Şimdi Ara

Snapdragon 888 tanıtıldı: İşte ilk detaylar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
1.110
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Snapdragon 888 tanıtıldı: İşte ilk detaylar

Qualcomm’un yeni yıldaki amiral gemilerine hayat verecek yongası tanıtıldı. Tahminlerin aksine Snapdragon 888 şeklinde bir isimlendirme ile yola devam edilmiş. Normalde Snapdragon 875 bekleniyordu.

Snapdragon 888 neler sunacak?

Snapdragon 888 aslında arka planında dikkat çeken bir isimlendirme stratejisi barındırıyor. Çin kültüründe 888 rakamına şans atfedilmekte. Bu rakamı barındıran telefon numaraları veya piyango biletlerinin daha şanslı olduğu düşünülmekte. Qualcomm’un bu isimlendirme ile Çin’de biraz daha ağırlık vermek istediği anlaşılıyor.

Ayrıca Bkz.Samsung gelecek ay QD-OLED üretim testlerine başlıyor

Snapdragon 888 yonga seti önceki nesle göre Adreno grafik birimi olarak yüzde 35 daha iyi. Ayrıca şimdiye kadar geliştirilen en güçlü Adreno grafik birimi. Firma işlemci tarafında ise detayları yarın açıklayacak.

Fotoğraf tarafında gelişmiş sinyal işlemcisi ile 2.7 gigapixel/s fotoğraf yakalayabilen yonga yüzde 35 performans artışı sağlamış. Bu rakam saniyede 120 adet 12MP keskin fotoğraf çekebilme anlamına geliyor.

Snapdragon 888 tanıtıldı: İşte ilk detaylar

Elite Gaming platformu üçüncü nesli ile grafik performansında önemli gelişmeler sağlıyor. Ayrıca yeni Hexagon işlemcisi üzerine inşa edilen altıncı nesil yapay zeka algoritması da otonom işlemleri güçlendiriyor. Entegre X60 modem 5G kullanımında enerji verimliliği sağlıyor.

Snapdragon 888 yonga seti ilk olarak Xiaomi Mi 11 amiral gemisinde kullanılacak. Sonrasında OnePlus, Motorola, Asus, Lenovo ve Oppo gibi markalar da yeni yonga seti ile boy gösterecek.

Kaynak:https://www.engadget.com/qualcomm-snapdragon-888-5g-gaming-cameras-150046640.html

• Markaların en üst segment telefonları 10 bin sınırına yaklaştı fakat bu bedellere karşılık telefonlar bize olağanüstü özellikler sunmuyor sanki.Tabi ki örneğin 10 bin liralik telefon ile 3 bin liralık telefonun kamerası,ekranı vs aynı değil ama arada o 7 bin liralik farkı hissettirecek bir özellik farkı da yok.Mesela marka ismi vermicem 10 bin liralık telefon konularına girin hala yok ben 5 saat ekran süresi alıyorum sen kaç alıyorsun gibisinden muhabbetler var.Abi adam 10 bin lira vermiş bari şarjını 2 3 gün kullanım garantili ver.
  • Modem dahili mi yoksa harici mi acaba o konuda bir bilgi bulamadım

• hasan.sonus kullanıcısına yanıt
    Dahili hocam.

• Lise numaram da 888'di ama halim ortada.

• çinde yaşamıyorsun kardeş :D

• hasan.sonus kullanıcısına yanıt
    yonga seti bu dahil olur

• hep daha iyisi daha iyisi daha iyisi de... napıyoruz bu tellerle? en fazla iki insta bi whatsap bi de arada pubg. çok çok zorlayanı da pubg zaten. şarj tüketme, verimlilik vb konuları gözönünde bulundurduğumuzda orta seviye 600 veya özellikle 700 serisi bir işlemci artık her ihtiyacı karşılıyor ve bence 800 serisi işlemcilerden daha mantıklı bir çözüm, bütçe sınırsız olsa bile.

• Markaların en üst segment telefonları 10 bin sınırına yaklaştı fakat bu bedellere karşılık telefonlar bize olağanüstü özellikler sunmuyor sanki.Tabi ki örneğin 10 bin liralik telefon ile 3 bin liralık telefonun kamerası,ekranı vs aynı değil ama arada o 7 bin liralik farkı hissettirecek bir özellik farkı da yok.Mesela marka ismi vermicem 10 bin liralık telefon konularına girin hala yok ben 5 saat ekran süresi alıyorum sen kaç alıyorsun gibisinden muhabbetler var.Abi adam 10 bin lira vermiş bari şarjını 2 3 gün kullanım garantili ver.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mr.Chesterfield kullanıcısına yanıt
    Hocam Premium cihazları belirli oranda kalın yapabiliyorsunuz ancak. 120 HZ ekranı güçlü bir işlemciyle kombinleyip optimum kalınlık ve batarya dengesini tutturmak oldukça zor. Kimse 9-10 mm kalınlığında amiral gemisi kullanmak istemez. Mesela Samsung S20'nin Snapdragonlu versiyonları yeterli seviyede pil sonuçları veriyor. Ancak çok daha uzun bir pil ömrü isteyenlerin sd 7xx serisi işlemciye sahip 5000-7000 mah bataryalı cihazları tercih etmeleri gerekiyor.
  • renega kullanıcısına yanıt

