Şimdi Ara

Yeni Snapdragon işlemcili akıllı telefonlar, Android 12-13-14 güncellemelerini alabilecek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
1
Favori
1.080
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yeni Snapdragon işlemcili akıllı telefonlar, Android 12-13-14 güncellemelerini alabilecek

Google, Qualcomm yongalarına sahip yaklaşan akıllı telefonların, üç yıl boyunca büyük Android güncellemelerini destekleyeceğini ve güvenlik güncellemelerini de dört yıl süreyle alabileceklerini duyurdu. Bu gelişme, Google ve Qualcomm'un, Android güncelleme sürecini basitleştirmek amacıyla birkaç yıl önce başlayan Project Treble üzerindeki ortak çalışmasının bir sonucu.

Ayrıca Bkz.WhatsApp'ın web ve masaüstü sürümüne görüntülü ve sesli arama özelliği geliyor

Destek süresinin önemli ölçüde uzatılması yalnızca yeni cihazlar için geçerli olacak ve halihazırda piyasaya sürülen modelleri etkilemeyecek. Dolayısı ile Qualcomm, Snapdragon 888'den başlayarak tüm akıllı telefon yonga seti portföyü için üç büyük Android işletim sistemi güncellemesini de destekleyecek.

Ancak bu noktada Google'ın yayınlayacağı Android ve güvenlik güncellemelerinin uygulanmasının, akıllı telefon üreticilerinin inisiyatifinde olacağını da belirtelim.

Yeni Snapdragon işlemcili akıllı telefonlar, Android 12-13-14 güncellemelerini alabilecek

Üreticiler buna uymayabilir

Samsung, Xiaomi, HMD Global ve diğer şirketlerin bu yeni güncelleme uygulamasını kullanıcılarına yansıtıp yansıtmayacakları ise muamma. Zira kullanıcılar telefonu aldıklarında yüklü olan Android 11 işletim sistemini de sayacak olursak, Android 11-12-13 ve 14 sürümlerini tek bir cihazla kullanabilecekler. Bunun da yeni cihaz satışlarını olumsuz etkileyeceği düşünülebilir.

MediaTek çipli cihazlar için gelecekte böyle bir desteğin uygulanıp uygulanmayacağı şu anda bilinmiyor.

Kaynak:https://www.androidpolice.com/2020/12/16/google-and-qualcomms-big-update-announcement-isnt-what-it-seems-heres-what-you-need-to-know/

• Google bu işi Microsoft gibi kendisi yapmadığı veya üreticilere şart koşmadığı sürece o iş olmaz.

Piyasada da zilyon tane model varken bu iş öyle kolay kolay yapılmaz. Her işlemci ve işlemci modelini, ram ve ram modelini, ekran ve ekran boyutunu, ana kamera ve ön kamera paketini, üreticilerin kendi arayüzlerini vs hesap edip sürüm çıkarmanız lazım. O da kolay iş değil. Apple bile kendi tasarladığı ve model itibariyle devede kulak bile olmayan model sayılarına çıkardığı yeni sürümde problem yaşayabiliyor iken bu iş biraz zor.

• Android'in bu güncelleme olayı can sıkıcı oldu iyice

• Android şu güncelleme işini iOS gibi yapabilse zirvelere oynar.

• V4LKyR V kullanıcısına yanıt

Google bu işi Microsoft gibi kendisi yapmadığı veya üreticilere şart koşmadığı sürece o iş olmaz.

Piyasada da zilyon tane model varken bu iş öyle kolay kolay yapılmaz. Her işlemci ve işlemci modelini, ram ve ram modelini, ekran ve ekran boyutunu, ana kamera ve ön kamera paketini, üreticilerin kendi arayüzlerini vs hesap edip sürüm çıkarmanız lazım. O da kolay iş değil. Apple bile kendi tasarladığı ve model itibariyle devede kulak bile olmayan model sayılarına çıkardığı yeni sürümde problem yaşayabiliyor iken bu iş biraz zor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Önemli olan alabilmesi değil, birilerinin verebilmesi. Alış kuvvetli de veriş zayıf. 👎🏻
  • redminote6pro ya havoc os yükledim ilk günden iyi oldu. planlı eskitme yapmak zorundalar. bu planlı eskitme yüzünden dünyaya inanilmaz zarar veriyorlar. kesinlikle durdurulmalı.+

• s10 lite kullanıcıları dans ediyor şu anda.

