Şimdi Ara

iPhone 12 mini ve iPhone 12 Pro Max'in Türkiye satış tarihi belli oldu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
1
Favori
3.560
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • iPhone 12 mini ve iPhone 12 Pro Max'in Türkiye satış tarihi belli oldu

Geçtiğimiz haftalarda satışa çıkan iPhone 12 ve iPhone 12 Pro'nun ardından merakla beklenen iPhone 12 mini ve iPhone 12 Pro Max'in Türkiye satış tarihi de belli oldu. Buna göre iPhone 12 mini ve iPhone 12 Pro Max, 18 Aralık'ta ön siparişe açılacak ve 23 Aralık'ta da satışa sunulacak.

Ayrıca Bkz.iPhone 12 ve iPhone 12 mini tanıtıldı! İşte fiyatı, özellikleri ve çıkış tarihi

iPhone 12 mini ve iPhone 12 Pro Max satışa çıkıyor

6 Kasım'da yurt dışında ön siparişe açılan iPhone 12 mini ve iPhone 12 Pro Max, artık Türkiye yolcusu. iPhone 12 ailesinin en pahalı ve en ucuz modelleri olan telefonlar, 18 Aralık Cuma günü Türkiye'de ön siparişe açılacak. Nihai satışlar ise 23 Aralık Çarşamba günü başlayacak.

iPhone 12 mini Türkiye fiyatları

• iPhone 12 mini 64 GB - 9.999 TL

• iPhone 12 mini 128 GB - 10.499 TL

• iPhone 12 mini 256 GB - 11.499 TL

iPhone 12 Pro Max Türkiye fiyatları

• iPhone 12 Pro Max 128 GB - 16.999 TL

• iPhone 12 Pro Max 256 GB - 17.999 TL

• iPhone 12 Pro Max 512 GB - 19.999 TL

Resim Galerisi

Resimin Açıklaması
    iPhone 12 ve iPhone 12 mini tüm ihtişamıyla karşınızda!

• Fiyatların yarısından fazlası vergi, diğer yarısı döviz kuru. Eskiden 2-3 k ya alıyorduk son model telefonları. Arabayı evi geçtim, cep telefonu, pc toplamak filan bile lüks olmuş memlekette.

Sabahtan akşama kadar açlık sınırı altında karın tokluğuna modern kölelik yapıp ömrünü geçiyor çoğunluğumuz.

Dediklerinizin hepsine katılıyorum yalnızca bir ekleme yapıcam. Ülke bitik halde olsa da döviz coşsa da vergiler belimizi bükmeyi bırak belimizi kırar hale gelse de bazı firmalar TR ye özel fiyat yapabiliyorken bunu Apple ın da yapması gerekirdi. Şu an 600 Euro olan S20 FE ve Mi 10T Pro ülkemizde de 6000 TL, 1100 Euro olan Note 20 Ultra ise 11000 TL iken 1250 Euro luk 12 Pro Max neden 13000 TL den değil de 17000 TL den çıkıyor. Ben söyliyeyim Apple ülkemizdeki kullanıcıları gram önemsemiyor ve aşırı yüksek karla satmaya devam ediyor. Bir örnek daha vereyim alanında dünyanın en iyisi olan Sony WF 1000X M3 170 Dolarlık bir ürün ve diğer Sony kulaklıklar gibi TR ye özel fiyatla 1200 TL ye satılıyor. Eşi benzeri görülmemiş çirkinlikte bir tasarımla ve ayrı satılan kablo ile gelen Airpods Max ise Abd de 550 Dolar iken ülkemizde 5700 TL. Apple ürünlerinin fiyatlarında ülkeyi yönetenler kadar Apple da suçludur bu çok net ve değişmez bir şey.

Ürünün tasarımı çok güzel, yine de çentik her şeyi berbat ediyor.

Kamera mükemmel ama ekran 60 hz; 90 hatta 120 hz ekranlar var ve bu ekranları kullanmış biri olarak 60 hz ekranlar bildiğiniz takılıyormuş gibi geliyor bana.

Hızlı şarj işi androidlerde çok gelişti. 30 dakikada %70 şarj oluyor telefonlar ve o şarj 6 saat gidiyor.

iOS harika bir yazılım, eski 5S anlık 1+ 7 Pro kullanıcısı olarak iOS'u bazen özlüyorum. Ekran içinde ekran diye bir şey var mesela androidde, gördüğüm en iyi şeylerden biri. Chrome'dan maçımı açıyorum, küçük ekranda devam ederken twitterda takılıyorum.

Kısacası bu kadar para verip yukardaki yazdıklarımdan mahrum kalmak istemezdim.

Arkadaşlar kimse bana açlık sınırı vs demesin.

Alan alır almayanda kötülemesin. Herkes biliyor ki 12 Pro Max şu an fotoğraf ve video da dünyanın en iyisi. Özellikle ProRaw formatı geldikten sonra.

Gel gelelim Apple politikasına bu konuda herkese katılıyorum. Apple Türkiyedeki embesil yöneticiler yüzünden bu böyle oldu bence.

Telefonların Türkiyeye giriş fiyatlarını düşük gösterip vergiyi kısabilirdi belki ama yapmadılar. Malesef Türkiyeyi onemsemiyor bence artık Apple.

• Oooo erken girdiniz yav haberi bu ne hız

• Ah şu mini 5-6 bin bandında olsaydı...
  • İphone 11 serisinin fiyatlarında olsa peynir ekmek gibi satardı.
  • Fiyatların yarısından fazlası vergi, diğer yarısı döviz kuru. Eskiden 2-3 k ya alıyorduk son model telefonları. Arabayı evi geçtim, cep telefonu, pc toplamak filan bile lüks olmuş memlekette.

