rehber vs. ana uygulamalar Google'nin uygulaması. Toplama bir arayüzü var.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.