Elimdeki cihazda S865 var bu da yonga seti fakat modem tıpkı iPhone 12 lerdeki gibi harici. Yonga seti olup da modem ayrı olabiliyor ondan sordum.

• muratozgulz kullanıcısına yanıt

Hocam batarya sadece bir örnekti benim için yani demek istediğim adam o kadar para vermiş bari bir teknoloji uydur sürekli şarj konuşmasını engelle.

Benim demek istediğim aradaki 7 8 bin liralık fiyat farkı sadece 120 HZ ekran için veya 0.01 ms daha hızlı uygulama açmak veya kapatmak için verilemez.Bu örnekleri daha da arttırabilirim.Ben mobil anlamda teknolojinin son 7 8 yılda kendini sürekli tekrar ettiğini savunuyorum.Bunun en büyük nedeni de telefon fiyatları.Kur bizim ülkemizde yüksek diye 10 bin lira fazla geliyor ama yurt dışındaki adama da bin euro veya bin dolar fazla geliyor.

Yani sonuç olarak bir heyecan yaratmıyor bence artık yeni telefonlar.Mesela örneğin realme 7 pro 30 dakikada tam şarj olduğunu iddia ediyor ki gerçek testlerde doğruluyor.Bu mesela bence gerçekten heyecan verici bir teknoloji.Artık mobil teknolojide bir çağ atlamak gerektiğine inanıyorum.İlk dokunmatik telefonlar çıktığındaki heyecanınızı hatırlayın mesela bunun gibi...

• Gavura para kazandırmasın kimse. Esnaftan alışveriş yapılması için derhal yurtdışı gümrüğü kapatılmalı! Halk, bu lüks şatafat yaşamdan vaz geçmezse dolar artışa devam edebilir. Vestel gibi markaralara yoneleçek herkez!

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • %350 daha iyi gpu koysan ne işe yarayacak? Mobilde doğru düzgün grafikli oyun yok.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • hehwudjsnqhahab H kullanıcısına yanıt
    Pardon acaba Vestel taş mı koyuyor telefonlarının içine? Yineo gavurun ürettiği işlemci, bellek, ekran vs birleştirilip telefon yapılmıyor mu? Vestel işlemci yaptı da bizim mi haberimiz yok?

• 10 yıl önce heyecanlandırıyordu böyle haberler ama şimdi kabak tadı vermeye başladı. 5g modem dışında başka epsrisi yok.
  • hiçbiryerde satmayan amiral gemilerine koyacak.gereksiz olmuş.bir de hız konusunda amiral gemilerinde bir beklenti kalmadı.3 yıllık telefon bile çok hızlı ve hiçbir uygulamada zorlanmıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aycibin -- 2 Aralık 2020; 9:30:58 >
  • Mr.Chesterfield kullanıcısına yanıt
    Haklısınız hocam, yakında büyük bir devrim gelebilir dediğiniz gibi büyük bir gelişme olmuyor son yıllarda. 2017'de çıkan Mate 10 pro'nun şu anki telefonlardan öyle gözle görülür bir eksiği yok.
  • muratozgulz kullanıcısına yanıt

Umarım gelir..Evet bence de yok.

• Yorumlara bakıyorum da, insanlar bilinçlenmeye başlıyor bu gerçekten güzel. Senelerdir gelişen işlemci ve kamera performansından öteye gitmeyen tıkanmış telefon sektörü ne kadar bunun ekmeğini yiyecek merak konusu.Halen telefonlar 2 günü çıkaramıyor bataryaları yüzünden. 1 hafta 1 ay şarjı giden telefonları ne zaman görürüz acaba?O zaman belki telefonu değiştirmeye upgrade etmeye değer.

4k videoyu bile 4.5g hızla bile izlerken düşük gecikme sürelerine telefonda neden ihtiyaç olur onuda bilmezken, 5g'nin bu kadar reklam yapılmasının manası nedir?Gelişim her zaman iyidir tabiki lakin kendini tekrar eden gelişim ekonomiye ve kayda değer değişim vaad etmiyorsa pek bir anlam ifade etmiyor.

• Kaç nm üretim

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.