Şimdi Ara

Cyberpunk 2077 için hataları gideren yeni bir yama yayınlandı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
606
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Cyberpunk 2077 için hataları gideren yeni bir yama yayınlandı

Yayıncılığını ve geliştiriciliğini CD Projekt Red'in yaptığı Cyberpunk 2077, geçtiğimiz günlerde çıkışını gerçekleştirmişti ancab azı sorunlar barındırıyordu. Şimdi de bu sorunlar için yeni bir güncelleme yayınlandı.

Ayrıca Bkz.Cyberpunk 2077 PC'de en hızlı satan oyun oldu ancak CD Projekt'in hisseleri düştü

Yayınlanan bu yeni yama ile birlikte oyundaki bazı sorunlar gideriliyor. 1.04 isimli çıkış sonrası yayınlanan bu ilk yamanın boyutu PC'de 1.04 GB, PlayStation 4'te 17 GB. Xbox yamasının da yakın bir zamanda gelmesi bekleniyor. Yamaya genel olarak baktığımızda öne çıkan notlar şu şekilde:

• Görevlerde ilerleme kaydetmenize engel olan hataların neredeyse tamamı düzeltilmiş durumda. 

• Crafting bölümündeki önizleme düzeltildi.

• Araca binip inerken değişen kamera açısının hızı arttırıldı.

• Sinematiklerdeki NPC'lerin eksik animasyonları düzeltildi.

• Araçların bir anda ortaya çıkma sorunu düzeltildi.

• Stabilite iyileştirmeleri yapıldı ve çökme sorunları giderildi.

• Telif hakkı içeren şarkıları kapat özelliğinde bulunan telif haklı şarkılar kaldırıldı.

• Epilepsi hastalarının nöbetlerini tetikleyen flaş efektleri düzeltildi.

• Steam'de hangi dili kullanıyorsanız oyun direkt olarak o dille geliyor.

• Xbox One ve PlayStation 4'teki yansıma kalitesi arttırıldı.

Yama sayfasına buradan bakabilirsiniz.  

Cyberpunk 2077 şu anda PlayStation 4, Xbox One, Stadia, Epic Games ve GOG üzerinde erişime açık durumda. Geriye uyumluluk sayesinde yeni konsollarda da oyunu oynayabilirsiniz. Yeni nesil konsollar için hazırlanan özel versiyon ise 2021 yılında çıkacak.

• Bu oyunu ağız tadıyla oynamak için 4-5 ay beklemek lazım. Oyunun hazır olmadan çıktığı bir gerçek. Acaleye hiç gerek yok. Eğer çıktığı an tüketmem gerek hastalığınız yok ise birkaç büyük patch gelene kadar oynamamak en iyisi. CD Project Red oyunu adam edecektir ama süreye ihtiyaç var. Daha en azından 6 ay daha falan geliştirilmesi gerekiyormuş oyunun. İleride witcher 3 gibi 1-2 büyük hikaye ek paketi getirip oyunu arşa çıkaracaklardır büyük ihtimalle yine.
    Bu oyun yılın hayal kırıklığı. Oyunu çıkmadan yere göğe sığdıramayanlardan olmadım hiçbir zaman ama ben bile bu kadar kötü bir oyun beklemiyordum. Npcler ve yapay zeka neredeyse Ubisoft seviyesinde. Bu oyuna 90-100 veren basın kuruluşları neye göre verdi acaba bu puanları. Yarım yamalak bir oyun.
  • Bence bu oyun eski nesil konsollar için yapılmamış daha çok yeni nesil konsolları için düşünülmüş gibi gözüküyor 2021 yılındaki yeni nesil güncellemesi bu oyunu PC seviyesine taşımaz ise işte o zaman siz gümbürtüyü görün baya bir olay olur konsol severler firmayı topa tutar

