Şimdi Ara

Warner Bros, filmleri internette yayınlama kararından dönebilir; Dune'un sadece sinemalarda yayınlanması planlanıyor

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
442
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Warner Bros, filmleri internette yayınlama kararından dönebilir; Dune'un sadece sinemalarda yayınlanması planlanıyor

Bildiğiniz gibi film sektörünün en büyük stüdyolarından biri olan Warner Bros., geçtiğimiz haftalarda sürpriz bir haber açıklamıştı. 2021 yılında çıkacak olan tüm filmler ve Wonder Woman 1984, vizyona girdiği gün aynı zamanda HBO Max isimli video akış platformunda yayınlanacağı açıklanmıştı. 

Ayrıca Bkz.Uzayda çekilen ilk film olma konusunda Tom Cruise'a rakip çıktı: Rusya

Warner Bros'un bu kararına başta yönetmenler olmak üzere büyük bir tepki yağmıştı. Sinemalar ve ajanslar bir daha Warner Bros'la çalışmayacağını söylerken; Nolan, HBO Max'in dünyaının en kötü video akış platformu olduğunu söylemişti. Dune filminin yönetmeni Denis Villeneuve ise bu kararın yanlış olduğunu ve bu karardan dolayı Dune'un olası devam filmlerinin iptal olabielceğini söylemişti.

Denis Villeneuve'ün bu konudaki uyarısını da Warner Bros dikkate almış gibi gözüküyor. Deadline'ın haberine öre Warner Bros. bu son kararından sadece Dune özelinde geri adım atıyor. Yani olası devam filmleri ertelenmesin diye sadece Dune için bir ayrıcalık yapılacak ve filmin sadece sinemalarda yayınlanması sağlanacak. Henüz resmi bir açıklama yok ancak eğer bu durum gerçekleşirse Dune'un ertelenmesi de tekrar gündeme gelebilir. Şu an için yayın tarihi 1 Ekim 2021.

Denis Villeneuve'ün olası Dune filmlerinin iptal edilebileceğini düşünmesinin sebebi ise, filmin tamamen sinemaya göre tasarlanmış ve çekilmiş olması.

Kaynak:https://deadline.com/2020/12/the-little-things-john-lee-hancock-30-year-odyssey-denzel-washington-rami-malek-jared-leto-hbo-max-controversy-1234660476/

• Yani yeni gelen filmler önce sinema sonrasında internet platformlarında yayınlanmalı...

• bence direkt olarak internetten yayınlanmalı...:)

• çok yakında tüm filmler ; filimi bölmeyen reklamlarla süslenmiş bir şekilde yayınlanacak bu şekilde insanlar film izleyecek ! ve ücretsiz ve bedava olacak desem ! siz buna şimdi inanmayın ! ileride nasıl olsa ben söylemiştim diyeceğim.

• Pek mantikli degil 500 milyon dolara maliyet edilmis bir filmi sadece reklamlar ile finanse edemezsin

• Verin netflixe izleyelim
  • deliriyorum bunların havasına ,kimsiniz kardeşim .parayı ben veriyorum sen bana ulaşılabilirlik sağlayacaksın mecburmuyum bir sürü insanla aynı yerde olmaya
    çok merak edersem alır kitabını okurum
    halihazırda sürüyle izlenmeyi bekleyen içerik var zaten

• İtunes 4k Dolby vision Dolby ATMOS kalitesinde beklerim

• quote:

Denis Villeneuve'ün olası Dune filmlerinin iptal edilebileceğini düşünmesinin sebebi ise, filmin tamamen sinemaya göre tasarlanmış ve çekilmiş olması.

Komik bir gerekçe. E Blu-ray ile satılan filmler ne için çekilmişti? Geçiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kartal Göz kullanıcısına yanıt
    Normal şartlarda Blu-ray ile satılmak için bir film çekildiğini görmedim. Ya film sinema için çekilir ve vizyondan kalktıktan sonra Blu-ray'e gelirdi. Ya da Netflix, Hbo gibi streaming platformlarına özel film çekilir ve platformda yayınlamasıyla aynı anda Blu-ray'e gelirdi. Şu an olağanüstü günlerden geçtiğimiz için beyazperdeye gitmeksizin blu-ray ile filmler çıkabilir. Ancak çok nadir örnekler ve salgın bittiği vakit bir daha göremeyebiliriz.

