Şimdi Ara

Ekran kartı stok sıkıntısı bellek stoğundan kaynaklanıyor olabilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
199
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Ekran kartı stok sıkıntısı bellek stoğundan kaynaklanıyor olabilir

RTX Ampere’nin satışa sunulmasıyla birlikte başlayan stok sıkıntısı sonrasında gözler AMD’nin çözümlerine çevrilmişti. Ne yazık ki AMD de Nvidia ile aynı sorunu yaşıyor.

Son rapora göre ekran kartlarında yaşanan stok sıkıntısı GDDR6 bellek üretiminin talebe yetişememesinden kaynaklanıyor olabilir. AMD henüz stok sıkıntısına dair detaylı bilgi paylaşmasa da Nvidia GPU dışında diğer bileşenleri de bulmakta güçlük çektiklerini açıklamıştı.

Stok sıkıntısı devam edebilir

Ek olarak stok sıkıntısının önümüzdeki Şubat ayına kadar süreceği tahmin edilirken mevcut durumun özelleşmiş tasarım RX 6900 XT çözümlerinin bulunabilirliğini tamamen engellemesi ihtimali de vurgulanmış.

Ayrıca Bkz.Micron’un fabrikasında 1 saat elektrik kesildi: Fiyat artışı yolda

Bununla birlikte RTX 3090 ve RTX 3080’in GDDR6X bellek kullanması nedeniyle stok sıkıntısından daha az etkilendiği iddia edilmiş. Son olarak RTX 3070/3060 Ti’ın ve özellikle de tüm RX 6000 serisinin arzda yaşanan sıkıntıdan daha fazla etkilendiği belirtilmiş.

Kaynak:https://videocardz.com/newz/radeon-rx-6000-geforce-rtx-3070-3060ti-supply-issues-also-caused-by-gddr6-memory-shortage

• Ondan değil. İlk defa burda ben açıklıyorum. Üretim esnasında bütün yarı iletkenlere toz kaçmış. Kaymak tabaka yandığı için üstte kalan tabakayı yicez. Belki ona da sinek konar, bize de ...yemek düşer.

• Ne saçma bir bahane, sanki 1 adet bellek üreticisi var da stok sıkıntısın sebebi bellek yetişmiyor olsun, hynix var, micron var, samsung var, ne vereyim abime ?

• GuvenDMRK kullanıcısına yanıt
    dimi önüne gelene bellek yaptırsın
  • olacak iş değil, dolar 10 lira olunca sorun çözülür

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • GuvenDMRK kullanıcısına yanıt

micron ram ler ekmek peynir gibi gidiyor, çoğu micron ram yok amazonda.

• Her yıl sel, fırtına doğal afet olamayacağından bu senede bunu uydurdular.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.