Şimdi Ara

Sosyal medya devlerine 30’ar milyon TL’lik ikinci ceza kesildi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
369
Cevap
1
Favori
13.401
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
61 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sosyal medya devlerine 30’ar milyon TL’lik ikinci ceza kesildi

31 Temmuz 2020 tarihinde yürürlüğe giren sosyal medya yasası kapsamında Türkiye’den günlük 1 milyondan fazla erişim elde eden platformların Türkiye’de bir kişiyi temsilci olarak belirlemesi gerekiyor. Temsilci belirlemeyen şirketlere geçen ay 10’ar milyon TL ceza kesilmişti. Bu ay ikinci aşama devreye girdi ve 30’ar milyon TL’lik yeni ceza kesildi.

Ayrıca Bkz.Resmen açıklandı: Netflix İstanbul’a ofis açıyor

Türkiye’de yalnızca Rus menşeili VK platformu temsilci atadı. Temsilci atamayan Facebook, Twitter, YouTube ve Tiktok platformlarına 30’ar milyon TL ceza kesildi.

Sırada reklam yasağı var

Temsilci belirlemeyen şirketlere 5 aşamalı ceza uygulanıyor. İlk 2 aşama devreye girdi. Bu platformlar temsilci atamamaya devam ederse sırasıyla şu cezalar devreye girecek:

• 30 milyon TL’lik resmen duyurulmasının ardından, sonraki 30 gün içerisinde temsilci belirlemeyen platformlara Türkiye’den reklam verilmesi yasaklanacak.

• Sonraki 3 ayda yükümlülükler yerine getirilmezse yüzde 50’ye kadar bant daraltma cezası uygulanacak

• En son aşamada ise trafik bant genişliği yüzde 90’a kadar daraltılacak.

Kaynak:https://www.bloomberght.com/sosyal-medya-sirketlerine-30-ar-milyon-tl-ceza-kesildi-2269924

• Şu yukarıda yorum yapan bankamatikçi müptezellere de hiç aldırmayın, Avrupa da ki hakkı, hukuku bi getir önce şuraya da,sonra yine örnek alırsın kendine..daha şurda iki tane taksiciler odasına bile söz geçirememişin, Uber gibi milletin hayrına olan bir hizmeti bile komple çıkarmışsın ülkeden.. Ya da fetö döneminde 50 milyon vatandaşının kimlik noları internete saçılmış,üstüne bide başbakanın çıkmış isteseler zaten verirdim demiş..bugün kalkmış hala Avrupa da temsilci atıyorlarmış vergi ödüyolarmış da bizde niye ödemiyolarmış..niye gelsin, niye ödesin.. Adam güvenmiyor ki nasıl gelsin bu ortam da..yahu tv de bile sırf beğenmediğin habere Rtük e bir talimatla milyonlarca lira ceza yazdırıyosun..ama kendi yandaş kanallarına gık diyen yok..
    Yıllar önce paypalı da aynı mantıkla yolladınız hani şu bizim yerli ve milli troy vardı bize yeter diyordunuz sahi noldu troyunuz kime rakip oldu bugün.. paypal gitti de kim kaybetti, yine bu millet, tabi millet umrunuzda olmadığı için mühim değildir.
    Ana kuraldır..Para ve Yatırım her zaman güvenin olduğu yerde olur..Normal de şu bölüme girmem sinirim bozulduğu için, nadir mesajım vardır, böyle ana başlıkta görünce uğrarım sadece ancak görüyorum ki daha taharetten bir haber ergenler bile klavye silahşörü olmuş yazıyorlar..gak guklar sizi..

hahahahah akpliler yine nasıl savunacaklarını şaşırmışlar. bir de ahkam kesiyorlar kurallarımıza uymuyorlarsa çekip gitsinler diye. hahahahahahaha

o firmalar çekip gitse ertesi seçimde akp %10 bile oy alamaz siz neyin artistliğini yapıyorsunuz anlamadım?

sosyal medya şu yılda ekmek gibi bir şeydir. halkın elinden ekmeğini al ertesi gün seni kapının önüne koyarlar hadi yallah diye.

aktroller de gözleri yaşlı ama böyle olmaması gerekirdi der anca.

keşke defolup gitseler de ertesi seçimde akp'den kurtulabilsek katılıyorum size  

herhalde halkın elinden oyuncakları olan sosyal medyayı aldığın zaman akp diye bir şey kalacağını düşünmüyorsundur değil mi?  

halkın cebinde para kalmamış, dışarı çıksa corona var zaten parası da yok, eve konsol alsa onu da alamıyor 9000 lira her şey ateş pahası. milletin tek eğlenceli ellerinde ki o sosyal medya. hadi "defolup gitsinler" o firmalarda görelim akpnin maçasını?   napsın halk birbirini mi şey etsin? elimize sopaları alıp avlanmaya mı çıkalım? dumanla mı haberleşelim?

• Bu cezaları kesiyorlar da tahsil edebiliyorlar mı merak ediyorum.

• .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RustyCohle -- 22 Şubat 2021; 12:14:32 >
  • Evet yakın zamanda Facebook YouTube tarih olacak vpn gireceğiz hayırlı olsun
  • Evet
  • Türkiye'yi kolay kolay göz ardı edemezler. Kullanıcı sayısı çok fazla.
  • Hükümet geri adım atar, şirketler geri adım atmış gibi haber yapılır. Kapanır konu.
  • Herkes haddini bilecek
  • Pijama ile başbakan karsilayan medya patronundan,Vergisini vermeyen medyaya ceza kesen büyük başkana.
  • Devletin yabancı internet platformlarının Türkiye Ofisi açmaları yönündeki ısrarına neden karşısınız ki?
    Başka ülkelerde ofis açıyorlarsa bu ülkede de açmak zorundalar!
    Amazon ve Netflix doğrusunu yaptı! Diğerleri de ya açacak ya da defolup gidecekler.
    Bu kadar basit.
  • Reklam verilmesi yasaklanırsa, bu sitelere reklamsız mı erişeceğiz?
  • Devletin yasalarını tanımazlarsa çekilebilirler.
    Nasıl AB nin muhataplarını kaale alıyor ve mahkeme kararlarını seve seve uyguluyorlar ise farklı bir durum yok.
    Olan ve istenen bu.

Bizim müptezel trolleerin bir takım zırvalamaları önemsiz detay bu konuda.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ülkenin çıkarını savunmak varken, neden böyle şirketlere hak verirsin ki?
  • Bence bu ticari firmalar istemeyerek de olsa boyun eğecek. Sonuçta ticari firmalar, amaçları para kazanmak. Bu firmaların onurluca sonuna kadar gideceklerini sanmıyorum.
  • Devletimiz ülke temsilcisi görevlendir muhatap ata sorun çıkınca ulasayim diyor bununla baslari agrayacaksa kapatıp gitsinler dukkani. Ne kadar boş bir yorum bu
  • quote:

Orijinalden alıntı: rasterx

Pijama ile başbakan karsilayan medya patronundan,Vergisini vermeyen medyaya ceza kesen büyük başkana.

Dam üstünde Saksağan, gel bize bazı bazı...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tr de gençlerin bi kısmı ınsta bağımlısı yaşlı kesim ise facebook da takılıyor. Kapanırsa en az 10% oy kaybederler.

• Fevkelade1i kullanıcısına yanıt
    Yok, sadece TC firmalarının reklamları olmayacak. Reklam yerleri dolu olacak.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.