Şimdi Ara

Yatırımcılar Cyberpunk 2077'den dolayı, CD Projekt'e dava açmak için hazırlanıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
0
Favori
1.546
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yatırımcılar Cyberpunk 2077'den dolayı, CD Projekt'e dava açmak için hazırlanıyor

Yayıncılığını ve geliştiriciliğini CD Projekt Red'in yaptığı bu yılın en çok beklenen oyunlarından biri olan Cyberpunk 2077 yaklaşık bir hafta önce çıkışını yaptı. Ne yazık ki oyun içerik anlamında farklı, performans anlamında da sorunlu bir şekilde çıkış yaptı.

Çıkışından bu yana da her gün oyun ile ilgili enteresan bir şeyler ortaya çıkıyor. Şu ana kadar neredeyse hiçbir oyunun başına gelmeyen şeyler Cyberpunk 2077'nin başına geldi. New York Times'ın son haberine göre de tüm bu olanladan sonra CD Projekt bir de davalık olabilir.

Ayrıca Bkz.Cyberpunk 2077 geliştiricileri yönetime sinirli: "Neden oyun bitmeden bitti dediniz?"

New York Times'ın son haberine göre CD Projekt büyük bir davayla karşı karşıya. Binlerce kişi oyunda söylenen şeylerin çoğunun olmaması sebebiyle para iadesi istiyor. Ancak yatırımcıların böyle bir hakkı elbette yok. Şirketin piyasa değeri de bildiğiniz gibi oyunun çıkışından bu yana normalden çok daha fazla bir şekilde düşmeye başladı. Bu durum da yatırıcılar için hiç de iyi bir şey değil.

Polonya'nın başkenti Varşova'daki avukatlar ve bazı yatırımcılar, CDPR'a toplu dava açmak için hazırlanıyorlar. CDPR'ın yatırımcısı olduğu bilinen Polonyalı Mikolaj Orzechowski'nin paylaştığı bir gönderiye göre, kendisi şu anda bir hukuk firması ile bilrikte dava açmak için analiz yapıyor. Ceza Kanununun 286. Maddesi'ne göre "mali fayda sağlamak için yanlış beyanda bulunma" gerekçesiyle dava açılması bekleniyor. Kısaca oyunun çıkışından önce, yapılan yanlış tanıtımlardan dolayı bir dava açmak için hazırlık yapılıyor şu anda. 

Tüm olayların sonucunda CD Projekt'e ne olacak cidden büyük bir merak konusu. Oyunu söz verdikleri gibi düzeltmek için çalıştıklarını biliyoruz. Bu süreçte geliştirici ekibin çok da bir suçu olmadığını belirtmek gerek. CD Projekt Red, işleri düzeltebilecek mi yoksa daha da mı kötüye gidecek ilerleyen günlerde göreceğiz.

Kaynak:https://www.dualshockers.com/cyberpunk-2077-studio-could-be-facing-possible-lawsuit/
    Kaynak:https://www.pcgamer.com/cd-projekt-may-face-class-action-lawsuits-over-cyberpunk-2077/

• Keanu Reeves de harcandı ara yerde.

• Cumartesi sabahı ryzen işlemci kullanıcılarına güncelleme geldi bana dahil 1.7 gb oyun daha kötü hale geldi 36 fps kadar düşmeye başladı şehir içlerin de anladım ki şubat güncellemesin den sonra bu oyuna girilir anca
  • İsminde meymenet olmayan uyduruk bir şirketin sıvaması olayı...

• Yeni witcher çıkarana kadar batmazlar inş.

• Ben oyunu oynamayı bıraktım. Seneye güncelleme geçmişine bakıp karar vereceğim.
  • PR hariç diğer firmalara ders olsun, render tanıtım videoları ile insanları kandırmak isteyenler daha dikkatli olsun!

PR ise candır ya. Umarım bu oyunu toparlamaları bir 7 sene daha almaz.

• Oyunun kötü çıkmasına vesile olan yatırımcılar bir de dava mı açacakmış?

• Deswaaa kullanıcısına yanıt
    Oyunu ekran kartı ayarlarından 35 fps'e sabitleyip, yüksek motion blur ile oynamayı dene, göze akıcı geliyor o şekilde tabi monitöründe freesync veya gsync varsa.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mr.biceps -- 21 Aralık 2020; 11:34:42 >
  • Ben GeForce Now ile oynuyorum bir tek RTX açınca cortluyor ama onun dışında 60 sabit oynuyorum.
  • mr.biceps kullanıcısına yanıt
    freesync var msi rx 5700 xt gaming x kartım var inanırmısın 2k ultra yakın oynadım bu zamana kadar ilk kez bu oyun da sürünüyorum 1080p de şehir dışın da sağbitliyorum 60 fps yağ gibi akıyor 2 saat oynadık dan sonra başlıyor şehir içlerin de 35 55 arası fps lerde ben böyle oynamam bu oyunu beklicem adam akıllı oynarım oyunu çok beğendim ama teknik sorunları insanı yıldırıyor 😔
  • herkesin yüzünün gülebileceği bir dünya !

ya cennette, yada cyberpunk-2077 oyununda olur :D

+1 ( kaliteli yorumlar +1 i hak eder !!! :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ProjectMan -- 21 Aralık 2020; 11:48:43 >
  • CD Projekt Red için kötü de olsa bir tecrübe oldu. Bundan sonra hiçbir firma bu tip işlere girmez.

• Ne oyunmuş be kardeşim ya.

Sırf 7 senedir oyundan anlamayan veledlerin övmesi yüzünden leş bir oyun goddest game olarak tanıtıldı sonra beklendiği gibi leş gibi olunca aa banane banane ben böyle olsun istemedim banane.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ha ?

• Psikososyal kullanıcısına yanıt
    Rahatsizmi ediyorum? Ozur Dilerim.
  • Psikososyal kullanıcısına yanıt
    hocam banka hesabınızda fazladan 45 bin tl var herhalde
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.