Şimdi Ara

KLİMANIN SORUNUNU USTAYA GİTMEDEN ÖNCE ARIZAYI SİZ BULUN!!! (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
125
Cevap
12
Favori
156.571
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhaba, araç rölantide çalışırken motor devrinde azalma olmadan, az miktarda yükselmeye başlarsa kompresör kesin sağlam mı demek lazım??? Çünkü aracımı götürdüğüm yerdeki usta kompresörden kaynaklanıyor büyük ihtimal dedi. Şimdilik yaptırmadım. Bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim. Teşekkürler.
    Aracım golf 5.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi beryurt -- 10 Mayıs 2013; 7:32:58 >
  • Merhaba. Hiç cevap verecek yok mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakanusta

Klima sisteminde arızalarla karşılaşırsanız bunları denemeden ustaya gitmeyin!!!!

KLİMA SOĞUTMA YAPMIYORSA!!!

1- Aracı çalıştır ve rölantide çalışırken klimayı aç ve motor devrini gözlemle düşme olacak ve devir yükselecektir.Düşme var mı?
    1-a-Düşme varsa klima kopresörü devreye giriyor iyi kaputu aç ve klima borularından kalın olan boruya dokun ve soğuk olup olmadığına bak;
    1-a-a-Eğer soğuk ise göğüste bulunan sıcak soğuk düğmesi veya kontrol ettiği yerle bir sorun vardır.
    1-a-b-Eğer kalın boru soğuk değil ise klima kompresörü ile ilgili bir sorun vardır.
    1-b-Eğer motor devrinde bir düşme yok ise olası nedenleri;
    -Gaz eksik veya hiç olmayabilir,
    -Klima borularında bulunan basınç sensörü arızalı olabilir,
    -Klima düğmesi arızalı olabilir,
    -Klima kompresörünü komtrol eden rölesi arızalı veya elektrik hattında kopukluk olabilir

92 Model Toyota Corolla aracımda klima çalıştırdıktan sonra gün boyu rölanti devri 2500 üzerine çıkıyor ve bir süre sonra düzeliyor. Ustalar da anlam veremedi. Sizin bu konuda bir bilginiz var mıdır acaba? Teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: kendinibil

quote:

Orijinalden alıntı: hakanusta

Klima sisteminde arızalarla karşılaşırsanız bunları denemeden ustaya gitmeyin!!!!

KLİMA SOĞUTMA YAPMIYORSA!!!

1- Aracı çalıştır ve rölantide çalışırken klimayı aç ve motor devrini gözlemle düşme olacak ve devir yükselecektir.Düşme var mı?
    1-a-Düşme varsa klima kopresörü devreye giriyor iyi kaputu aç ve klima borularından kalın olan boruya dokun ve soğuk olup olmadığına bak;
    1-a-a-Eğer soğuk ise göğüste bulunan sıcak soğuk düğmesi veya kontrol ettiği yerle bir sorun vardır.
    1-a-b-Eğer kalın boru soğuk değil ise klima kompresörü ile ilgili bir sorun vardır.
    1-b-Eğer motor devrinde bir düşme yok ise olası nedenleri;
    -Gaz eksik veya hiç olmayabilir,
    -Klima borularında bulunan basınç sensörü arızalı olabilir,
    -Klima düğmesi arızalı olabilir,
    -Klima kompresörünü komtrol eden rölesi arızalı veya elektrik hattında kopukluk olabilir

92 Model Toyota Corolla aracımda klima çalıştırdıktan sonra gün boyu rölanti devri 2500 üzerine çıkıyor ve bir süre sonra düzeliyor. Ustalar da anlam veremedi. Sizin bu konuda bir bilginiz var mıdır acaba? Teşekkürler.

Merhaba,

Rölanti ayar valfinin temizliğini yaptırmanız gerekebilir.Söktürüp kontrol ettirin.

Kolay gelsin.

• Eski aracı aldığımda da sorun olmuştu. Aldığım tanıdığa söyledim bir ara arabayı geldi aldı gitti, bir fıske vurmuşlar çalışmış. Düğmede temassızlık. Allah razı olsun. İşi bilen tanıdıktan araç alınca arkasını kolluyor böyle.
  • benim megane 2 de 4 devir calısmıyor neden olabilir ?
  • Faydalı bilgiler sağolun
  • quote:

Orijinalden alıntı: mavifatih

benim megane 2 de 4 devir calısmıyor neden olabilir ?