Sabahtan akşama kadar açlık sınırı altında karın tokluğuna modern kölelik yapıp ömrünü geçiyor çoğunluğumuz.

• Trajikomik

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 12 Mini ❤️

• Ürünün tasarımı çok güzel, yine de çentik her şeyi berbat ediyor.

Kamera mükemmel ama ekran 60 hz; 90 hatta 120 hz ekranlar var ve bu ekranları kullanmış biri olarak 60 hz ekranlar bildiğiniz takılıyormuş gibi geliyor bana.

Hızlı şarj işi androidlerde çok gelişti. 30 dakikada %70 şarj oluyor telefonlar ve o şarj 6 saat gidiyor.

iOS harika bir yazılım, eski 5S anlık 1+ 7 Pro kullanıcısı olarak iOS'u bazen özlüyorum. Ekran içinde ekran diye bir şey var mesela androidde, gördüğüm en iyi şeylerden biri. Chrome'dan maçımı açıyorum, küçük ekranda devam ederken twitterda takılıyorum.

Kısacası bu kadar para verip yukardaki yazdıklarımdan mahrum kalmak istemezdim.
  • shkoksal kullanıcısına yanıt
    Ekran içinde ekran mükemmel bir özellik. Ios dan androide geçtim yeni, bu özellik sayesinde aynı ayna cok onemli 2 uygulamayı kontrol edebiliyorum. Hayran kaldım

• iPhone 12 mini 64 GB - 9.999 TL
    iPhone 12 mini 128 GB - 10.499 TL bu nasıl fiyatlandırma şaka gibi

• Artık eskisi kadar heyecan uyandırmıyor yeni iPhone modelleri.Bunun en büyük sebebi fiyatlar tabi ki.
  • Şahsen eskisi gibi telefonlar heyecan uyandırmıyor , 1999 liraya iPhone 5s aldığım zamanlar daha güzeldi şimdi de alma durumum var ama ahım şahım bir fark yok arasında biraz kamera iyi biraz ekran iyi biraz hız iyi bunun içinde 14 milyar vermek gereksiz. ..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • shkoksal kullanıcısına yanıt
    Ekran içinde ekran var ios 13 yada 14’ten beri. Çentik beni rahatsız etmiyor ekranın orasında bir şey olmuyor kendi barından yiyor. Videolarda yatay rahatsız ediyor bazen.

Hızlı şarj konusunda haklısınız yinede biraz düzelttiler 30 dk’da %55’e geliyor.

Ekran olayında ios bana her zaman daha akıcı geldi. Bence 120 hz olmalı ama oyunlarda olmalı gerisi pil tüketimi için fena.

Apple yeni işlemcisi ve oled ile bu sefer pil olayını çözmüş gibi. Ekran zamanı 6 saat olduğu söyleniyor normal 5 nm işlemci bayağı etkili.
  • iPhone 11 alın geçin. Hiçbir fark yok. Fiyat farkı 3000 liradan başlıyor. 3000 lirayı sadece tasarım ve OLED için ödüyorsunuz. Hatta pro serisinde sadece tasarım için ödemiş oluyorsunuz. İşlemci bile diyemiyorum. Çünkü A14 ile A13 arasındaki fark yok denecek kadar az.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 12 Angry Men kullanıcısına yanıt

Dediklerinizin hepsine katılıyorum yalnızca bir ekleme yapıcam. Ülke bitik halde olsa da döviz coşsa da vergiler belimizi bükmeyi bırak belimizi kırar hale gelse de bazı firmalar TR ye özel fiyat yapabiliyorken bunu Apple ın da yapması gerekirdi. Şu an 600 Euro olan S20 FE ve Mi 10T Pro ülkemizde de 6000 TL, 1100 Euro olan Note 20 Ultra ise 11000 TL iken 1250 Euro luk 12 Pro Max neden 13000 TL den değil de 17000 TL den çıkıyor. Ben söyliyeyim Apple ülkemizdeki kullanıcıları gram önemsemiyor ve aşırı yüksek karla satmaya devam ediyor. Bir örnek daha vereyim alanında dünyanın en iyisi olan Sony WF 1000X M3 170 Dolarlık bir ürün ve diğer Sony kulaklıklar gibi TR ye özel fiyatla 1200 TL ye satılıyor. Eşi benzeri görülmemiş çirkinlikte bir tasarımla ve ayrı satılan kablo ile gelen Airpods Max ise Abd de 550 Dolar iken ülkemizde 5700 TL. Apple ürünlerinin fiyatlarında ülkeyi yönetenler kadar Apple da suçludur bu çok net ve değişmez bir şey.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• şu 12 mini çok güzel bir cihaz neredeyse 5S kadar küçük ama ekranı büyük tek elle kullanım rahat, cebe sığar dert olmaz ama fiyata bak

• quote:

Orijinalden alıntı: hasan.sonus

nede olsa alan çıkar mantığıyla bakıyor.

• Arkadaşlar kimse bana açlık sınırı vs demesin.

Alan alır almayanda kötülemesin. Herkes biliyor ki 12 Pro Max şu an fotoğraf ve video da dünyanın en iyisi. Özellikle ProRaw formatı geldikten sonra.

Gel gelelim Apple politikasına bu konuda herkese katılıyorum. Apple Türkiyedeki embesil yöneticiler yüzünden bu böyle oldu bence.

Telefonların Türkiyeye giriş fiyatlarını düşük gösterip vergiyi kısabilirdi belki ama yapmadılar. Malesef Türkiyeyi onemsemiyor bence artık Apple.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zaferkahraman -- 12 Aralık 2020; 15:11:37 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.