Şimdi Ara

Among Us, aylık aktif oyuncu sayısında tarihi rekor kırdı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
375
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Among Us, aylık aktif oyuncu sayısında tarihi rekor kırdı

Bu yılın en büyük sürpriz atılımını gerçekleştiren 'Among Us' oyunu tarihi bir rekora imza attı. Pazar araştırma firması Nielsen/SuperData'nın yayınladığı yeni verilere göre Among Us'ın aylık aktif kullanıcı sayısı Kasım ayında yaklaşık 500 milyon seviyesine ulaşmış durumda. Among Us'ın açık ara tarihin en popüler oyunu olduğu belirtiliyor.

Among Us'ın oyuncu sayıları inanılmaz bir seviyeye ulaşmış olmasına rağmen yapımcıların elde ettiği gelir hala görece düşük seviyede. Konuyla ilgili bazı açıklamalar yapan SuperData,"Among Us'ta para harcanacak çok fazla şey olmadığı için gelir rakamları görece küçük seviyede. 5 dolarlık fiyata sahip olan PC versiyonu, oyuncu havuzunun çok küçük bir kısmını (%3) oluşturmasına rağmen toplam gelirde en büyük paya (%64) sahip." ifadelerini kullandı.

Among Us ilk olarak Haziran 2018'de iOS ve Android platformlarında ücretsiz olarak yayınlanmıştı. Oyun daha sonra Kasım 2018'de de 5 dolarlık fiyat etiketiyle PC'ye geldi. Ancak ilginç bir şekilde geçtiğimiz 2020 yazına kadar Among Us'ı neredeyse kimse tanımıyordu. Yani iki buçuk yıllık bir oyun bir anda ortaya çıkıp aniden tüm dünyayı kasıp kavurmaya başladı.

Among Us bu ay itibarıyla Nintendo Switch'e ve Xbox Game Pass'e de gelmiş durumda. Oyunun ayrıca 2021'de Xbox konsolları için de yayınlanacağı doğrulandı. PlayStation tarafında henüz bir açıklama yok ancak oraya da gelmesi bekleniyor.

Kaynak:https://www.videogameschronicle.com/news/among-us-is-reportedly-the-most-popular-game-ever-in-terms-of-monthly-players/

• Açıkçası henüz oyanamadım, oynayanları izledim bol bol ama öyle aman aman illa oynanması gereken bir oyun gibi görünmüyor. Bu kadar popüler olmasının tek sebebi sanırım sürü piskolojisi olan sosyal yönlendirme. Bu yönlendirme bir kaç ay sonra bittiğinde oyuncu sayısı ciddi düşüş yaşayacak. Steam pubgyi Twitch yayıncıları hergün oynarken online oyuncu 2 milyona dayanmıştı, Twitch ciler pubg yayınlarını büyük oranda bırakınca aktif oyuncu 200binlere düştü, neredeyse %90 düşüş yani.
  • Açıkçası henüz oyanamadım, oynayanları izledim bol bol ama öyle aman aman illa oynanması gereken bir oyun gibi görünmüyor. Bu kadar popüler olmasının tek sebebi sanırım sürü piskolojisi olan sosyal yönlendirme. Bu yönlendirme bir kaç ay sonra bittiğinde oyuncu sayısı ciddi düşüş yaşayacak. Steam pubgyi Twitch yayıncıları hergün oynarken online oyuncu 2 milyona dayanmıştı, Twitch ciler pubg yayınlarını büyük oranda bırakınca aktif oyuncu 200binlere düştü, neredeyse %90 düşüş yani.
  • oyunun basarisi oynanisi oyunun kalitesi gibi faktorlerden ziyade insan psikolojisine hitap etmesi. grup icindeki haini ariyorsun. bu yuzden ozellikle yakin arkadas cevresi, aile tanidiklar arasinda oynadiginda cok eglenceli oluyor.

• hiç oynamadım .para verseler oynamam boş :)

• oyunu sevmedim acikcasi 10 oyunda 1 inde katil oldum imposter mi deniyor neyse. chata suc atacak birini ariyorsun blue falan yaziyorsun gormiyenler yanlis yonleniyor oyun baya kisa nr oynadigini bile anlamiyorsun

• Merak edip indirdim ama oynamayı beceremedim. :(

• Hileye çözüm bulamadılar...
  • Sanırım arada bir böyle iyi gaz verilen şeye üşüşen veya birinin attığı işaret fişeğinin peşinden koşan zombiler gibi popüler bir şey duydu mu sürüyle koşturan bir kör kitle var. Bunlara her şeyi iyi bir gaz ile anlık satarsın. Bir zaman yine böyle bir işaret fişeği ile Pokemon peşine düştüydüler dağ bayır Pokemon avlıyolardı, noldu, tüm pokeler toplandı da evlerine mi döndüler yoksa medyadaki popülerliği yok olunca telefonlarından ışık hızıyla sildiler hatırlamamak için unuttular mı bilinmez. Sazan avı.

• Oyun popüler tamam ama yapımcı firma o kadar pasif ki. 5 dk aramayla impostor olma hilesi bulup yüklenebilir, işte o kadar kolay. Ne ban var ne de başka bir yaptırım. Bazen dc grubuyla 15 oyun yapıyoruz 1 kere impostor gelmiyor ve kendini hamal gibi tüm gece görev yaparken buluyorsun. Hile yapanlar anlaşılmıyor, çünkü dediğim gibi hiç bir şekilde güvenlik yaması veya bir yaptırım gelmiyor hilecilere.

• Beğenmedim strateji yok bir şey yok.imposter kaç oyundur vermedi bana oyunlar fazla kısa ne oynadığını bile anlamadan oyun bitiyor. kısaca reklamla şişirilmiş berbat bir oyun.

• tamamen yalan üzerine olan bir oyun... hala bu kadar oynayanı olması ilginç.

Gördüm sen öldürdün , - Hayır ben öldürmedim. İkisinden birini atın, sonra diğerini atın...

• Ne kadar boş yorum var ya. Kararında oynarsan gayet keyifli, kafa dağıtmalık bir oyun. Sabah akşam oyunu oynayın üzerine kitap yazın demiyor kimse.

• Yap mobil oynayışı al o güzel hazı

• Oyunun çok eğlenceli olduğunu hissediyorum ve sık sık arkadaşlarımla oynuyorum.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.