elektirikçi fan devir ayarını yapan devreyi değiştirecek ya da onarak. Megane 2'lerin kronik sorunudur.
    Ben 25 tl'ye sıkı pazarlıkla hallettirdim. tahmini 20 dk civarı sürüyor. Göğüsün içinden arka tarafında yer alıyor parça.
  • hangi ilde usta 75 tl den baslar dedi Ankarada usta
  • Hakan Usta selamlar. 2 ay kadar önce 2012 model fluence aldım. Artık havalar ısındığı için bu gün klimayı açtım biraz. Soğutma yapıyor ancak 5 - 10 saniyede bir devreye giriyor ve çıkıyor. İnternette yaptığım araştırmalar klima kompresörü arızası olduğunu gösteriyor. Usta bunun normal olduğunu söylüyor. Havalar iyice ısınınca geçeceğini söylüyor. Ben ikna olmadım. Siz ne dersiniz klima kompresörü arızası olabilir mi? Eğer öyleyse tamiri mümkün mü?
  • Peki meganeII lerin fanı son devirde bile az üflüyor bu sorunu nasıl aşabiliriz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1şahıs

Hakan Usta selamlar. 2 ay kadar önce 2012 model fluence aldım. Artık havalar ısındığı için bu gün klimayı açtım biraz. Soğutma yapıyor ancak 5 - 10 saniyede bir devreye giriyor ve çıkıyor. İnternette yaptığım araştırmalar klima kompresörü arızası olduğunu gösteriyor. Usta bunun normal olduğunu söylüyor. Havalar iyice ısınınca geçeceğini söylüyor. Ben ikna olmadım. Siz ne dersiniz klima kompresörü arızası olabilir mi? Eğer öyleyse tamiri mümkün mü?

Merhaba,

Klima gazı eksik veya fazla olduğuna işarettir.Genelde eksik olmasından kaynaklanır.
    Kompresör arızası değil.
  • klima kompresörü kazıntı sesine benzeyen bir sese sebebiyet verirmi?

Araç durağan halde,rölantide ses yok 1500/2000 devirden başlayarak ve diğer devirlerde kazıntı sesi....
  • quote:

Orijinalden alıntı: aser83

klima kompresörü kazıntı sesine benzeyen bir sese sebebiyet verirmi?

Araç durağan halde,rölantide ses yok 1500/2000 devirden başlayarak ve diğer devirlerde kazıntı sesi....

Kompresörün yüksek basınç ürettiği devirlerde bu ses duyulur. Ev klimalarında da hissedilir bazen. Bahsettiğim ses, demir borudan tazyikle geçen su sesini andırır...
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustyyyyy

quote:

Kompresörün yüksek basınç ürettiği devirlerde bu ses duyulur. Ev klimalarında da hissedilir bazen. Bahsettiğim ses, demir borudan tazyikle geçen su sesini andırır...

cevap için teşekkürler ama tam olarak anlayamadım;aracımdaki bu kazıntı sesi klima kapalı iken var,klima açildığında yok veya yok denilecek kadar az..
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mustyyyyy

quote:

cevap için teşekkürler ama tam olarak anlayamadım;aracımdaki bu kazıntı sesi klima kapalı iken var,klima açildığında yok veya yok denilecek kadar az..

Klima kapalıyken gelen bir sesi klima kompresöründe aramayın, klima aktif değilken kompresör hareketsizdir sese sebep olmaz. Bahsettiğiniz sesin kaynağı başka bir parçadır. Ama illa klima ile alakalı olduğunu düşünüyorsanız bir ihtimal kompresörü çeviren kasnak boşta dönerken ( yani klima devre dışıyken) göbek rulmanından veya kayış sürtünmesinden ses yapıyor olabilir.

• mustyyyyy kullanıcısına yanıt
    bende göbek rulmanından şüpheleniyorum tabi kayışa bağlı olan iki rulman daha var bunlarda sebep olabilir ancak klimanın açılmasıyla birlikte sesin yok denecek kadar azalması beni öncelikle klima kompresörünün göbek rulmanına yöneltti.. bu tip rulman değişimlerinde fiyat nasıldır acaba :-)

cevap için teşekkür ederim
  • 2000 model seat ibiza aracimin klimasi calismiyor usta kompr3sorun kitlendigini degismesi gerektigini soyledi sizde cikma kompresor varmi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hakan ustam benim Megan 1 aracın kliması soğutmadığı için 2 yıldır kullanmıyordum, Gazı tamamlatmak için bugün sanayiye gittim usta makinaya bağladı kompresör arızalı dedi ya çıkma takarız fiyat olarak 600 civarı olur dedi.
    Veya ben müşir ile ilgili bir şey yaparım tam randımanlı çalışırsa 250 lira alırım, çalışmaz ise para olmam dedi. ne yapmalıyım şimdi.
  • fiesta aracımın kliması çalışıyor ama klima düğmesine bastığımızda üzerindeki turuncu led yanmıyor ledi ölçtüm ölçü aleti ile led sağlam sebebi ne olabilir
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.