Şimdi Ara

Boron bulaşık temizlik ürünleri tanıtıldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
1
Favori
640
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Boron bulaşık temizlik ürünleri tanıtıldı

Türkiye’nin önemli kaynaklarından bor madenini nitelikli ürünlere dönüştüren Eti Maden, şimdi de bulaşık temizlik ürünlerini tanıttı. Boron markası altında geliştirilen sıvı, jel ve parlatıcı temizlik ürünleri yakında satışa çıkacak.

Boron’un geliştirdiği ürünler diğer marka bulaşık ürünlerinden farklı olarak boraks doğal mineralli içeriğe sahip. Bor minerallerine ek olarak kullanılan ham maddelerin insan sağlığına ve çevreye zararı bulunmuyor. Ürünün içeriğinde parfüm, petrol türevi kimyasallar ve fosfat kullanılmıyor. Yüzey aktif malzemeler, ağartıcılar gibi kimyasalları da içermiyor. Sağlıklı bileşene sahip. Petrol türevlerinden elde edilen kimyasallar kullanılmadığı için "deterjan" olarak isimlendirilmiyor.

Ayrıca Bkz.Redmi 9 Power tanıtıldı: 6.53 inç ekran, 48 MP kamera, 6.000 mAh pil

Boron markası altında daha önce toz ve sıvı deterjan çeşitleri satışa sunulmuştu. 2019 yılında 8,5 milyondan fazla satış yapıldı. Yüzde 8’in üzerinde pazar payı elde edildi. Eti Maden ayrıca bor kullanarak geliştirilen Borel dezenfektanı ve Bortam yüzey dezenfektanı ürünlerini de satıyor. Boron’un yeni bulaşık ürünleri önümüzdeki günlerde satışa çıkacak.

Boron bulaşık ürünlerinin tanıtımı için Ümit Besen’li reklam filmi hazırlandı. TV'de ve dijital kanallarda reklamı yapılıyor.

• Bildiğim kadarı ile bu ürünlerde boraks ve borik asit kullanılıyor. Evet petrol türevi değil ama sağlığa zararlı bir madde. Daha önce böyle bir ürün yapılmadığı için uzun vade sağlık çalışmaları da yok, yada ben bulamadım.

Ayrıca borik asidi sudan ayrıştırmak çok zor. Yani atık su merkezlerinde ne yazıkki borik asit ayrıştırılamıyor. Arıtılamayan bu su çevreye çok ama çok zararlı. Bu atık sular deniz, nehir, dere vs. karışırsa su yaşamını ciddi tehlikeye atıyor. Su ve topraktaki bor dengesini bozuyor. Bitkiler özellikle çok duyarlı buna. Bu yüzden ülkemizde birçok yerde bitki yetiştirmek çok zor, sebeplerinden biri de toprakda fazla miktarda bor olması.

Yani tanıtıldığı ve lanse edildiği gibi zararsız olduğunu düşünmüyorum. Diğerlerinden belkide daha çok zarar verebilir kullanım miktarı arttığında. Ben biraz çevreci bir insan olduğum için önem veriyorum kullandığım şeylere. Sizde eğer bu yüzden bu ürüne yönelmek istiyorsanız çevreye daha zararsız organik markalar var onları öneririm, ama biraz pahalılar. Daha uygun ise nispeten zararsız olan granül sabunlar var onları kullanın normal deterjan yerine. Unutmayın tüketici ne isterse üreticiler buna uygun ürünler sürüyor piyasaya. Yani iş bizde başlıyor.
  • f/p ise alırız yoksa hüsran olur diye düşünüyorum.

