Şimdi Ara

Resmen açıklandı: Periscope kapanıyor

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
1
Favori
3.644
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Twitter’ın sahibi olduğu canlı yayın platformu Periscope için yolu sonu geldi. Ülkemizde geniş kitleye ulaşan Periscope, Mart 2021’de kapanıyor.

Twitter, Periscope’un kapatılma kararına gerekçe olarak kullanıcı sayısının azalmasını ve maliyetlerin zamanla artmasını gösteriyor. Mart 2021’den itibaren canlı yayın yapmak isteyen kullanıcıların Twitter Live özelliğini kullanması gerektiğini ifade ediyor.

Uygulamaya gelecek yeni güncellemenin ardından Periscope’ta yeni bir profil oluşturulamayacak. Mart 2021’de ise Periscope’un fişi çekilecek ve App Store, Play Store gibi uygulama marketlerinden kaldırılacak. Uygulama kapanana kadar tekrar yayınlarınızı ve verilerinizi bilgisayarınızı indirerek yedekleyebileceksiniz.

Ayrıca Bkz.Arçelik ve Hitachi ortaklığı resmen doğrulandı

Periscope’un kullanıcı kitlesinin büyük bölümünü Türk kullanıcılar oluşturuyor. Periscope, Türkiye’deki bir şirketle isim benzerliği olduğu için ülkemizdeki adını Scope olarak değiştirimişti. Periscope’ta Süper Lig maçları korsan olarak yayınlanıyordu. Bu nedenle Süper Lig maçlarının yayın saatlerinde Periscope’a mahkeme kararıyla erişim engeli uygulanıyor. Ülkemizdeki sosyal medya yasası nedeniyle Periscope'un Türkiye'de bir kişiyi temsilci olarak belirlemesi gerekiyor. Firma, temsilci belirlemediği için Kasım 2020'de 10 milyon TL, Aralık 2020'de 30 milyon TL tutarında iki cezaya maruz kaldı.

Periscope’tan yapılan açıklamada yukarıdaki bilgilerin yanı sıra veda cümleleri olarak şu ifadelere yer veriliyor:

“Periscope’u kullanarak dünyada neler olup bittiğini bizlere gösteren, buna zaman ve enerji harcayan herkese minnettarız. Birlikte çok şey öğrendik, inanılmaz deneyimler yaşadık, tarihin unutulmaz anlarına tanıklık ettik. Hayranların sevdiklerine seslendiği bir platforma ev sahipliği yapmak ve bu platforma yüreğimizi vermek bizim için bir onurdu. Çok teşekkürler. Sevgilerle… Periscope ekibi.”

Kaynak:https://periscope.medium.com/farewell-periscope-164db2742b7c

• Zaten fazla kullanıcı kalmadı birtakım abaza gruplar haricinde uzun zaman oldu uygulamayı sileli yazık oldu
  • Darısı tiktok un başına
  • hepsini kapatın !
    internet te neymiş !?

• az çektirmedi :D

• Bir ceza daha verseydik, para paradır.
  • Sende kapan tiktok
  • hiç kullanmazdım zaten
  • Kurtulduk saçma sapan canlı yayın açanlardan. Darısı tiktoka
  • Kapanması iyi oldu , şimdi abazalar düşünsün 😏
  • bu paralar nerde nere gidiyor daeee
  • Süper olmuş herkesin 31 çektiği canlı yayın yaptığı pislik bir yerdi sadece Türkiyede böyleydi diğer ülkelerde insan gibi kullanılıyordu çoğu yerde istisnalar kaideyi bızmaz
  • 31`cilerin gözü yaşlı 😃😃😃
  • Ünsal ünlü için kullanıyordum, artık youtube’dan takip ederiz.
  • Milletin bir 31i onuda alacak okul çocukları
    Not:(Sanki sen hiç çekmiyon amk diyenlere)ben hiç periscope kullanmadım genelde hayal gücü
  • Ohhh çok sevindim çoluk çocuk milletin sapikligini izliyor
  • Tiktok var
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.