Şimdi Ara

ASUS’un sitesinde RTX 3080 Ti 20 GB, RTX 3060 12 GB ve RTX 3060 6 GB listelendi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
871
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ASUS’un sitesinde RTX 3080 Ti 20 GB, RTX 3060 12 GB ve RTX 3060 6 GB listelendi

Nvidia’dan yüksek bellek kapasiteli ve nispeten uygun fiyatlı kart bekleyenlerin eli kulağında. Görünüşe göre beklenen modelin hazırlıklarında sona yaklaşılmış.

RTX 3080 Ti 20 GB

ASUS’un servis ve destek sayfasında listelenen muhtemelen fabrika çıkışı hız aşırtmalı ROG-STRIX-RTX3080TI-O20G-GAMING ve stok hızlarda çalışması beklenen ROG-STRIX-RTX3080TI-20G-GAMING, 20 GB bellekli RTX 3080 Ti’ı doğruladı.

GA102 GPU’suyla gelmesi beklenen RTX 3080 Ti’ın 10496 CUDA çekirdeği barındırması 20 GB kapasiteli GDDR6X  belleklerle desteklenmesi bekleniyor. En son kartın önümüzdeki Şubat ayında Çin Yeni Yılı’nda satışa sunulacağı iddia edilmişti.

Ayrıca Bkz.RTX 3090 Cyberpunk 2077’de 8K çözünürlükte 6.6 FPS veriyor

ASUS’un sitesinde RTX 3080 Ti 20 GB, RTX 3060 12 GB ve RTX 3060 6 GB listelendi

Diğer taraftan 6 GB ve 12 GB VRAM’li RTX 3060’lar da ASUS’un sayfasında listelenmiş durumda. Modellerden RTX 3060 12 GB’ın yine önümüzdeki Ocak ayında bizlerle olması beklenirken RTX 3060 6 GB için biraz daha beklememiz gerekecek.

Kaynak:https://videocardz.com/newz/asus-confirms-rog-strix-geforce-rtx-3080-ti-graphics-card-with-20gb-memory

• Neden RTX 3080 10Gb iken rtx 3060 12 gb lik bir versiyonu oluyor? Garip bir kart satma taktiği mi?

• Chromer kullanıcısına yanıt

Tahminen yavaş GDDR6 bellekler kullanıcak 3080 aksine.

• Lanet 3070ti dan hala haber yok mu
  • rtx 3070'i 8 gb çıkartıp 3060 12gb çıkartanı kızılcık sopasıyla döveceksin..

Konsolların ve AMD'nin çıkış dönemi geldiği için, oradaki satışları kendilerine çekmeye çalıştılar. İyi bir yemleme oldu sonrası Ti işte.

• 3060 için 8 gb harbiden azmış. Geçen bir habere biraz tartışmış olduk bir arkadaşla, özür dilerim kendisinden. 8 gb 3060 ti falan alacağıma rx 6800 alırım (ama bol bol araştırma ve düzgün oturmuş bir modelini) kafam rahat olur uzun süre. Zaten rx 570 ile alıştım hatalara 🤷🏻😭
  • lemartes kullanıcısına yanıt
    Amd'nin işlemci ile boostladığı yazılımı nvdia da verecekmiş. O zaman belki kişiden kişiye göre değişse de bir kesimin avantajına olabilir. Fiyat avantajı bariz olursa ( evet Türkiye de fiyat avantajı 🙈) belki tercihi daha fazla olur yine.
  • Acil ihtiyacı olanın vay haline :) stok yok, bulursan da sanki sarı sitede satıyorlar gibi fiyatlandırma var. Ben belki sonraki nesli bile beklerim. hem amd hem nvdia kartları açıklanan fiyatlardan bulmak mümkün değil. Hem de ne yurtiçi ne yurtdışı . enayiliğe gerek yok, 5700xt bile 2k için bana yeter şimdilik.

• Nvidia farklı olmak için mi bu 3 GB, 6 GB, 12 GB, 20 GB, 11 GB gibi rakamları uyduruyor?

Neden mesela 2-4-8-16-24 şeklinde gitmiyor?

• Xit kullanıcısına yanıt
    amd navileri 16 çıkarmasaydı o 12ler 20ler hiçbir zaman gelmeyecekti biliyorsun değil mi?

çünkü amd 16GB bellekli kartlar çıkardı ve rasterizasyonda nvidia muadillerini teknik olarak dövüyor bu kartlar.

• 30 yıllık pc oyuncusuyum bu ekran kartı fiyatları ve kurlar beni hayatımda ilk defa konsol almaya yönlendiriyor. Bunu başardıkları için Nvidia, Amd ve Türkiye ekonomisini yönetenleri canı gönülden kutluyorum :))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mecay_54 -- 26 Aralık 2020; 6:49:3 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: AREryilmaz

amd navileri 16 çıkarmasaydı o 12ler 20ler hiçbir zaman gelmeyecekti biliyorsun değil mi?

Kesinlikle.. hatırlıyor musun Intel elindeki teknolojiyi saklardı şehir efsanesi sanırdık sonra Amd bir atak yaptı bir anda önüne geçti tabi intel ilerleyemedi. Nvidia yı öyle sanmaZdım Elindeki teknolojiyi hep ileri yönde kullandığını bilirdim meğer yanılmışım...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: AREryilmaz

çünkü amd 16GB bellekli kartlar çıkardı ve rasterizasyonda nvidia muadillerini teknik olarak dövüyor bu kartlar.

Kesinlikle.. hatırlıyor musun Intel elindeki teknolojiyi saklardı şehir efsanesi sanırdık sonra Amd bir atak yaptı bir anda önüne geçti tabi intel ilerleyemedi. Nvidia yı öyle sanmaZdım Elindeki teknolojiyi hep ileri yönde kullandığını bilirdim meğer yanılmışım...

• Herşeyi rasterezation gücünden ibaret sananlar var, hesaplama gücünde de 3090 10496 cc ile 6900XT'yi tokatlıyor, arada 10 tflops fark var. AMD için konuşursak RDNA ve RDNA 2 arasında ciddi piksel doldurma hızı farkı var, Ampere ve Navi mimari olarak birbirinden farklı yapıda, ROP adedi aynı bile olsa ikisinin de rasterezation performansı aynı olmaz, aynı zamanda saat hızı da etkili bunda. 3080 Ti'da 3090 gibi ROP 112 adet olduğundan rasterezation gücü yeterli olacaktır, oyunlarda RT yerine Tessellation'a ağırlık verilse görsellik açısından daha güzel olurdu aslında, o zaman kartların gerçek gücü de oraya çıkardı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt. Miller -- 26 Aralık 2020; 11:53:10 >
  • 6000 lira dan rtx 3060 cikacaktir yine. Ekran karti alayim diyorum uzun suredir ama fiyatlari gordukce bir kere daha kufur ediyorum. Beni ilgilendirmiyor malesef artik yeni ekran karti haberleri bu fiyatlardan sonra.

• Eeee, Navi'lere bir cevap gelmesi gerekiyordu. 3070'i 8GB'la, 3080'i 10GB'la çıkarmaları en baştan hataydı.

• nvidia iyice kafayı sıyırdı.

• mecay_54 M kullanıcısına yanıt
    Nvidia and Amd'nin bu konuya katkısı ancak %10-15 civarındadır. En büyük etken bizi yönettiklerini zanneden hükümette m:)

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.