Şimdi Ara

Cyberpunk 2077'nin sorunlarını gidermeye yönelik yeni bir yama yayınlandı

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
593
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Cyberpunk 2077'nin sorunlarını gidermeye yönelik yeni bir yama yayınlandı

Yayıncılığını ve geliştiriciliğini CD Projekt Red'in yaptığı Cyberpunk 2077, geçtiğimiz hafta çıkışını gerçekleştirmişti ve ardından da ilk gün yaması ve yama 1.04 yayınlanmıştı. Şimdi de sorunları çözmek adına bir yama daha yayınlandı.

Ayrıca Bkz.Cyberpunk 2077 geliştiricileri yönetime sinirli: "Neden oyun bitmeden bitti dediniz?"

Cyberpunk 2077'nin 1.05 yaması, CD Projekt'in geçtiğimiz hafta duyurusunu yapmış olduğu bir yama ve genel olarak performans sorunlarını ve hataları çözme amaçlı yayınlandı. PlayStation 4/5 ve Xbox One/Series için yayınlanmış olan yamanın boyutu 17GB. PC için yayınlanan yamanın boyutu ise 3.9 GB. Yama notlarında öne çıkan noktalar şu şekilde:

• Birçok görevdeki ilerlemenizi engelleyen veya keyif kaçıran hatalar düzeltildi.

• Siper alan NPC'lerin tepki süreleri iyileştirildi.

• Çatışma sırasında sivilleri uzaktan öldürmek için gereken atış sayısı düzeltildi.

• Başka biriyle görüştüğünüzde Delamain'in görüntüsünün, görüştüğünüz kişinin üzerinde çıkması sorunu düzeltildi.

• Elinizde silah olmadığında ekranda kalan nişangah hatası düzeltildi.

• Arabadan indiğinizde envanterin kapanma sorunu düzeltildi.

• Çökme sorunları giderildi.

• Oyun kapatıldığında çıkan Steam Overlay çökmesi düzeltildi. 

• memory_pool_budgets.csv dosyası kaldırıldı. 

• Işın izlemeli yansımalar ortama göre dha parlak olmayacak.

• Chromatic Aberration ve Film Grain açıkkenki görüntü keskinliği iyileştirildi.

• Bazı araçların görünümü düzeltildi.

• 4 çekirdekli ve 6 çekirdekli AMD Ryzen işlemciler için varsayılan çekirdek/iş parçacığı kullanımı optimize edildi.

Cyberpunk 2077'nin eski nesil konsollar tarafındaki sorunlarını tamamen gidermek için yayınlanacak olan ilk büyük yama ocak ayında, diğeri de şubat ayında yayınlanacak. 1.05 yamasının tüm iyileştirmelerini ve geliştirmelerini buradan okuyabilirsiniz.

• Bu oyun sorunlu çıkan ne ilk nede son oyun. 7/24 oyunun kötülüğü hakkında yorum yapmak yerine veya bozuk olarak oynamak yerine 3 ay bekleyin bahar aylarında sorunsuz şekilde rahat rahat oynayın. Dünya'nın sonu gelmiş gibi davranıyor insanlar o kadar da değil başka oyun mu yok zaman geçirecek.

Muhtemelen oyuna 2 yıl içinde 2 dlc gelecektir.
    Çok reklamı yapıldığı için göze batması hata olunca da çukura sokulması normaldir. çok daha az detay veren pubg sistemi daha çok yoruyor. optimizasyon yok gibi. detaylarda ticari etkisi olan şeyler dışında birşey de gelmiyor. kazanç olarak ta bu oyunun 10katıdır herhalde. ps4 ve xbox performansı için bir şey diyemem sakat bir durum. satış iptali en azından kızgınlığı ve kazığı hafifletir. pc ve yeni konsollarda ise oyun yağ gibi. eksikliklerinin olmasıda hoş değil. çok fazla detay olduğu için en az 4-5 aylık zamana daha ihtiyaç varmış gibi görünüyor. DLC'lerde süpriz yapıp birkaçını ücretsiz vererek ve birçok mini dlc çıkartıp oyunun görevlerini içeriğini etkileşimini artırarak oyunu alanların sevgisini kazanabilirler. firmanın şu yazdıklarıma benzer şeyler düşündüğüne adım gibi eminim, en başta kopya kilidi koymadılar. tr gibi ülkelerdeki oyuncular için özel fiyat belirlediler. iyi niyetli görüntüsü net ama oyunu bitirme ve çıkarma zamanı kısmında iyi yönetemedikleri de gün gibi aşikar. zamanla ibre iyi yöne kayacaktır. cyberpunk2077 iyi yönde gelişecek ve seri olacaktır diyorum.
  • Bu oyun sorunlu çıkan ne ilk nede son oyun. 7/24 oyunun kötülüğü hakkında yorum yapmak yerine veya bozuk olarak oynamak yerine 3 ay bekleyin bahar aylarında sorunsuz şekilde rahat rahat oynayın. Dünya'nın sonu gelmiş gibi davranıyor insanlar o kadar da değil başka oyun mu yok zaman geçirecek.

Muhtemelen oyuna 2 yıl içinde 2 dlc gelecektir.

