Şimdi Ara

Cyberpunk 2077'yi yalnızca Steam'de eş zamanlı olarak oynayan kişi sayısı 1 milyonu geçti

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
268
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Cyberpunk 2077'yi yalnızca Steam'de eş zamanlı olarak oynayan kişi sayısı 1 milyonu geçti

Yayıncılığını ve geliştiriciliğini CD Projekt Red'in yaptığı Cyberpunk 2077, sonunda çıkışını gerçekleştirdi. Oyunun yalnızca Steam'deki istatistiği ise gerçekten şaşırtıcı.

Ayrıca Bkz.Cyberpunk 2077 tüm platformlarda erişime açıldı

Buraya tıklayarak kendinizin de inceleyebileceği gibi, Cyberpunk 2077'yi yalnızca Steam platformunda eş zamanlı olarak oynayan oyuncu sayısı sabah 05.00 - 06.00 sularında 1 milyonu geçti. Hatta tam olarak aynı anda Steam üzerinden Cyberpunk 2077 oynayan kişi sayısı 1,003,264'tü. Biz bu haberi hazırlarken ki oyuncu sayısı ise 812,331'di.

Cyberpunk 2077'nin ulaştığı oyuncu sayısının üzerine çıkabilen yalnızca 3 oyun bulunuyor: PUBG, CS: GO ve Dota 2. Sizin de fark edebilecğiniz gibi oyunların hepsi çok oyunculu oyunlar. Bu yüzden açık dünya rol yapma oyunu olan Cyberpunk 2077'nin ne kadar büyük bir heyecanla beklendiğini ve ne kadar büyük bir başarı elde ettiğini görebiliyoruz. Diğer oyunların ulaştığı en yüksek oyuncu sayısı ise şöyle: CS: GO 1.308.963; Dota 2, 1.295.114 ve PUBG, 3.257.248.

Buradan basitçe bir çıkarım yaparsak Cyberpunk 2077'i yalnızca Steam'de 1 milyondan fazla kişi satın almış diyebiliriz. Steam dışında oyun PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox Series, Xbox One, Stadia, Epic Games ve GOG üzerinden de satışa sunuldu. Kısaca oyunun daha ilk günden muazzam bir satış sayısına ulaştığını söyleyebiliriz.

Ayrıca oyun Steam'de erişime açıldığı sırada kısa süreliğine Steam'in çöktüğünü de belirtelim. 

Cyberpunk 2077'yi yalnızca Steam'de eş zamanlı olarak oynayan kişi sayısı 1 milyonu geçti

• 1 milyon kişinin oyunu kaldıracak donanımı var demek
  • Kaldırmak için çok bir sistem istemiyor ki herşey lowda 4-5 senelik bir sistemde oynarsınız ama bu oyunu rtx on tüm ayarlar ultrada oynamak lazım. Bununda en ucuz yolu konsol sanırım %100 vergiye rağmen.
  • fhrstw kullanıcısına yanıt
    RTX3090 ile;
    4K, Ultra ayarlar, Ray Tracing Açık ve DLSS kapalı = 15-20 fps

Bu karttan çok daha güçsüz olan konsolların hem gerçek 4k çalıştırıp hem de ışın izlemeyi yüksek ayarlarda vermesi imkansız.
    Büyük olasılıkla konsollar 1440p'de orta ayarlarda render yapacak ve ışın izleme efektleri de gayet cansız olacak.

• Oyunu deneme imkanım olmadı muhtemelen hiç bir zaman olmayacak ama rtx 3090’da 15-20 fps alması felaket kötü optimize edilmiş veya doku kalitesi inanılmaz yüksek demektir. Ama ben sanmıyorum rtx 3090’i yere serecek bir oyun yapsınlar pek akıl karı gelmedi hadi microsoft’un simülasyonu var onda 30 fps alıyorsunuz ama simülasyon zaten çok dert değil ama bir fps oyunu için 15-20 fps büyük sıkıntı.
  • PC de çok sıkıntılı oyun.
    Steam sürümü kullanıyorum oyun ayarları kaydetmiyor sürekli eski haline çekiyor.
    GTX 1070 var low da 1080p de anca 60 fps sabit alabiliyorum.
    En azından medium yada high oynatsa iyidi.

Korsanda oyun 110 GB steamde 60 GB bir gariplikte var zaten.

• fhrstw kullanıcısına yanıt

+1 bu oyun high üzerinde oynanmalı. bunun için de malum kesenin ağzını açmak gerekiyor.

bu arada sabahın 5'inde böyle oyuncu varsa avrupa için akşam saatlerini düşünemiyorum malum en büyük yoğunluk orada.

• Oyunun hoş bir atmosferi olmuş ..Ama ne işse, oyunda agac ve bitki türevleriyle ilgili bug yaşıyorum..

• Dünyada 7 milyar insan var ve 1 milyonu kaldırıyor diye yaptığı dramaya bak :) yazık ki ne yazık oyayamasalar keşke diyecek neredeyse.

• DLSS kapalı olduğunda Minecraft RTX de bile 20 fps alıyorsun zaten?

• 3090 ile 15-20 fps asparagası nerden cıktı ya :) 2K herşey ultrada 115-120 average fps aliyorum rtx 3090 ile, dlss'i quality yapinca 90 fps'e düsüyor, kaldi ki 2k'da dlss "quality" ve "performance" arasinda görsel fark nerdeyse yok gibi, aradaki +30 fps için performance mod tabiki tercih edilir

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.