• Bu oyun yılın hayal kırıklığı. Oyunu çıkmadan yere göğe sığdıramayanlardan olmadım hiçbir zaman ama ben bile bu kadar kötü bir oyun beklemiyordum. Npcler ve yapay zeka neredeyse Ubisoft seviyesinde. Bu oyuna 90-100 veren basın kuruluşları neye göre verdi acaba bu puanları. Yarım yamalak bir oyun.
  • Bence genel olarak optimize edilmemis sadece iyi makinalar kaldiriyor optimizasyon sorunu var. AC unity, Batman Arkham Night, GTA 4 gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onurfredy -- 12 Aralık 2020; 11:58:24 >
  • Bu oyunu ağız tadıyla oynamak için 4-5 ay beklemek lazım. Oyunun hazır olmadan çıktığı bir gerçek. Acaleye hiç gerek yok. Eğer çıktığı an tüketmem gerek hastalığınız yok ise birkaç büyük patch gelene kadar oynamamak en iyisi. CD Project Red oyunu adam edecektir ama süreye ihtiyaç var. Daha en azından 6 ay daha falan geliştirilmesi gerekiyormuş oyunun. İleride witcher 3 gibi 1-2 büyük hikaye ek paketi getirip oyunu arşa çıkaracaklardır büyük ihtimalle yine.

• "İstikbal g.tlerdedir" konusunu düzelten yama mı bu bilen var mı ?

• Xbox One da performans nasıl? Eğer oynayan varsa deneyim yazabilir mi ? Almayı düşünüyorum ama acayip sıkıntılı diye duydum. Help me !!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DevilMudy_ -- 12 Aralık 2020; 12:57:55 >
  • DevilMudy_ kullanıcısına yanıt

Berbat.

• O zaman düzelene kadar bekliycez. Çok sağol.
  • DevilMudy_ kullanıcısına yanıt

Aynen. Cyberpunk XBOX ve PS4 ana konularına bakarsanız ön siparişle alanların çoğu iade etti. Metacritic user score'ları da zaten az çok belli ediyorCyberpunk 2077 için hataları gideren yeni bir yama yayınlandı 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Evil Belief -- 12 Aralık 2020; 13:12:48 >
  • Aynen. Çok sağol. Umarım hemen düzeltirler.
  • şu an oyunu erken alanlar salaklık etti gibi !
    bir oyun çıktıktan en az 6 ay sonra alınması lazım
    çünkü para ile alanlar aslında oyunun bir nevi beta test yapmak için alıyor.
    benim asla sürü psikolojisi gibi moda akımı takıntılarım yok
    acelem yok efendi gibi bekler bir kere alır bug suz bir şekilde adam gibi oynarım :D ama erken alanlara teşekkürler ! oyunun hatalarını düzeltilmesi için tüm olası ihtimalleri deniyorsunuz :D afferim size :D

• 2 gündür oynuyorum, 1-2 kez hata gördüm. Yani abartıldığı kadar yok
  • Sarper Yasin Mutlubay kullanıcısına yanıt

.

(
    )

Demiş gerzekler. Yani yapılacak iş mi şimdi bu...

• Rachsuchtig kullanıcısına yanıt

TR dublajını bekliyoruz o zaman diyelim :D

• 6 ay mı? O senin kendini kandırman olur. Oyun çıkar en fazla 15gün içinde buglar düzeltilir. r5 3600 ve 1660ti ile en son gelen 1.04 güncellemesiyle High ayarlarda 50 60fps arası oynuyorum oyunumu. 6ay neden bekleyeim ki?

• Testler tam olarak bitmeden çıkarmak zorunda kaldılar belli ki. Zaten ertelenmişti, fakat demek ki daha fazla süreye ihtiyaçları vardı fakat oyuncuların sabırsızlığından yarım yamalak sunmak zorunda kaldılar sanırım.

İlerleyen dönemde zamanla düzeltilir. Zaten youtube videolarına bakarsak benim Gtx1080 1080p-ultra ayarlarda anca 45fps veriyor 2k'ya hiç girmeyelim zaten :) Yeni nesil ekran kartına geçince oynarım artık.

• BigMajestic B kullanıcısına yanıt
    Oynamak için değil satın almak için de 4+5 ay beklemek yararına. Muhtemelen indirim tarihlerine de gelir ise %50 indirimli satın almak ve hatasız versiyonunu oynamak gibi bir şans var tabii ki sabırlı ve hesaplı olmak kaydıyla.

• Bence yılbaşı ve Noel tatili öncesı çıkartmak istediler Noel zamanı büyük alışveriş furyası olur ve tatil dönemi en çok oyun oynanan ve satın alınan dönemdir, böyle bir pastayı kaçırtmak istemeyecekleri belliydi.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.