• Konsol tarafında istenilen düzeye gelmesi pek muhtemel değil PC tarafında işler zamanla daha iyi hale gelecek gibi gözüküyor oyun PC oyunu konsol oyunu değil

• PUBG ilk çıktığında oyunu 1080 ti ile bile 40-50 fps lerde oynanabiliyordu. Oyun o kadar kötü optimize edilmişti. Ama zaman geçtikçe baya düzeldi. Bu oyunda belki daha fazla hatalar çıkmış olabilir ama bu oyun PUBG den en az 20 kat daha ayrıntılı. Onun için gayet normal bu hatalar bence.
  • Güçlü bir pc ile oynuyorum, tek kelime ile muhteşem olmuş. Bu yıl Ghost of Tsushima ile birlikte oynadığım en iyi oyun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Oyuna gereksiz yüklendiler oysa yapımcı oyunun sorunlarını hızlı giderebilcek bir firma
  • Şaka mısınız? Oyuna az bile yüklenildi adamlar alenen yalan söyledi eski nesilde şaşırtıcı derecede iyi çalışıyor diye. Buna yüklenilmesin de neye yüklenilsin? Bir firma daha kötü ne yapabilir bilmiyorum? Daha vaad edilip de yapılmayanları saymıyorum yani

• la ben sana demedim mi !?
    bu oyunun oturması için kafadan 1 yıl daha var diye !

• PS4 FAT için gayet güzel bi yama olmuş grafik anlamında ama daha da iyisi olabilir.
  • Ps4 de, Ayar seçenekleri calismiyor. Herhangi bir ayar değiştirince, Ayar menüsünden çıkamıyorum. 1.04de sorun yoktu. Çalışan şeyleri de bozmasalar iyiydi.

• slmklcgl S kullanıcısına yanıt
    Çok reklamı yapıldığı için göze batması hata olunca da çukura sokulması normaldir. çok daha az detay veren pubg sistemi daha çok yoruyor. optimizasyon yok gibi. detaylarda ticari etkisi olan şeyler dışında birşey de gelmiyor. kazanç olarak ta bu oyunun 10katıdır herhalde. ps4 ve xbox performansı için bir şey diyemem sakat bir durum. satış iptali en azından kızgınlığı ve kazığı hafifletir. pc ve yeni konsollarda ise oyun yağ gibi. eksikliklerinin olmasıda hoş değil. çok fazla detay olduğu için en az 4-5 aylık zamana daha ihtiyaç varmış gibi görünüyor. DLC'lerde süpriz yapıp birkaçını ücretsiz vererek ve birçok mini dlc çıkartıp oyunun görevlerini içeriğini etkileşimini artırarak oyunu alanların sevgisini kazanabilirler. firmanın şu yazdıklarıma benzer şeyler düşündüğüne adım gibi eminim, en başta kopya kilidi koymadılar. tr gibi ülkelerdeki oyuncular için özel fiyat belirlediler. iyi niyetli görüntüsü net ama oyunu bitirme ve çıkarma zamanı kısmında iyi yönetemedikleri de gün gibi aşikar. zamanla ibre iyi yöne kayacaktır. cyberpunk2077 iyi yönde gelişecek ve seri olacaktır diyorum.

• Multiplayer için tamam da 1-2 yılda kendine gelecekse ne anlamı var oyunun? Tam oynuyorsun abuk subuk bir hata. Sonra bir tane daha. Bir tane daha...

"Lan başlarım böyle oyuna!" deyip kapatıyorsun mesela.

5 kere bitirip baştan oynamıyorsan sorun yok tabi, en son bitirdiğinde oyun kıvama gelmiş olacak, hatalardan giderilecek falan.

Tam hazır olmadan neden piyasaya sürersinki? Dediğim gibi multiplayer hedef ise sorun yok ama. Bu oyun da öyle al eline silahı dan dan dan giriş sonra vurulunca baştan başla bir oyun değilki, RPG.

Konu tamam grafikler muhteşem herşey dört dörtlük ama oyunda bi sürü hata. Keyif kaçar.

Konsollar tam bir fecaat zaten. Konsollara sonra çıkar mesela. De ki "PC önce konsollar 6 ay sonra"

Nerden baksan saçma bir iş çıkmış bence.

• .PanxeR. kullanıcısına yanıt
    2 sene önce 79 liraya ön sipariş vermediğime üzülerek 250 lira da vermek istemeyen biri olarak oyunun witcher 3 gibi her indirimde 30 liraya düştüğü günlere kadar bekleyeceğim , o zamana tüm sorunlar da çözülmüş olur zaten, aceleye gerek yok bence de.
  • Beklenti fazla olunca hatalar da göze çok büyük görünüyor haliyle. Ama yüzyılın oyunu gibi lanse edildi ondandır. Bir beş altı ay sonra hem indirimde alınıp oynanır, hem ucuza hem de bütün yamaları yapılmış Steam versiyonu tercih edilir.

• İonian_Gamer İ kullanıcısına yanıt

Valla ben nispeten eski sayılacak Gtx 1070 ile oynuyorum ben de çok beğendim. Akıcı ve güzel optimize edilmiş.

• Versiyon 2.0 çıkınca oynarım.
  • Lord Melkor kullanıcısına yanıt
    GTA 4 ün Pc portu cıktıgından sonra en az 1 sene sonra oynanabilir hale gelmişti. Aynı tepkiyi göstermiş miydin ?

• smalsrol S kullanıcısına yanıt
    Gta 4 pc de beklediğimizden çok daha iyi çalışıyor diye bir açıklama hatırlamıyorum.
    Ayrıca şöyle bir liste de hatırlamıyorum

https://www.reddit.com/r/cyberpunkgame/comments/kcve8s/promised_but_missing_feature_list_will_update/?ampcf=1
  • cod 25gb lık güncellemerinden sonra bu çerez bence 17gb..

• Oyun oldukça iyi. Eski nesil çöpler yüzünden bu hallere düştü firma

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.