Şimdi Ara

Xiaomi Mi 11 Pro+ piyasadaki tüm amiral gemilerine kafa tutmaya geliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
2
Favori
2.858
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Xiaomi Mi 11 Pro+ piyasadaki tüm amiral gemilerine kafa tutmaya geliyor

Mobil sektörün güvenilir bilgi kaynaklarından biri olan Digital Chat Station, Xiaomi'nin bir sonraki amiral gemisi telefonlarıyla ilgili yeni detaylar paylaştı.

Ayrıca Bkz.App Store'daki yeni gizlilik etiketleri artık yayında: İşte bilmeniz gereken her şey

Ünlü duyumcunun aktardığı bilgiye göre Çinli şirket seri kapsamında sadece Xiaomi Mi 11 ve Mi 11 Pro modellerini değil aynı zamanda Mi 11 Pro+ varyantını da piyasaya sürecek.

Cihaz, "Xiaomi Mi 11 Venti" kod adına sahip. Her üç modelin de 29 Aralık'ta tanıtılması bekleniyor. Akıllı telefonlar, Qualcomm'un üst düzey Snapdragon 888 yonga setini temel alacaklar.

Xiaomi Mi 11 Pro+ piyasadaki tüm amiral gemilerine kafa tutmaya geliyor

"Kusursuz bir cihaz olacak"

Digital Chat Station, Xiaomi Mi 11 Pro+ modelini "kusursuz" olarak tanımlıyor. Piyasadaki mevcut tüm amiral gemisi telefonlarla rekabet edebilecek güçlü, şık ve pahalı bir model olacak.

Cihazda 2K+ çözünürlük ve 120 Hz tazeleme oranı sunan bir ekran göreceğiz. Ayrıca 100W yüksek hızlı kablolu şarj ve hızlı kablosuz şarj desteği de gelen haberler arasında.

Xiaomi Mi 11 Pro+ ile ilgili tüketicilerin öğrenmek isteyeceği konuların başında elbette fiyat etiketi geliyor. Çin'den gelen raporlara bakılırsa akıllı telefon 800 dolar gibi bir fiyatla satışa sunulacak.

Kaynak:https://www.gizmochina.com/2020/12/15/xiaomi-mi-11-pro-plus-flagship-leak/
    Kaynak:https://weibo.com/6048569942/JypZ6hKEb

• Xiaomi'nin bu cihazları Türkiye'yi düşünerek çıkarmadığı ortada zaten. Türkiye gibi muz cumhuriyetlerini Poco gibi markalar haklar, bizim neyimize xiaomi filan, lüks yani... Taharet musluğunu temizlik, telefon üretmeyi değil, satın almayı gelişmişlik olarak gören bir karadelikten başka bir şey değiliz.

Daha geçen gün iPhone 12 Mini'nin satışları berbat durumda olduğu için 700 dolarlık fiyatını pahalı olarak öne sürenler geldi aklıma.

Her başlığın altına girip o paraya iPhone alınır yazan bir kitle türedi.

Ya arkadaşlar gidin alın, kimse sizi tutmuyor. Oysa eski iPhonecuların bir kısmı şimdi Redmi Note alabiliyor. Çoğu da memnun.

800 dolar olacağı söylenen model iPhone 12 rakibi değil, 12 Pro Max rakibi. Onun fiyatı 1100 dolar + Amerikan vergileri, hangi eyaletten alınıyorsa artık... O da %10 desek 1200 doları geçer.

Hiçbir şey bilmeyip sadece Apple'ın fiyatlarına göz gezdiren bile bazı gerçeklerin farkına varır. Bir telefona konan veya konmayan her ürünün fiyata etki vardır.

Örnek OLED bir ekran koyarsanız fiyat artar. Örnek daha büyük bir OLED ekran koyarsanız fiyat daha da artar. Örnek depolama kapasitesini arttırsanız fiyat artar. Örnek ekstra bir kamera koyarsanız fiyat artar.

11.000 TL'ye 64GB iPhone 12 alacağına 6000TL'ye 256GB Mi 10T Pro al hızlı şarj, 144Hz ekran keyfi yaşa, üstüne bir de tatile git mi diyelim yani?

