Şimdi Ara

Huawei'nin Kirin 990 işlemcili ilk dizüstü bilgisayarı yolda

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
220
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Huawei'nin Kirin 990 işlemcili ilk dizüstü bilgisayarı yolda

Huawei'nin Kirin 990 işlemcili ilk dizüstü bilgisayarıyla ilgili bazı önemli detaylar ortaya çıktı. Huawei Central internet sitesinin haberine göre Qingyun L410 olarak adlandırılan cihaz önümüzdeki yılın başlarında piyasaya sürülecek.

Ayrıca Bkz.Mi Watch ve Mi Watch Lite Türkiye'de satışa sunuldu

Dizüstü bilgisayarın kutusu internete sızdırıldı. Fotoğrafta görünen etiket, Huawei Qingyun L410'un 8 GB RAM ve 512 GB SSD depolama birimiyle geleceğini gösteriyor.

Huawei'nin Kirin 990 işlemcili ilk dizüstü bilgisayarı yolda

5G desteği sunacak

Cihazın 5G bağlantısını destekleyeceği tahmin ediliyor. Ayrıca 2K çözünürlüklü 14 inç ekrana sahip olacak. Apple M1 işlemcili modellerin performansı göz önüne alındığında Qingyun L410'un da iyi bir performans sergilemesi bekleniyor.

Dizüstü bilgisayar, Linux tabanlı Deepin OS 20 işletim sistemiyle çalışacak. İleriki dönemlerde büyük olasılıkla kullanıcıların Harmony OS'a yükseltme yapmasına izin verilecek. Ne yazık ki şu an için cihazın fiyat etiketi konusunda bir bilgi yok.

Huawei Qingyun L410 başlangıçta Çin'de satışa çıkacak. Daha sonra uluslararası pazara gelecek. Şirketin yeni dizüstü bilgisayarını 2021'in Mart ayında piyasaya süreceği söyleniyor.

Kaynak:https://www.huaweicentral.com/huaweis-first-laptop-with-kirin-processor-could-launch-in-2021-specs-leaked/

• 512GB HDD yok zaten. 500GB var. Çok büyük olasılıkla ne yaa. Güya donanımhaber.

• ti7800 kullanıcısına yanıt
    https://www.hepsiburada.com/ssd-solid-state-drive-c-114814?filtreler=harddiskkapasitesi:512%E2%82%AC20GB
    Sen de epey bilgilisin kanka 512 gb diskler almak istersen link paylaştım.

• Jiabeas Junkie kullanıcısına yanıt
    Haber sonradan güncellendi mi bilmiyorum ama arkadaş 512 SSD yok dememiş 512 "HDD" yok demiş. Arkadaşın yazığını okumadan körü körüne cevap yazmışsın.

• Linuxla gelirse çoğu kişinin almayacağını düşünüyorum. Windows olsa bile şansı zor. Bakmayın Apple'a bu gibi değişimlerde ilk o başarılı olabilir sonrasında belki iki yıl içerisinde diğerleri.

• quote:

Dizüstü bilgisayar, Linux tabanlı Deepin OS 20 işletim sistemiyle çalışacak. İleriki dönemlerde büyük olasılıkla kullanıcıların Harmony OS'a yükseltme yapmasına izin verilecek. Ne yazık ki şu an için cihazın fiyat etiketi konusunda bir bilgi yok.

Linux'da kalmazsa ayağına sıkar Macos için bile bazı üreticiler uygulama geliştirmeye uğreşmıyorken Huawei'nin k*çı kırıp işletim sistemi ile kimse uğraşmaz.

• unununium U kullanıcısına yanıt
    Linux'la gelmesi hic sorun degil ozellikle Cin'de yaygin kullaniliyor zaten. Devlet daireleri de kullaniyor hatta. Eger Windows'un ARM surumu yenilenirse isteyen yine onu yukleyebilir bence bu noktada bir sikinti yok. Freedos cihaz olarak dusunun simdilik. Ben alir Deepin OS'la da kullanirim o ayri :)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.