• İşlemcinin destekleyip desteklememesi mantıksız bir açıklama.. cyanogen ekibi en eski android cihazlara bile güncelleme sunabiliyordu..

• Nisan 2021 de Pixel 5 Pro bakalim Snapdragon 888 li mi gelecek ;) .

• sunabiliyor da stabil değil bence 3 sene yeterli. sonrası kasmalara başlar.

• samsung galaxy note 2 ye artik play store dan pek bir sey yuklenmiyor. telefonu disladilar. yeni telefon almaya zorluyorlar. 10 yil once 1800 tl ye sifir olarak almistim.
  • A9 işlemci ios 14.3 ile selam vereyim şu konuyada çatlasınlar
  • SeniorGrandMaster kullanıcısına yanıt

O telefonun şu an yaşıyor olması bile bir mucize. Android zamanlarının en problemli yıllarında çıkmış olan bir modelden bahsediyoruz ve cihazınız 10 senelik. Ömrüyle ön plana çıkarılan Iphone'larda bile ben bu kadar uzun ömürlü kullananını görmemiştim. Bu mesajı yazarken cihazın çıkış tarihine bakayım dedim de aslında emektar cihazınız 10 değil 8 senelikmiş ama olsun bu da ciddi bir rekordur. Yeni Snapdragon işlemcili akıllı telefonlar, Android 12-13-14 güncellemelerini alabilecek 

• Kartal Göz kullanıcısına yanıt
    evet 2012 mart gibi almisiz. 8 yillikmis dediginiz gibi. ilk ciktiginda cagin otesinde bir telefondu. hala sar degeri en iyi telefonlardan. pili de bozulmadi. yavaslatmislardi bende fabrika ayarlarina sifirladim tekrar hizlandi. play store dan uygulama yuklettirmemeleri haricinde vir sorunu yok.
  • Örnek sadece amiral gemisi sınıfı çipset üzerinden verilmiş. Yeni nesil orta ve alt segmentlerde durum ne olacak? Bununla ilgili bilgi var mı?

• SeniorGrandMaster kullanıcısına yanıt
    Bende iphone 11 pro var 2. telefon olarak s6 edge var.Bir türlü kopadım çok memnunum millet artık at diyor 6 sene iyi kullandım diyordum benden daha temiz kullananı varmış 8 sene dile kolay.

• Evet haklısınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: SeniorGrandMaster

samsung galaxy note 2 ye artik play store dan pek bir sey yuklenmiyor. telefonu disladilar. yeni telefon almaya zorluyorlar. 10 yil once 1800 tl ye sifir olarak almistim.

hocam pardon da şaşırıyor musunuz buna?

bende de ipad2 var 9 yıllık.ona da yaklaşık 3 yıldır hiçbirşey yüklenemez durumda.eski sürüm youtube kurulu ama silsem tekrar yükleyemez.spotify yine aynı eski.başka da kendi uygulamları sadece çalıştırıyor.5 yıldan eski bir cihazdan şikayetçi olma lüksümüz yok.

• s855'lerden (ve e9820) itibaren samsung telefonlarda 3 yıl ana güncelleme desteği var

android için atması zor ama istenen yönde olumlu bir adım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aycibin -- 18 Aralık 2020; 15:52:13 >
  • S7 Edge'da android 10 ve samsung oneui 2.5 kullanabiliyorum. Sıkıntı yokYeni Snapdragon işlemcili akıllı telefonlar, Android 12-13-14 güncellemelerini alabilecek 

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.