Hocam güle güle kullanın. Apple Amerika fiyatlarını baz alıyorum.

Yanında hat almıştır, eski telefonunu değiştirmiştir, şudur budur birşeyler yakalanmış olabilir, ama standart fiyatı bu.

1099 dolar başlangıç fiyatı. Vergi hariç.

Çin'de ise Avrupa ve Türkiye'deki KDV alınıyor, yani vergi, fiyatın içerisine dahil oluyor. Çin'de KDV %13. Telefon 800 dolar ise vergisiz hali 700$'dır zaten.

Bu bunun pro versiyonu. Normal Mi 11 daha ucuz olacak zaten.

Daha sonra da Redmi veya Poco markası altında daha da ucuz amiral gemileri çıkacak.

Pro modeli vergileri ve güncel kurları düşünürsek 11.000TL civarında gelebilir, ama tabi ki tamamen spekülasyon şu anda. Daha fiyatı ne olacak kesin belli değil. Türkiye'ye gelir mi belli değil, gelirse ne zaman gelir belli değil. Kurlar ne olur belli değil. Vergileri daha da arttırırlar mı belli değil. Diyelim ki 11.000TL oldu.

Mi 10 Pro geçen sene 256GB modelden başlıyordu. Bu sene de en az 256GB depolama alanı minimum olur.

iPhone 12 Pro Max 128GB depolama alanı ile başlıyor. 256GB modelinin Amerika fiyatı 1199 dolar. 700 dolara 1200 dolar gibi oluyor kıyaslama. 256GB Türkiye fiyatı 18.000TL şu anda.

Peki Mi 11 Pro Türkiye'ye gelir mi? Mi 10 Pro ve Mi 10 Ultra'nın gelmediğini göz önünde bulundurursak gelmez gibi görünüyor.

Gelirse de fiyatında Çin fiyatından bağımsız olarak aşağı ya da yukarı yönlü oynamalar olabilir.

Daha önceki modellerde Çin fiyatından değil, Avrupa fiyat tarifesinden vergi farkları ile birlikte gelerek iyice şiştiği çok oldu.

Mi 10T Pro ise, Çin fiyatıyla geldi.

11.000TL olsa ben bu telefonu satın alır mıyım? Almam. Böyle bir vergi hırsızlığına verecek tek bir kuruşum bile yok. Gider malum ortamlardan alırım alacaksam. O da 7500-8000TL civarlarında olursa. Şu anda Çin fiyatı 800$ olan Mi 10 Ultra'yı minimum 9000TL ve üzerinde fiyatlardan giydiriyorlar. Biraz da Türkiye'de resmi satışı olmadığı için olabilir.

• kamera tasarımı aşırı çirkin
  • 800 dolara iphone 12 alınırken 1 sene sonra bu hangi telefon diye sorulmayacak bir markanın telefonununa bu paralar verilmez ülkemizde. 2 sene sonra 2. Elde parada etmez.
  • 29 Kasım derken? 11 ay sonra mı çıkacak yani?
  • CodyTravers kullanıcısına yanıt
    December'ı Kasım olarak çevirmişler.

• 3 kamera koymuşlar olayı bitirmisler 3üde ois li olursa iyi olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: marsk35

800 dolara iphone 12 alınırken 1 sene sonra bu hangi telefon diye sorulmayacak bir markanın telefonununa bu paralar verilmez ülkemizde. 2 sene sonra 2. Elde parada etmez.

Xiaomi'nin bu cihazları Türkiye'yi düşünerek çıkarmadığı ortada zaten. Türkiye gibi muz cumhuriyetlerini Poco gibi markalar haklar, bizim neyimize xiaomi filan, lüks yani... Taharet musluğunu temizlik, telefon üretmeyi değil, satın almayı gelişmişlik olarak gören bir karadelikten başka bir şey değiliz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: marsk35

800 dolara iphone 12 alınırken 1 sene sonra bu hangi telefon diye sorulmayacak bir markanın telefonununa bu paralar verilmez ülkemizde. 2 sene sonra 2. Elde parada etmez.