• quote:

Orijinalden alıntı: White Water

Normal şartlarda Blu-ray ile satılmak için bir film çekildiğini görmedim. Ya film sinema için çekilir ve vizyondan kalktıktan sonra Blu-ray'e gelirdi. Ya da Netflix, Hbo gibi streaming platformlarına özel film çekilir ve platformda yayınlamasıyla aynı anda Blu-ray'e gelirdi. Şu an olağanüstü günlerden geçtiğimiz için beyazperdeye gitmeksizin blu-ray ile filmler çıkabilir. Ancak çok nadir örnekler ve salgın bittiği vakit bir daha göremeyebiliriz.

Katılıyorum, Sinemadaki getirinin yanında bluray satışları ve dijital platform getirileri bir hiç. Kimse 300-500 milyonluk filmleri her kolay kolay sinemada çıkmadan koymaz o platformlara. Ha koysa da filmi parayla satarlar. 5-10$ daha öde filmi izle gibi olur. Ama bu da işlerine gelmez, filmin korsanı hemen 4k kalitede internete düşmüş olur.

• Yönetmenler filmlerinin korsan olarak izlenmesini istemiyor o yüzden de sinema diye diretiyorlar. Haksız da sayılmazlar. İyi bir drm sistemi ile korsanın önğne geçerlerse ilk olarak bu yönetmenler online platforma film çekecekler görürsünüz.

• Vatov kullanıcısına yanıt

Aynısını yazdım, sonra “bana ne ya” diyerek sildim. Önce filmlerin bütçelerine sonra gişelerine bakmak lazım. 200-250 milyon dolar bütçeli filmleri sinemada gösterip 400-500 milyon dolar (milyar dolara çıkan rakamlar var) para kazanmak varken , üstelik birkaç ay sonra DVD, Blu-ray veya iTunes da tekrar piyasaya sürüp gelirine gelir katmak varken hangi yapımcı stream e verir filmini? Veya servisler film başına kaç yüz milyon dolar öder? Kaç filime bu paraları verir? Ben de yapımcı olsam Warner Bros ile çalışmazdım.

• Fearless_tr kullanıcısına yanıt

film çekilirken ışıkçıya 1 milyon dolar maaş mı veriyorlar !?

film dediğin şeyde 10 kişi çalışmıyor ! hadi 40 kişi çalışıyor desen !

her biri 10 milyon dolar mı kazanıyor !?

• filmlerde ışıkçılar sesçiler mi oynuyor? recep ivedikten bahsetmiyoruz dostum üst seviye holywood filmlerinde başrol oyuncuları on milyonlarca dolar kazanıyor.. fazla da zor değil girip box office e yazarak 1-2 marvel filminin bütçesini öğrebilirsin

• Dünya git gide digitale doğru kayıyor. Her yönden bu şekilde ilerleme var. 5-10 sene içinde sinema salonları olayı bitecek diye düşünüyorum.

• Bence isabetli bir seçim olmuş

Haberi gördüğümde çabuk ulaşılabilir olduğu için sevinmiştim ama bir yandan da sektörün ilerlemesi ayakta kalabilmesi ve gelişimi açısından olumsuzdu.

Zaten HBOMax'ta yayınlandığı dakikada hemen stream download yada capture yoluyla ortamlara düşecek.

Her türlü zarar edecekler.

Sinemalar her daim ayakta kalmalı, sinemanın keyfi her zaman farklıdır.

Sonuçta evde IMAX kalitesini bulamazsınız bu filmler IMAX'e göre teknolojinin son olanaklarıyla çekiliyor.

Çözüm için şahsi fikrim:

Filmin vizyon tarihinden 45 gün sonra Digital platformda 60 gün sonra Bluray'de yayınlanmasıdır.

Ama en önemlisi de şudur bu Netflix Disney+ HBOMax gibi streaming platformlarına özel filmlerin yapılması bu da yüksek gelir elde edilen filmlerden gelen bütçeyle düşük bütçeli senaryo bazlı filmler çıkarmaktır akıllı olsunlar 10 -20 milyon dolara'da film yapılır.

Örnekleri çok var.

• quote:

Orijinalden alıntı: Clusive

Yani yeni gelen filmler önce sinema sonrasında internet platformlarında yayınlanmalı...

kesinlikle... Wonder Woman pandemi olmasaydi buyuk ihtimalle 1 milyar gise yapacakti.. simdi HBO MAX da 1 milyar gelir yapmasi imkansiz

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.