Şimdi Ara

Hyundai, robot üreticisi Boston Dynamics'i 921 milyon dolara satın aldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
520
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hyundai, robot üreticisi Boston Dynamics'i 921 milyon dolara satın aldı

Güney Koreli otomobil şirketi Hyundai Motor, SoftBank bünyesinde faaliyet gösteren Amerikalı robot üreticisi Boston Dynamics'i satın aldı.

Ayrıca Bkz.Xiaomi, 30 inçlik kavisli monitör çıkarmaya hazırlanıyor

Koreli saygın bir basın kuruluşu olan The Korea Economic Daily tarafından servis edilen habere göre 921 milyon dolar (1 trilyon won) değerindeki anlaşma 10 Aralık'ta yani bugün tamamlanacak.

Boston Dynamics, Hyundai Motor'un yeni başkanı Chung Eui-sun liderliğindeki ilk satın alma hamlesi oldu. Yeni patron geçtiğimiz Ekim ayında göreve başlamıştı.

Boston Dynamics'in üçüncü sahibi olacak

Robotik, elektrikli ve hidrojenle çalışan otomobiller ile birlikte önümüzdeki yıllarda Hyundai'nin en önemli önceliklerinden biri olacak. Şirket bu sektöre 2025 yılına kadar 1.4 milyar dolar yatırım yapmayı planlıyor.

Bu arada Hyundai Motor'un Boston Dynamics'in üçüncü sahibi olacağını hatırlatalım. Şirket 1992 yılında kuruldu. 2014'te arama devi Google tarafından satın alındı. Robot üreticisi 2017 yılında ise Japon holding SoftBank'a satıldı.

Kaynak:https://www.kedglobal.com/newsView/ked202012080011
    Kaynak:https://www.engadget.com/softbank-boston-dynamics-hyundai-motors-sale-080541059.html
    Kaynak:https://www.slashgear.com/boston-dynamics-and-its-eerie-robots-are-being-acquired-by-hyundai-09650507/

• boyle ne firsatlar kacti, ne buyuk teknoloji sirketleri komik paralara satildi. bizse parayi avmlere reel getirisi olmayan insaat projelerine, ne yaptigi henuz tam anlasilamamis diyanete gomduk. simdi gene biri cikar "bura musluman ulke, diyanetin butcesi niye dokunuyor" der. yani sonuc olarak gelisme ilerleme bir tercih meselesi, yaptigin secimlerin sonucu.

• Honda çok akıllı bir iş yapmış gerçekten, bu firma gelecek ve nasıl bu sıklıkla el değiştiriyor anlamadım.
    Hele Elon Musk alsa idi harika olurdu.

• Murat.Ak M kullanıcısına yanıt
    Hyundai
  • Facebook instagramı 1 milyar dolara satın almıştı.. Eğlence sektörü ve teknoloji sektöründeki farklılık çok garip

• Bu tarz bir teknolojinin tek bir ülke tekelinde olmasındansa farklı ülkelere dağılması tehlikeli bir tekel oluşturmaması adına güzel bir gelişme.

• Akasha_Ether kullanıcısına yanıt

Valla Hyundai değilde Honda olarak görmüşüm, genelde bu işle Honda ilgilenirdi :)

Kusura bakmayın

• bedavaya kapatmis adamlar.

• 1BilimAdamı kullanıcısına yanıt
    1milyar dolar Instagram için ucuz hocam. Şu an kim bilir kaç para eder

• hyundai sadece otomotiv değil.iş makinalarında ve deniz ticaretinde çok geniş pazara sahip.oralara teknoloji kaydıracak heralde.

• Murat.Ak M kullanıcısına yanıt
    Honda mı?
  • Keşke biz alabilseydik :( Hyundai bana göre gelecek için çok güzel bir yatırım yaptı.
  • Honda çık aradan. Hyundai, robot üreticisi Boston Dynamics'i 921 milyon dolara satın aldı 

• bu şekilde devam ederse Metro Turizm satın alacak ve sonrasında insan muavinleri kaldırarak taciz robotunu devreye sokacaklar

• quote:

Orijinalden alıntı: Source

Keşke biz alabilseydik :( Hyundai bana göre gelecek için çok güzel bir yatırım yaptı.

boyle ne firsatlar kacti, ne buyuk teknoloji sirketleri komik paralara satildi. bizse parayi avmlere reel getirisi olmayan insaat projelerine, ne yaptigi henuz tam anlasilamamis diyanete gomduk. simdi gene biri cikar "bura musluman ulke, diyanetin butcesi niye dokunuyor" der. yani sonuc olarak gelisme ilerleme bir tercih meselesi, yaptigin secimlerin sonucu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darkaura -- 10 Aralık 2020; 15:33:39 >
  • darkaura kullanıcısına yanıt
    Evet haklısınız maalesef bina vb. yatırımları devleti geçtim iş adamlarımız kaçırmıyor ama bu tür gelecekte çok önemli olacak teknoloji şirketleri hiçbirinin ilgisini çekmiyor. İlgisini çeken insanlarında bu derece büyük paraları yok.
  • bu firmanın yayınladığı çoğu video CGİ öyle bir teknolojiyi bu paraya google satar mı içi dolu bir şirket olsa

• Zamamında savaşta yardım ettiğimiz ülkenin şirketine bak bir de bize bak
  • Belki de Boston Dynamics'i satanlar Hyundai yöneticilerinden daha zekidir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Source

Keşke biz alabilseydik :( Hyundai bana göre gelecek için çok güzel bir yatırım yaptı.

Bizim var ya zaten. Akın soft. Hyundai, robot üreticisi Boston Dynamics'i 921 milyon dolara satın aldı 

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • xamaximax kullanıcısına yanıt
    Evladım o CGI zannettiğin robotları istersen satın alabiliyorsun. Bir bitmediniz. 75 bin doların varsa alabilirsin bir tane.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.