Şimdi Ara

Apple akıllı saat pazarının lideri olmaya devam ediyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
1
Favori
555
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Apple akıllı saat pazarının lideri olmaya devam ediyor

Giyilebilir cihaz pazarında bileklik konseptine hiç girmeyen ve yoluna sadece Apple Watch ile  devam eden Apple hem giyilebilir cihaz hem de akıllı saat pazarında liderliğini sürdürüyor. Üçüncü çeyrek rakamları da değişmedi.

Üçüncü çeyrekte de lider

Counterpoint Research tarafından yapılan pazar araştırmasına göre; üçüncü çeyrekte akıllı saat satışları pandeminin de etkisiyle yüzde 6 büyüdü. Çin satış bazında uzun bir aradan sonra yeniden Amerika’yı geçerek pazar lideri oldu.

Apple üçüncü çeyrekte yüzde 28 ile liderliğini sürdürdü ve geçen yıl aynı döneme göre 2 puan yükseliş gösterdi. Hemen ardından Huawei yüzde 15 pazar payı ile geliyor. Samsung ise yüzde 10 pazar payı ile üçüncü. Oppo ve Realme alt markaları olmasına rağmen BBK Holding kendi Imoo markası ile pazarda yer alıyor ve yüzde 7 paya sahip.

Gelir anlamında Apple’ın 2.3 milyar dolar elde ettiği ve tüm pazar gelirinin yüzde 50’sine ulaştığı belirtiliyor. Geçen yıla göre gelirlerde yüzde 18 artış yaşandı. Apple’ın yüksek fiyatlı ürünler satması bunda en büyük etken. Samsung da gelirlerini yüzde 59 civarında arttırmayı başarmış.

Raporda dikkat çeken diğer bir gelişme ise çocuk akıllı saatlerinin yükselişte olması. Ebeveyn takibi açısından belirli özelliklere sahip çocuk saatleri ilgi görüyor. Ülkemizde de farklı markalar altında pek çok ürün görmek mümkün.

Kaynak:https://www.counterpointresearch.com/global-smartwatch-shipments-q3-2020/

• Millet neden tercih ediyor demişler :) kullanmayan anlamıyor demek ki. O şarjı bir hafta giden akıllı saatlerin yaptıkları ile Apple Watch’un yapabildiklerini aynı mı sanıyorsunuz??? Benim saatin şarjı bir hafta gidiyor diyorsunuz ama saat mesaja cevap bile vermiyor. Doğru düzgün uygulama kurulmuyor, arka planda yaptığı doğru düzgün bir şey yok. E tabi gider şarjı bir hafta :)
  • Ben cidden anlamıyorum bu saatin şarjı 1 günde bitmiyor mu ? Millet neden bu saati tercih ediyor biri açıklayabilir mi acaba ?

• blacksss kullanıcısına yanıt
    iPhone kullanıyorum.Şu anki kullandığım akıllı saat Huawei Watch Gt2.Şarjı en az 1 hafta gidene kadar Apple Watch almayacağım.
  • Huawei watch GT 2 Pro kullanıyorum. Geçen hafta cuma günü sarjı fulledim. Şuanda %59 sarj var. Yeni yazılımla birlikte mesajlara cevap verebilme özelliği de gelirse bence çok iyi bir saat olur.

• Tyler Durden mı
  • Akıllı ama aklı bir günden fazla gitmiyor.

Ekranın sürekli açık olması özelliğini ve saati geceleri kapatınca 3-4 gün gidiyor.
  • Millet neden tercih ediyor demişler :) kullanmayan anlamıyor demek ki. O şarjı bir hafta giden akıllı saatlerin yaptıkları ile Apple Watch’un yapabildiklerini aynı mı sanıyorsunuz??? Benim saatin şarjı bir hafta gidiyor diyorsunuz ama saat mesaja cevap bile vermiyor. Doğru düzgün uygulama kurulmuyor, arka planda yaptığı doğru düzgün bir şey yok. E tabi gider şarjı bir hafta :)

• quote:

Orijinalden alıntı: darkdiva

Millet neden tercih ediyor demişler :) kullanmayan anlamıyor demek ki. O şarjı bir hafta giden akıllı saatlerin yaptıkları ile Apple Watch’un yapabildiklerini aynı mı sanıyorsunuz??? Benim saatin şarjı bir hafta gidiyor diyorsunuz ama saat mesaja cevap bile vermiyor. Doğru düzgün uygulama kurulmuyor, arka planda yaptığı doğru düzgün bir şey yok. E tabi gider şarjı bir hafta :)

Samsung galaxy active 2 kullandım geçen yıl note 10 plusla cidden çöp.Apple Watch bambaşka,birde pili 4 gün gitse süper olacak.

elma logosu var.

• CheckVizoR kullanıcısına yanıt
    Hocam uzun bir süre deneyimledim GT2 Pro'yu, sizce de animasyonlar kasmıyor mu? Beklentim çok yüksekti ama beni tatmin etmedi

• quote:

Orijinalden alıntı: kaan4554

Hocam uzun bir süre deneyimledim GT2 Pro'yu, sizce de animasyonlar kasmıyor mu? Beklentim çok yüksekti ama beni tatmin etmedi

Aynen bana da öyle geliyor. Saat olarak on numara ama pek akıllı gibi değil. İşletim sistemi işlevsel değil. Kendi işletim sistemini kullanıyor Huawei. Şöyle iyi bi güncelleme lazım .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Apple Watch Series 6 kullaniyorum, GPS acik gunluk sporumu da yapmama ragmen cok rahat en az 4-5 gun gidiyor. Spordan sonra dusa girerken sarja takiyorum. Cikana kadar buyuk olcude dolmus oluyor. Burada sarj suresini ovecek degilim, bence de hala kisa ama batarya suresi saati yerden yere vurmak icin yeterli bir sebep degil. Saat oldukca hizli sarj oluyor ve genel olarak cok memnunum. Diger orneklerin yaninda parasini sonuna kadar hak ediyor, hele de iPhone kullaniyorsaniz.
  • Ne kadar akıllıysa şarjı o kadar az gidiyor

iphone ve amazfit kullanıyorum. saatin ekranı sürekli açık. bırak geceleri aldığımdan beri doğru düzgün kapatmadım. custom kadran kullanıyorum. buna rağmen 25- 30 gün şarj gidiyor.

tabiki ikisinin ekran kalitesini karşılaştırmak saçma olur ama sonuçta saatten video da seyretmiyorsun.

• 1 gün mü? Benimki 3 gün gidiyor Watch 5..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Apple Watch dışında güncelleme tam veren ve kullanış ömrü olarak uzun olan başka makina yok zaten

• enyalios* kullanıcısına yanıt
    Merhaba ben bütün özellikleri açık olduğu zaman 1 günü çıkartmıyor diye duydum, 4- 5 gün gidiyorsa iyimis ama yinede bu para çok geliyor bana iyi günlerde kullanmaniz dileği ile..
    Kolumdaki otomatik saati bu çöplerin hiçbirine değişmem. Elektronik oyuncak hepsi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kullanmadan anlayamazsın dostum, mercedes de cliodan çok yakıyor neden mercedes kullanalım der gibi yazmışsın. Arada kullanınca farkını göreceğin birçok nokta var işte :)

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.