• f/p değiller maalesef fakat alacağım.
  • Sırf yerli diye fahiş fiyatlarla alınmaz. Madem yerli keşke fiyatları da yerli vatandaşın alabileceği uygunlukta olsaydı .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • donanımhaber ne hale geldi

• Makine için olan a101in sitesinde 30₺ . 41 yıkama için normal bir fiyat. Alıp denerim. Memnun kalırsam devam ederiz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Geçen denemek için aliyim dedim ama fiyat olarak bilindik markalarla hiç rekabetçi bir fiyat etiketi yok malesef, madem yerlisin biraz uygun bir fiyat yap.
  • Çamaşır makinesi için olanını kullandık ama pek memnun kaldığımız söylenemez. Belki iyileştirmişlerdir formülü. Petrol türevi olmaması ve sağlığa zararlı olmaması güzel.
  • BOR 'dan Nükleer enerji beklerken...deterjan oldu ya.. bu hayal kırıklığı bir kitleye yeter diyecemde kitle işte ne versen alıyor hamdolsun...

• Bildiğim kadarı ile bu ürünlerde boraks ve borik asit kullanılıyor. Evet petrol türevi değil ama sağlığa zararlı bir madde. Daha önce böyle bir ürün yapılmadığı için uzun vade sağlık çalışmaları da yok, yada ben bulamadım.

Ayrıca borik asidi sudan ayrıştırmak çok zor. Yani atık su merkezlerinde ne yazıkki borik asit ayrıştırılamıyor. Arıtılamayan bu su çevreye çok ama çok zararlı. Bu atık sular deniz, nehir, dere vs. karışırsa su yaşamını ciddi tehlikeye atıyor. Su ve topraktaki bor dengesini bozuyor. Bitkiler özellikle çok duyarlı buna. Bu yüzden ülkemizde birçok yerde bitki yetiştirmek çok zor, sebeplerinden biri de toprakda fazla miktarda bor olması.

Yani tanıtıldığı ve lanse edildiği gibi zararsız olduğunu düşünmüyorum. Diğerlerinden belkide daha çok zarar verebilir kullanım miktarı arttığında. Ben biraz çevreci bir insan olduğum için önem veriyorum kullandığım şeylere. Sizde eğer bu yüzden bu ürüne yönelmek istiyorsanız çevreye daha zararsız organik markalar var onları öneririm, ama biraz pahalılar. Daha uygun ise nispeten zararsız olan granül sabunlar var onları kullanın normal deterjan yerine. Unutmayın tüketici ne isterse üreticiler buna uygun ürünler sürüyor piyasaya. Yani iş bizde başlıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Greylights -- 17 Aralık 2020; 16:40:50 >

• iyice memurler.net e dondu donanimhaber harbi

• Bir dönem kullandım. İyi çözünmüyor ve çamaşırlarda beyaz lekeler bırakıyordu kullanmayı bu yüzden bıraktım. Sıvı halde çamaşır deterjanı çıkarırlarsa ve uygun fiyatlı olursa yeniden kullanmayı düşünebilirim.
  • labtek38 kullanıcısına yanıt
    Sıvı deterjanı çamaşır için uzun süredir var hocam
  • DenzeL_28 kullanıcısına yanıt
    Marketlerde görmedim bilmiyordum.
  • labtek38 kullanıcısına yanıt
    A101 ve BİM de var genel olarak
  • Deterjanhaber.com

• MustafaC5 M kullanıcısına yanıt
    donanimAhaber.com

• Yıllarca bor madenini pazarlamadılar deterjan ile değerlendiriyorlar.

• bordan ne yapılırsa yapılsın desteklerim. bunları da destekliyorum. inşallah tablet versiyonları da bir an evvel piyasaya çıkar.

tabiki benim de beklediğim ve istediğim bor maddesinden pil,batarya yapılması ve tüm dünyaya satılmasıdır.

ekonomik kurtuluşumuzun bu tip yer altı kaynaklarında olduğunu düşünenlerdenim.

• Hem yerli üretim hem dışa bağımlı değil sözde, ama Almanya'dan ithal edilen ürünlerden aynı fiyat hatta daha pahalı. Bir de kalitesi tartışılır yani 30 yıllık tecrübeli kimyager markalar varken Boron ne bu fiyata? Yine birileri cep dolduruyor.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.