Şimdi Ara

Uzun zaman sonra ilk kez toplam vaka sayısı açıklandı: 1,7 milyon

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
53
Cevap
1
Favori
4.285
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
50 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Uzun zaman sonra ilk kez toplam vaka sayısı açıklandı: 1,7 milyon

Sağlık Bakanlığı, koronavirüs vaka tablosunda 29 Temmuz’dan beri değişikliğe gitmiş ve günlük vaka sayısı yerine günlük “hasta” sayısını paylaşmaya başlamıştı. 25 Kasım’dan sonra yeniden günlük vaka açıklanmaya başlandı.

29 Temmuz - 25 Kasım arasındaki vaka sayısı da dahil edilerek Türkiye’de salgının ilk gününden bugüne kadarki toplam vaka sayısı açıklandı.

Ayrıca Bkz.Xiaomi onayladı MIUI 12.5 geliyor: İşte yeni özellikler

Türkiye’de toplam 1.748.567 vaka bulunuyor. Yani bugüne kadar 1.748.567 kişiye Covid-19 pozitif teşhisi koyuldu.

Bugünkü yeni vaka sayısı 30.424, yeni hasta sayısı ise 5.918.

Worldometers.info verilerine göre Türkiye, toplam vaka sayısıyla 8. sıraya yerleşecek.

• Umarım Binali Yıldırım gibi "İnanmıyorsanız sayın" demez
  • neredeyse herkes corona geçirmiş vay bee
  • 😲
  • Sonumuz ne olacak böyle !!!
  • Başlık yanlış açıklanan sayı toplam vaka sayısı değil haberde açıklamış zaten ama başlık bait

• 1.300.000 kişi şu an pozitif hasta var şu anda tabloya göre yanlışsam dürtün beni
  • 1.300.000 kişi pozitif bu tabloya göre yanlışsam dürtün beni
  • Hasta ile vaka arasında ne fark var hala anlamadım. Kelime oyunu ile nereye varmaya çalışılıyor? Utanıyorum şu ülkeden
  • 8 ayda toplam vaka sayısı 2M'nu bile bulmamış. Salgın 2022'ye kadar bizimle galiba.

• Ben negatiftim ama tomografide çıktı hastalık ilaçları kullandim 10 gün izalasyonda kaldım benim gibi olan çok var onları da sayarsak 2 yi geçer
  • ölüm oranımız yüzde 1'in altında!!!

• bozok_53_45 B kullanıcısına yanıt
    Normal herkesten çok daha fazla vaka tespit ediyoruz. Bu virüsün öldürücülük oranı %0.2 ilen %0.3 arasında ona göre ne kadar tespit edemediğimizi hesaplayabilirsiniz.

Siz üşenirseniz diye hesapladım 0.3 aldım çok abartmayalım diye 1.7 milyonun 3 katı olması gerek 5.1 milyon kişi öyle yada böyle geçirmiş olması gerek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gun -- 10 Aralık 2020; 22:30:6 >
  • kültürlü cingen kullanıcısına yanıt
    Vaka zaten külliyen anlamsız bir değer dünya üzerinde vaka sayısını az çok doğru yakalayan ülke sayısı 3-5 tane anca onlarda ufak ülkeler önemli olan hasta sayısı çünkü sağlık sistemini zorlayan ve ölüme doğru götüren süreç onlarda vaka sayısı hesabıma göre 5 milyon olmalı şu anda.

Vaka o kadar önemsiz ki sadece ağır hastalara test yapan İtalya mesela 18 bin vaka açıklamış ama 800 kişi ölmüş bugün daha. Az test yapar yada testleri anlamsız kişilere yaparsanız vaka az çıkar.
  • bu rakam ne kadar gerçek o da tartışılır.
    Bilim adamları pcr testinin doğruluk oranının %60 olduğunu söylemişti, yani 1.7 milyonun %40 belkide hiç korona olmadı.
    Belki de 20 milyon testin %40'ı korona olduğu halde negatifsin denildi.
    Tabi bir de korona olup da hiç semptom göstermeden atlatanlar var.
    Ulen nasıl bi illetse rakamları bile net değil.

• Her zaman vaka sayısını açıklamaları gerekti. Az diye millet saldı çayıra kendini daha fazla artış oldu
  • gun kullanıcısına yanıt
    ama vakalar ister semptom göstersin (hasta) ister göstermesin, sonuçta bulaştırabilecek insanlar ve eğer pozitif oldukları bilinmez ise karantinaya girmek yerine etrafta dolaşıp daha fazla kişiye bulaştırmaya devam edecekler

• gun kullanıcısına yanıt
    Şu ana kadar dünyada ölüm sayısı/vaka sayısı oranı yüzde 2.2 siz bu oranları nerden nasıl aldınız anlamadım

• Vakalar hasta oluyor, durum kötüye gidiyor.
  • Rakamlar iyice karışmış. İyileşen hasta sayısı belli, peki iyileşen vaka sayısı kaç ? Toplam vaka sayısı var ama toplam hasta, iyileşen toplam hasta yok. Bilimden gerçekten uzaklaşırsan olan bu olur, çarpar seni. Yani hiçbişi diğerini tutmuyor Bu verilere göre ölümlere bakınca süper çok başarılıyız. Ölüm sayılarına da yakında güncelleme gelir kesin, vaka olupta ölenler, hasta olup ölenler, zombi olanlar ... :(

Zaten grafikleri incelersen hiçbişi normal değil bizde

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.