Şimdi Ara

RTX 3070 Mobile’ın Ray Tracing performansı sızdı: RTX 2080 Ti’ın ensesinde

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
2
Favori
623
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • RTX 3070 Mobile’ın Ray Tracing performansı sızdı: RTX 2080 Ti’ın ensesinde

Nvidia’nın RTX 3000 ailesi kaydadeğer nesiller arası performans artışı sunmasının yanı sıra Ray Tracing başlığında da dikkat çekiyor.

RTX 3070 Mobile ışın izleme testinde

Ray Tracing odaklı V-Ray 5 testinde ortaya çıkan RTX 3070 Mobile taşınabilir sistemler için ümit vadediyor. GA104 GPU’lu kart test sonuçlarına göre RTX 2080 Ti’ın bir tık altında kalıyor. Bir sonraki neslin mobil orta-üst kartının bir önceki nesilde 1200 dolardan satışa sunulan modeline bu denli yaklaşması bir hayli etkileyici.

Diğer taraftan 1503 puan alan RTX 3060 Ti ise RTX 3070 Mobile’ın %8 önünde konumlanmış. Henüz RTX 3000 Mobile ailesinin detayları tam olarak bilinmese de yeni nesilde Nvidia’nın masaüstü GPU’sunu mobilde kullanması beklenmiyor.

Ayrıca Bkz.RTX 3080 Ti HP’nin sürücü listesinde ortaya çıktı

Devasa boyutlardaki GA102’yi burada örnek olarak verebiliriz. Tahminlere göre RTX 3070 Mobile, masaüstü RTX 3060 Ti’ın GPU’sunu paylaşabilir.

Kaynak:https://videocardz.com/newz/nvidia-geforce-rtx-3070-mobile-v-ray-rtx-benchmarks-leak

• 20-30 bin lira arası olur

• zaten artık fark çok az, sadece "MASAÜSTÜ DİZ KARDEŞİM" manyakları kabullenemiyor. Tabi tr de çok pahalı olur.

• gelmiş geçmiş en performanslı laptoplar geliyor galiba.

• hayir be kardesim.. nvidia açıkladı 5000 series apu + 3060 li makineler 999 $ olacakne 30 40 bini
  • Laptop ekran kartları neden masaüstü kartlarına göre daha düşük tgp'li? Mesela rtx 3070 mobile'a 80-90 w tgp demişler ama masaüstünde rtx 3050'nin 90 w tgp olacağı söyleniyor, ki mobile 3070 çok daha güçlü olacaktır. Masaüstü rtx 3070 220 w tgp'ye sahip. Masaüstü rtx 3070, mobile sürümüne göre vray'de %35 daha iyi performansa sahip ancak %140 daha fazla tgp'li. Bu biraz anlamsız değil mi? Madem öyle masaüstüne de düşük tgp'li modelleri getirsinler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Oh Long Johnson -- 13 Aralık 2020; 0:48:44 >
  • 3080 li laptop alan adam masa üstünu aramaz bence
  • Oh Long Johnson kullanıcısına yanıt
    emin ol isteseler getirirler fakat niye simdiden bunu yapsinlar? Ornegin 4000 serisinde enerji kullanimini dusurduk diyip yenilik olarak sunarlar.

• Bekleyeyimmi gaming laptop almak için karar veremedim sizce 3070 li laptop gelirmi yada fiyatı maximum 16 felan olur mu
  • 3080 Ti da göründü HP'nin sürücü listesinde herhalde pandemide Jensen evde kafayı yedi fırından sürekli yeni kart çıkarıyo.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wolwes -- 13 Aralık 2020; 8:30:14 >
  • Mobilde rtx nedense bir türlü heyecanlandıramıyor beni.
  • nuksws_99 N kullanıcısına yanıt

Evet olabilir bazen ben de bu hisse kapılıyorum. Hele söz konusu nvidia ise her şey beklenir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Nvidia'nın Ampere mimarisi ve Samsung'un 8nm üretimi ile ortaya çıkan gpular ne yazık ki enerji verimliliği konusunda pek iddialı değiller. Bu sebeple de bu nesil mobilde görebileceğimiz en güçlü kartlar 3070 ve o civarda olacak gibi.

Belki Nvidia da tsmc'ye ve onun gelişmiş 7nm üretimine geçer de %20-25 düzeyinde bir performans artışı görürüz. Ama tsmc de ufaktan ileri üretim tekniklerine kayıyor. Neticede 2 yıldır 7nm ile üretim yapılıyor.

• Ön sipariş alan firmalar var. Kargo ve vergi ile 17.3 rog 3070 serisi 300hz full HD ekranlı laptop toplamda 1960 dolar tutuyor. Yaklaşık 14.500 TL. Değer mi bilmem ama 3070 ekran kartını mining yüzünden 8 bine satıyorlar. Laptop alıp mining yapacak adam yoksa fiyatlar pek artmaz.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.