Şimdi Ara

Xiaomi telefonları Hindistan’da yasaklanabilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
1
Favori
594
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Xiaomi telefonları Hindistan’da yasaklanabilir

Akıllı telefon pazarının üç numarası haline gelen ve satışlarını sürekli arttıran Xiaomi; en önemli pazarlarından birisi olan Hindistan’da sıkıntıya girdi. Aydınlatma sektöründeki ortağı Philips patent ihlali iddiasıyla yüksek mahkemeye başvurdu.

İddialar ciddi

Philips tarafından Delhi Yüksek Mahkemesi’ne yapılan başvuruya göre firmanın hücresel iletişim ile ilgili bazı patentleri Xiaomi ve iştirakleri tarafından ihlal ediliyor. Firma da bunun engellenmesini istiyor.

Ayrıca Bkz.Samsung gelecek ay QD-OLED üretim testlerine başlıyor

Philips; GSM tabanlı üçüncü nesil yani 3G içerisinde başlayan UMTS teknolojisine ait pek çok patentin sahibi. UMTS teknolojisi bilindiği üzere HSPA, HSPA+ ve LTE gibi hızlı bağlantı standartlarında kendisine yer buluyor.

Dosyada Xiaomi’nin bu bağlantıları taşıyan akıllı telefonlarının patent ihlali yaptığı iddia edilmiş ve söz konusu telefonların üretiminin veya dağıtımının durdurulması istenmiş. Philips ayrıca Gümrük Ofisi’ne başvurarak Xiaomi telefonların ithalatının da yasaklanmasını istiyor.

Mahkeme Xiaomi ve diğer davalı markaların banka hesaplarında 136 milyon dolar civarında bir meblağ tutmasını talimat vermiş. 18 Ocak tarihinde ise ilk duruşmaya geçilecek. Henüz mahkemenin ne karar vereceği bilinmiyor ancak aksi bir kararda Xiaomi zora girebilir.

Kaynak:https://www.gizmochina.com/2020/12/01/philips-moves-hc-india-xiaomi-selling-patent-infringing-phones/

• Şu Çin menşeli çöpler Türkiye pazarını ele geçirmeseydi de Sony, Asus ve Nokia'nın telefonları Türkiye'de satılmaya devam etseydi keşke

• MrHamilton kullanıcısına yanıt
    Bir ele geçirme olayı yok hocam. Silah zoruyla satılmıyor bu ürünler. Ben Mi6 telefonumu 1600 liraya almıştım. Hala kullanıyorum ve işimi görüyor. Diğer marka telefonlar daha ucuza daha fazlasını veriyordu da biz mi inat ettik.
  • MrHamilton kullanıcısına yanıt
    çin'liler gelmese sony'nin giriş seviyesi telefonlarına amiral gemisi fiyatı verip alıyor olacaktın.

• Hadi nokia ve sony yi anlarımda asus marka telefonu övmek saçma olmuş

• Nokia Asus Sony çöp ürettiği için artık yoklar

• Yaw mevzu abd ye yaranmak. Çin'in uretimini sabote edip hindulara telefon urettirecekler. Oyunun acilimi bu
  • Xiaomi'nin gelirlerinin yarısı Hindistan'dandır. Çin markasından çok Hint markası gibi bir şeydi, bu açıklamaya kadar
  • esmerbuyucu kullanıcısına yanıt
    Aynen öyle. Xiaomi Hindistan'da yasaklanırsa hayatı kayar.

• quote:

Orijinalden alıntı: MrHamilton

Şu Çin menşeli çöpler Türkiye pazarını ele geçirmeseydi de Sony, Asus ve Nokia'nın telefonları Türkiye'de satılmaya devam etseydi keşke
    Kaç kere asus android kullandın? Veya nokia? Yada ilelebet kronik sorunlu sony fanı mısın? Adam gibi üretim yapsalardı emin ol piyasada kalırlardı zaten sadece HTC ye üzülüyorum oda fiyattan batırdılar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hauntedd kullanıcısına yanıt

Şu an kullandığım telefon asus zaten. Nokia'yı da abim kullanıyor. Benim için önemli olan arka ve ön kameranın iyi olması ve ikisi de yeni çıkan aynı segmentteki çinli telefonlara hala kafa tutuyor. Sony'i sevmemin nedeni kamerasının aşırı iyi olması

• quote:

Şu an kullandığım telefon asus zaten. Nokia'yı da abim kullanıyor. Benim için önemli olan arka ve ön kameranın iyi olması ve ikisi de yeni çıkan aynı segmentteki çinli telefonlara hala kafa tutuyor. Sony'i sevmemin nedeni kamerasının aşırı iyi olması

Asus hangisi amiral modellerden bahsetmiyorum gerisi tamamen çöp sony kamera olarak iyiydi doğrudur ama oda sorun dolu..

• quote:

Orijinalden alıntı: Hauntedd

Kaç kere asus android kullandın? Veya nokia? Yada ilelebet kronik sorunlu sony fanı mısın? Adam gibi üretim yapsalardı emin ol piyasada kalırlardı zaten sadece HTC ye üzülüyorum oda fiyattan batırdılar.

Alıntıları Göster

asus android kullandım ve çöptü...

• quote:

Orijinalden alıntı: Fortune 4

asus android kullandım ve çöptü...

Alıntıları Göster
    Aynen öyle çöp..

• İyki çinliler var yoksa Samsung Sony Asus LG gibi markaların kazığını yemeğe devam edecektik.

• quote:

Şu Çin menşeli çöpler Türkiye pazarını ele geçirmeseydi de Sony, Asus ve Nokia'nın telefonları Türkiye'de satılmaya devam etseydi keşke

+ HTC

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.