Daha geçen gün iPhone 12 Mini'nin satışları berbat durumda olduğu için 700 dolarlık fiyatını pahalı olarak öne sürenler geldi aklıma.

Her başlığın altına girip o paraya iPhone alınır yazan bir kitle türedi.

Ya arkadaşlar gidin alın, kimse sizi tutmuyor. Oysa eski iPhonecuların bir kısmı şimdi Redmi Note alabiliyor. Çoğu da memnun.

800 dolar olacağı söylenen model iPhone 12 rakibi değil, 12 Pro Max rakibi. Onun fiyatı 1100 dolar + Amerikan vergileri, hangi eyaletten alınıyorsa artık... O da %10 desek 1200 doları geçer.

Hiçbir şey bilmeyip sadece Apple'ın fiyatlarına göz gezdiren bile bazı gerçeklerin farkına varır. Bir telefona konan veya konmayan her ürünün fiyata etki vardır.

Örnek OLED bir ekran koyarsanız fiyat artar. Örnek daha büyük bir OLED ekran koyarsanız fiyat daha da artar. Örnek depolama kapasitesini arttırsanız fiyat artar. Örnek ekstra bir kamera koyarsanız fiyat artar.

11.000 TL'ye 64GB iPhone 12 alacağına 6000TL'ye 256GB Mi 10T Pro al hızlı şarj, 144Hz ekran keyfi yaşa, üstüne bir de tatile git mi diyelim yani?

• Her ay bir amiral gemisi çıkardığını iddia eden ancak kendi çıkardıklarının rakibi olabilir
  • Xaomide almak mazide kaldı artık mi6 ilk çıktığında iphone 7 nin yarı parasından bile ucuzdu bi şans deneyim dedim o günden sonra bırakmıştım iphone u. mi 10 iphone 11 den bile pahalıya çıktı bu fiyatlar nere gidecek acaba daha. Bu da sanırım 11 12 bine felan gelir türkiyeye

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yasinim8806 -- 15 Aralık 2020; 21:52:49 >
  • Ülkede bu telefonları almak artık zengin işi
  • marsk35 kullanıcısına yanıt

Türkiye'de öyle düşünebilirsin.

çinde mate 40 pro 1500 dolar.

samsung note 20 ulta 1200 dolar.

800 dolara amiral gemi mi kaldı.

• Guaire kullanıcısına yanıt
    Ben tam olarak son cümlenizde dediğiniz şeyi yaptım. Mi10t pro 256 gb. 7 plustan geçtim. İyi ki geçmişim
  • Türkiye'de xiaomi oppo gibi markalar Apple ve Samsungu geçmek istiyorsa 6000tl altı amiral gemi satacaklar.Fiyat 7000tlyi geçerse insanlar direkt Samsung yada Apple a kayıyor.

• xiaomi ne zaman 4x4 luk bir telefon yapti ki ? her zaman, telefonun bir taraflarini dandik birakmayi ihmal etmedi. xiaomi gordugum zaman incelemek bile istemiyorum.
  • Guaire kullanıcısına yanıt
    Hocam bir kısımda haklısınız ancak 11 kullanıyorum memnunum.749 euro gibi bir fiyata aldım geçen sene bu vakitler.Fiyatları incelerseniz Amerikada iphone Samsungtan amiral gemisi bakımından bir tık daha uygun hatta youtube videolarında yabancı kaynaklarda değiniyor bu konuya.Bilemiyorum ama 900-1000 eurolara 12 pro max alabilenler var kitabına uydurup yurtdışında.Yani etiketlere fazla bakıp bu şu para demekte yanlış bana göre.
  • Mi10 pro kullanıcısı olarak yazıyorum. Çoğu markadan iyi sağlam ve iyi ürünler üretiyorlar. Üst model bir cihaz olacağını zaten bekliyordum..
  • Yahu ne güzel şu öndeki kamerayı gizlemişlerdi noldu tekrar döndüler çok çirkin, bir çözüm bulamadılar gitti

• Xiaomi'den yetkili bir abi geçen senelerde "telefon fiyatlarının 699 doları geçmesi için herhangi bir sebep/teknolojik gelişme yok" gibi bir şey demişti sanki.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.