Şimdi Ara

Microsoft Edge daha hızlı açılacak: 88. sürümle gelecek yeni özellikler

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
536
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Microsoft Edge daha hızlı açılacak: 88. sürümle gelecek yeni özellikler

Yazılım devinin tarayıcısı kullanıma sunulduğu günden bu yana hızlı bir şekilde iyileştirilmeye devam ediyor.

Edge'in başlangıcı hızlanıyor

Beta sürüme eklenen yeni özellik sayesinde yeni Edge tarayıcısı sistem başlatıldığın arka planda bir işlem halinda çalışmaya başlayacak. Böylelikle kullanıcı Edge tarayıcısına tıkladığında eskisine nazaran daha hızlı bir yükleme deneyimi elde edilecek.

Dikey sekme

Bir başka önemli değişiklikse sekme konumunda. Dikey konumlandırılabilecek sekmeler sayesinde ultrawide panele sahip kullanıcılar monitörlerinin bu artısından faydanalanarak dikeyde alan kazanabilecek. Dikey sekmeler 16:9 panellerde de görünüm açısından güzel bir özelleştirme olabilir.

Yeni gizlilik özellikleri

Bununla birlikte versiyon 88’le birlikte tarayıcıya eklenecek book view özelliğiyle dokümanlar tek sayfada ya da kitap görünümünde görüntülenebilecek. Siteye özgü izinleri görüntülemenin yanı sıra üçüncü parti çerezleri temizleme özelliğinin de yolda olduğunu belirtelim.

Ayrıca Bkz.Blower fanlı RTX 3090'lar çoğalıyor: MSI da listeye eklendi

Son olarak yeni Edge tarayıcıya kurumsal müşterilere yönelik olarak FTP protokolünü kullanan siteler için İnternet Explorer modu da eklenecek. Yeni sürüm Microsoft’un yol haritasına göre önümüzdeki ay yaygın kullanıma sunulacak.

Kaynak:https://www.windowslatest.com/2020/12/18/microsoft-edge-to-get-startup-boost-new-tabs-layout-and-more/

• Gayet iyi bir tarayıcı olmuş. Chromium tabanına geçmeleri iyi oldu. Yeterince hızlı ve kullanışlı buluyorum.
  • Chrome'u yıllar sonra bıraktıran tarayıcım oldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Frobisher -- 19 Aralık 2020; 13:16:52 >
  • Yaklaşık 3 aydır kullanıyorum gayet memnunum
  • Adamlar tasarımdan logoya kadar Chrome'u birebir kopyaladılar, Google'dan ses seda yok. Çok ilginç..

• Şu haliyle bile Chrome'dan iyi. Herkese tavsiye ederim. Hem hızlı hem de arayüzü güzel, hem de Chrome mağazasından eklenti indirebiliyorsunuz. Chromium çok kaliteli ama Chrome (artık kime ne yolluyorsa) daha yavaş.
  • Biyturs_OnSr kullanıcısına yanıt
    Chromium da Android gibi. Açık kaynaklı.
    Logoda yanılıyorsun, logo operanın logosunu andırıyor dostum ayrıca birebir aynısı olmadığı müddetçe kimse kalkıp da bişey diyemez örneğin pazarlarda satılan çakma nike ların nikse & nixe gibi isimlerle satılması gibi 😂 ha benzeterek eşsiz bir tasarım ortaya koymamaları tabikide iyi bişey değil şirket adına kopyacılık adı altında aşşağılayıcı bir durum söz konusu ama ne yazıkki birebir aynısı olmadığı müddetçe kimse bişey diyemiyor.
  • Valla hiçbişey opera gx tarayıcısı kadar keyif vermiyor ne yalan sölim. Dahili vpn dahili reklam engelleme modülleri, senkronizasyon, dahili oyun haberleri olsun gayet başarılı buluyorum operanın oyuncular için çıkardığı gx tarayıcısını, kullanmayana da tavsiye ederim.
  • chrome tarayıcısını boş işler dışında hiç açmazdım. şimdi edge gelince hiç açmıyorum. microsoft abi böyle devam ederse chrome tarayıcısını bilgisayardan kaldırabilirim.

• Chromium'a geçmeden önce yapmak akıllarına gelmemiş herhalde bunları.
  • Brave browser kullanıyorum 1 yılı geçti YouTube ve donanım haber reklamlarının canına okuyor forumda tek bir sayfada bezen 60 dan fazla reklam oluyor hiçbirini göstermiyor ot tıkayacaz olum reklamlarınıza ott
  • Bravo valla günün birinde MS, Google’dan daha iyi bir browser yaptı. Şu haliyle bile inanılmaz hızlı ve kullanışlı. Chrome’u sileli 7-8 ay oldu hiç aratmadı.

Neticede aralarında illa ki bir anlaşma vardır. Microsoft bile Android'li cep telefonu çıkardı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • anilk91 kullanıcısına yanıt
    Logosu firefox logosunun yaklaşık 70 derece saat yönünün tersine döndürülmüş hali.

• hopeyoung H kullanıcısına yanıt
    Tilkiyi saymazsak evet haklısınız 😂 yani benzetmek istedikten sonra hertürlü benzerlikleri var tabi hocam ben yok demiyorum 😂
  • Çok stabil ve kullanışlı olmuş, yaptıkları bazı yenilikler iyi bazılarıda çok aham şaham yenilikler olmuyor.
  • Zaten çok hızlı açılıyor. Daha ne kadar hızlanabilir
  • Benim pcde en hızlısı bu zaten 4 tarayıcı içinde
  • Chormiuma geçtiğinden beri kullanıyorum. Yeni kurulu sisteme ekstra tarayıcı yüklemekten kurtarıyor beni. Gayet başarılı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.